nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Umowa na zakup Solarisów podpisana

dodano: 2017-03-26 11:15:26, ostatnia aktualizacja: 2017-03-26 11:19:20

Jak już wcześniej informowaliśmy, Urząd Miasta zakupi 20 nowoczesnych, hybrydowych autobusów Solaris za ponad 36 mln zł. W piątek, w magistracie podpisano umowę z wykonawcą. 5 pojazdów zakupi również Miejski Zakład Komunikacyjny. Pierwsze autobusy powinny się pojawić na tomaszowskich ulicach już w październiku br. Równocześnie ruszy darmowa komunikacja dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na zakup 20 autobusów. Wpłynęły dwie oferty, a najkorzystniejszą złożył Solaris Bus & Coach S.A. Umowa opiewa na kwotę 36 654 000 zł.

 

Solaris zadeklarował 15 lat gwarancji na szkielet kratownicy nadwozia oraz kratownicę/ramę podwozia, trwałość konstrukcji nośnej, perforację nadwozia; 10 lat gwarancji na powłoki lakiernicze, uszczelnienia okien, drzwi oraz 5 lat gwarancji na pozostałe zespoły, układy i elementy autobusu.

 

W piątek (24 marca) umowę podpisali wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Tomasz Jurek i pełnomocnik zarządu Solaris Bus & Coach S.A  ds. kluczowych projektów Wiesław Cieśla.

 

Nowe autobusy będą wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie oraz pogodę. Pojazdy będą również umożliwiały bezprzewodowy, szybki dostęp do Internetu (wi-fi). W autobusie będzie można też naładować telefon komórkowy. Wraz z nowym taborem, nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Pojawią się rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim , a także specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących.

 

 

Autobusy będą dostarczane po 5 sztuk tygodniowo od 16 października br.

 

W sumie, po tomaszowskich ulicach będzie jeździć 25 hybrydowych pojazdów Solaris. 5 autobusów zakupi Miejski Zakład Komunikacyjny. Spółka rozstrzygnęła już przetarg i niebawem podpisze umowę z Solaris Bus & Coach, której wartość opiewać będzie na kwotę 9 163 500 zł.

 

Na budowę nowej bazy MZK i zakup ekologicznych autobusów otrzymamy dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oba tomaszowskie wnioski - jeden złożony przez miasto, a drugi przez MZK - zostały najlepiej ocenione w województwie łódzkim.

 


Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
Tymoteuszka: Zgadzam się z Tobą w 100%. To rozwiązanie bardzo mi się podobało, właśnie w Niemczech. Ale np. w Katowicach, czy ogólnie na Śląsku też podobne funkcje wprowadzają.
czwartek, 30 marca 2017, godzina 11:36:52
-2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kuku: A czy redakcja tez nic nie wie na temat barwy tych autobusów, to powinno być w zamówieniu???!!!
środa, 29 marca 2017, godzina 22:55:09
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
Nilu: Tak właśnie jest w Niemczech i funkcjonuje idealnie .
środa, 29 marca 2017, godzina 19:26:00
-3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tymoteuszka: W ramach odpowiedzi do nr. 14: Ale się ubawiłam z Twojej wypowiedzi, dzięki "I co jeszcze?"
środa, 29 marca 2017, godzina 14:33:51
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
do @9: Dostaliśwa dopłaty. Na każym podwyrku co najmniej 2 samochody. Zbierzta się do kupy i zafundujcie sobie busiki niechta was wożą z frico.
wtorek, 28 marca 2017, godzina 22:02:02
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
I co jeszcze?: Pasażerowie powinni wchodzić przednimi drzwiami i pokazywać kierowcy bilet, a gdy ktoś ma zajęte obydwie ręce, to bilet powinien trzymać w zębach, a wysiadać tyłem tylnymi drzwiami przytrzymując się rękami stopni. Tak będzie ekonomiczniej i bezpieczniej, bo wtedy w zimie nie ulegnie wypadkowi na oblodzonym przystanku. Na pętlach postawić stoliki i wygodne fotele, aby kierowca w spokoju ducha mógł wypić kawę, lub się zdrzemnąć. Dodatkowo zamontować TV, aby czekający na autobus odchamili się trochę. A zresztą odbiorniki TV powinny być umieszczane przy każdym przystanku. A co? Niech miasto płaci abonament od każdego odbiornika. xD
wtorek, 28 marca 2017, godzina 21:57:32
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Ewelina: Puszczać to sobie można gołabka, to będą luksusowe hybrydy do jazdy po naszych odnowionych jezdniach. Okoliczne wioski powinny postarać się o własny transport autobusowy z Tomaszowem.
wtorek, 28 marca 2017, godzina 19:53:01
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
multi99: Po proście wójta aby wam sponsorował kursy autobusów jak to robi wójt gminy Tomaszów .....
wtorek, 28 marca 2017, godzina 19:42:14
-1 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @8
multi99: szanowna Pani kierowca nie jest od sprawdzania biletów .... Tym bardziej że czasy miedzy przystankami to dosłownie bardzo wyśrubowane od 1 minuty do 1,5 minuty ,,,,,,,
wtorek, 28 marca 2017, godzina 19:41:23
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Xxx: Jak was już wcielą do miasta to będzie jeździć za darmochę
wtorek, 28 marca 2017, godzina 17:01:46
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
St. Jonderek: Czy MZKi do Lubochni też będą puszczone gratisowo, my też chcemy komfortowo podróżować na zakupy do Tomaszowa. Jeżdzą z Wiaderna i Zawady, Tresty i Smardzewic a czemu nie my?
wtorek, 28 marca 2017, godzina 15:24:01
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Tymoteuszka: Nie tylko barwy autobusów powinny być ujednolicone. Przystanki powinny być także jednakowe, wszędzie, w każdym zakątku miasta i na pętlach także. Na pętlach powinny stać Toi-Toi tylko do dyspozycji kierowców. Pasażer powinien wchodzić przednimi drzwiami, a wychodzić tylnymi. Kierowca tym samym mógłby sprawdzać bilety, nie kanar. Przycisk STOP, używany wtedy, kiedy chcemy wysiąść. Kiedy kierowca nie widzi żadnych pasażerów na przystanku, ani żaden pasażer w autobusie nie wciska STOP-u, kierowca nie zatrzymuje się, wtedy automatycznie autobus mniej pobiera paliwa. Jazda staję się bardziej ekonomiczna.
wtorek, 28 marca 2017, godzina 13:22:40
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
Jak: nic idą wybory...
wtorek, 28 marca 2017, godzina 12:59:02
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kuku: A wiadomo w jakich barwach będą malowane te Solarisy? Czy nadal będzie wszystko od Sasa do lasa..?
wtorek, 28 marca 2017, godzina 12:06:37
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
drForester: gratulacje!!!mój plan się sprawdza ;)
niedziela, 26 marca 2017, godzina 22:01:13
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @3
multi99: Szanowny Piotrze z całym szacunkiem ale ilość kursów wiąże się z ilością pasażerów ... skoro niema pasażerów to likwiduje się kursy . nikt nie wozi powietrza tylko !!!!
niedziela, 26 marca 2017, godzina 17:41:56
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Piotr: Wszystko fajnie tylko mało kursów MZK Tomaszów Maz w niektórych rejonach miasta może pora to zmienić.
niedziela, 26 marca 2017, godzina 17:08:03
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @1
@: Jeżeli będą dobrze dopracowane:
- linie (dogodne połączenia między dzielnicami - takie opracowania znajdują się w UM),
- rozkłady jazdy (takie opracowania znajdują się w UM, połączenia dostosowane do rozkładów PKP i PKS - również z nocnymi),
- większa częstotliwość ewentualnie dobre skomunikowanie linii w punktach węzłowych.
Jak będą spełnione ww zasady to większość mieszkańców na pewno przesiądzie się przejazdów komunikacją miejską.
niedziela, 26 marca 2017, godzina 12:58:34
+4 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tom: To jest przedsiębiorstwo do którego zawsze trzeba będzie dokładać i to sporo dokładać. Patrząc na kursy nie jeżdzi nimi dużo osób. Jest to kula u nogi miasta. Najlepiej by było to sprywatyzować, ale zdaje się że nie można...