nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

W oczekiwaniu na strefę

dodano: 2018-02-08 21:23:10, ostatnia aktualizacja: 2018-02-08 21:37:41

Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na dostawę parkomatów, które znów pojawią się na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Jest więc lekki poślizg, ponieważ Strefa Płatnego Parkowania miała zaistnieć powtórnie od 1 lutego. Tak przynajmniej stanowi uchwała Rady Miejskiej. W strefie nastąpiły poważne zmiany. Najważniejsza jest taka, że nie będzie już zewnętrznego operatora. Tym razem organizacją i zarządzaniem płatnościami za parkowanie zajmować się będzie miejska spółka. Jest to nowe zadanie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Po fali krytyki, obecnie wiele osób zaczyna doceniać dobrodziejstwa strefy. Szczególnie wtedy, kiedy muszą załatwić jakąkolwiek sprawę w którymś z tomaszowskich urzędów.

Przypominamy, że będziemy mieli, tak jak poprzednio dwie podstrefy A i B. Urząd wprowadzi specjalne karty parkingowe. Dzięki nim mieszkańcy Tomaszowa upoważniała będzie do zniżek w strefie A. Ze strefy wyłączono sporo ulic.  Są to m.in. ulice: Żwirki i Wigury, Polna i część Szkolnej, a także św. Antoniego za ul. Szkolną.

 

 

Jak wyglądać będą obie podstrefy?

 

1. Podstrefa A:

 

 A-I - obszar wyznaczony następującymi ulicami:

Aleja Piłsudskiego od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej, ul. Grunwaldzką od Al. Piłsudskiego
do ul. Wschodniej, ul. Wschodnią na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Polnej, ul. Polną na odcinku
od ul. Wschodniej do ul. Jerozolimskiej,  ul. Jerozolimską na odcinku od ul. Polnej do ul. św. Antoniego, Plac Kościuszki, Al. Piłsudskiego do ul. Krzyżowej;

 

A-II - ul. św. Antoniego od ul. Mościckiego do ul. Szkolnej (po dwóch stronach ulicy),

    - ul. Tadeusza Kawki,

    - ul. Szkolna na odcinku od ul. św. Antoniego do ul. Bohaterów 14 Brygady,

A-III:

- ul. POW.

2. Podstrefa B:

 

B-I:

  • ul. B. Meca,

B-II

  • ul. Zachodnia,

B-III  

  • ks. St. Grada.

 




Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Silv: To jakim cudem nie padł mimo, iż przez długi czas była tam strefa??
poniedziałek, 5 marca 2018, godzina 11:58:46
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
kiki: Rozwiązać i zlikwidować straż miejską, bo tylko polowania sobie urządzają na krwawicę kierowców z winy białych kołnierzyków. Bajzel tylko powiększają i mandaty wymuszają.
poniedziałek, 12 lutego 2018, godzina 20:59:42
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Petent zwykły: Strefa jak najszybciej, jej brak przybliża mocno w.... petentów i klientów do zmiany władzy!!!
poniedziałek, 12 lutego 2018, godzina 20:20:00
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomi29: aaa i zapomniałem jeszcze dopisać że przetarg powinien być ogłoszony w październiku 2017, przecież jeszcze przed wyborami było wiadomo kiedy kończy się umowa z poprzednim operatorem.
poniedziałek, 12 lutego 2018, godzina 00:27:27
+5 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomi29: a jaka mają radość strażnicy miejscy siedząc w swoich "srebrnych strzałach na bombach" kiedy wypisują mandaty za parkowanie na chodniku przed pocztą, no jest tam wąsko i nie wolno parkować. Warto sprawdzić o której godzinie zapełniają się parkingi na POW i Szkolnej, a o której robi się pusto. Dziwnym trafem są to godziny pracy urzędów a samochody stojące przez 8 godzin raczej nie należą do petentów. Komu przeszkadzało to że pracownicy UM parkowali na parkingu muzeum - nikomu, a teraz przeszkadza i to bardzo że tam nie parkują. Miło by było gdyby miłościwie nam panujący zmobilizował swoich podwładnych do usunięcia swoich aut z POW, to przecież urząd jest dla ludzi a nie parkingi dla urzędników. Najprościej można to załatwić tak, parkometry z bezpłatną godziną parkowania tak jak w Carrefurze po godzinie dopłata lub mandacik. Instalacja jest, kontroler bilecików zapewne urzędzie pracy się znajdzie to chyba nie dużo kosztuje a bardzo ułatwi życie wielu mieszkańców Tomaszowa i osób przyjezdnych które nie znając miasta bezskutecznie szukają miejsca do parkowania.
poniedziałek, 12 lutego 2018, godzina 00:23:11
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
Edek: za parkowanie jednośladów na parkingach opłata nie obowiązuje
niedziela, 11 lutego 2018, godzina 20:30:29
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ja: Śmieją się, ze metropolia, ale jaśnie państwo samochodem najlepiej do urzędu by wjechało. Zobaczciejak opozycja z Was szydzi ludzie. Maja Was za wieśniaków.
niedziela, 11 lutego 2018, godzina 16:56:42
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @9
Tym: bardziej. Teraz to się tyczy też Prezydenta;)!
niedziela, 11 lutego 2018, godzina 14:07:00
+6 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
multi99: I znów po tym o napiszę dostanę multum minusów ale mam to w dupie .... Czy WY jesteśccie myślący czy DEBILE bo chyba to drugie... płaczecie narzekacie , to POTRAFICIE a przecież Darmowa Komunikacja Miejska ma na celu odblokowanie miasta głównych ulic od aut ... Czy Wy naprawdę nie myslicie .... Tak ciężko pozostawić auto pod blokiem czy na podwórku i na Rynek czy do supermarketu iśc na zkupy pieszo do centrum 15 minut pieszo czy pojechac MZK ?? Podejrzewam że jakby Prezydent miasta wydał dekret ze zakupy robimy z aut jak w MC DONALD to też byście narzekali ....
niedziela, 11 lutego 2018, godzina 12:10:54
-2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @14
Mieszkaniec: A skuter gdzie parkujesz to tesz jest pojazd i tak samo się powinno bo liczyć a sznuruwek jusz nie wiazesz jak skuterem jezdzisz a na piechotke nie laska
sobota, 10 lutego 2018, godzina 22:59:22
+8 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Edek: Ludzie o co wy walczycie pomyślcie o zmianach w swoim życiu i zmieńcie swoje nawyki wyjdzie wam na zdrowie, czy życie polega tylko na jeździe za kierownicą samochodu.Mamy darmo komunikację i zacząłem korzystać z tej przyjemności i całkiem całkiem są pewne niedociągnięcia ale idzie przywyknąć, trochę komunikacją a trochę pieszo jak za długo trzeba czekać na przystanku. Od wiosny do jesieni po mieście poruszam się skuterem wszędzie szybko przemieszczam się i wszędzie mogę parkować.Oczywiście posiadam dwa samochody które stoją w garażu staram się korzystać coraz mniej z nich , służą mi do wyjazdów poza miasto jak jadę na wakacje . Pomyślcie o tym bo niedługo nie dacie rady sznurówki wiązać od otyłości.
sobota, 10 lutego 2018, godzina 09:27:00
+5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Zagranica: Strefy parkowania, podstrefy parkowania:-), to brzmi tak dumnie, ze automatycznie prowincjonalne miasteczko Tomaszow, jak ktos napisal, staje sie metropolia. Kolej mamy, prywatne busy mamy, kolej na lotnisko? Niech zyje Tomaszow Mazowiecki, grod hrabiego Ostrowskiego, a co!
sobota, 10 lutego 2018, godzina 02:02:30
+2 (18) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Edzio: Polak to taki człowiek jak widać wiecznie narzekajacy, to nie tak, tamto zle, ja wiem lepiej. Sami znawcy i fachowcy. Mimo, ze daleko mi do PiSu to musze przyznać uczciwie, że prezydenta mamy dobrego, bynajmniej w porownaniu do poprzednich.
piątek, 9 lutego 2018, godzina 20:34:45
0 (12) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
G: Te całe płatne parkingi to do niczego nie są potrzebne. Rynek padnie całkiem. Kasy z tego nie będzie tylko utrudnienie dla kierowców.
piątek, 9 lutego 2018, godzina 18:53:03
+10 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
he-man: Strefa powinna być tylko tam, gdzie jest potrzebna. Czyli np. na POW przy urzędzie miasta i Tomaxie, św Antoniego od starostwa do Tomasza, na Warszawskiej od Jagódki do Szerokiej. Tak by potencjalni klienci lub petenci pobliskich sklepów lub urzędów mogli bez problemu zaparkować by załatwić swoje sprawy. Bo teraz to porażka. PS. Straż Miejska powinna zwracać uwagę na debili pakujących na dwóch miejscach postojowych.
piątek, 9 lutego 2018, godzina 18:14:37
+5 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @5
slawek: M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście - to tytuł artykułu z 22 stycznia br.
piątek, 9 lutego 2018, godzina 14:12:17
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
gosc: platne parkoanie powinno byc tylko na POW chca cos zalatwic w urz miasta to masakra nie mozna na15 minut znalezc miejsca...Przy starostwie i na placu bo tam tez czasem w banku trzeba szybko cos zalatwic a niektorzy stoja calymi dniami i to ci ktorzy tam pracuja....Pracuja to niech placa za to
piątek, 9 lutego 2018, godzina 11:11:37
+8 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
Znam: takich co w metropoliach jeżdżą rowerem i odległość nie ma większego znacznia, bo i tak są szybciej niż reszta stojąca w korkach. Ludziom nie chce się ruszać. Zobaczcie ile osób wozi tyłki. Rozumiem tych z daleka, ale znam przypadki jazdy 500 m do sklepu . Spacer do urzędu 1500-2000 m to dla niektórych wyprawa na K-2. Tym bardziej wskazana jest strefa. Choćby dla zdrowia;)
piątek, 9 lutego 2018, godzina 10:42:41
+2 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
edek: Tomaszów to prowincjonalne miasteczko, więc nie potrzeba tu żadnych stref parkowania. Nic nie wnoszą a utrudniają tylko życie. Z jednego końca miasta na drugi można przejechać w 10 minut, co pokazuje jaką to jesteśmy metropolią. Lepiej rządzący by się wzięli za pozyskiwanie inwestorów i tworzenie miejsc godziwej pracy a nie takich niepotrzebnych rzeczy jak strefy płatnego parkowania.
piątek, 9 lutego 2018, godzina 09:47:14
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
Mam: nadzieję, że jak Cię znowu nie wybiorą, to nie przestaniesz myśleć;)
piątek, 9 lutego 2018, godzina 09:15:51

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego     

 Portal NaszTomaszow.pl poszukuje przedstawiciela handlowego 

   Szukamy osoby, która podjęłaby się prezentacją oferty oraz budowania relacji z naszymi partnerami. Oferujemy wysokie prowizje     

 Zapraszamy do współpracy 

   Oczekujemy znajomości minimum zasad funkcjonowania marketingu internetowego