nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Wandy Panfil już na Google Maps

dodano: 2017-07-02 21:34:09

Mimo wątpliwości co do trwałości zmiany, pojawiających się na tomaszowskich forach, Google już wymienił nazwę ulicy z Oskara Lange na Wandy Panfil. Co dziś powiedzą krytycy dekomunizacji, narzekający, że przeniesienie Langego do lamusa utrwalaczy władzy komunistycznej, będą się wiązać z karkołomnymi utrudnieniami dla mieszkańców? Ani nie trzeba wymieniać dokumentów, przy dawnej ulicy Lange nie ma nawet za dużo tabliczek lokalizacyjnych. Wszystko przebiegło jak po maśle.

 

 

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
-3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @32
klug: A czy ten syn uchodżcy ekonomicznego (dla kaczystów terrorysty roznoszącego obrzydliwe choroby) zasługuje na patronat nad tomaszowską i Katolicką ulicą?!
wtorek, 11 lipca 2017, godzina 14:06:13
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
kolektor: Pewnie, że Chopina jest ale sprzed 2 lat, nim przedłużyli ją do Warszawskiej. Nie ma również w GMapach ronda Kaczyńskich. Proponuje zerknąć na openstreetmap - tam jest zaznaczone wszystko wzorcowo.
wtorek, 11 lipca 2017, godzina 13:22:57
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Ooo ktoś nas: wprowadza w błąd. Przyjrzyjcie się dobrze na mapie jest ul.Wandy Panfi, a nie Panfil.
Ktoś zjadł literę "l" na końcu nazwiska.
poniedziałek, 10 lipca 2017, godzina 20:32:43
+1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
Nieprawda.: Ul Chopina jest ma Mapach Google. W tej chwili "stoję " i podziwiam skrzyżowanie ulic Chopina, Sierakowskiego i Gdyńskiej, na którym jest "trawiaste rondo" oblane kałużami.
A na ul. Tuwima vis a vis posesji nr 78 przed stacją trafo siedzisz na trawie ty z kolegą.
poniedziałek, 10 lipca 2017, godzina 20:27:58
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
J.P.: Prezydent Miasta powinien zamówić to koromysło samojezdne co fotografuje dla google map
poniedziałek, 10 lipca 2017, godzina 19:29:46
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kolektor: Szkoda, że wciąż nie ma ulicy Chopina w Google Maps.
poniedziałek, 10 lipca 2017, godzina 14:41:41
+6 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
Od prof. Kawki: ty ty się odwal . Znałeś go? Wiesz kim był? Bo ja znałem osobiście - był moim wykładowcą w I LO, a jego żona Janina uczyła mnie geografii. https://pl.wikipedia.org/wiki/...eusz_Kawka
Tadeusz Józef Kawka (ur. 12 marca 1929 w Rafałkach k. Łodzi, zm. 2012 Tomaszów Mazowiecki) – geograf, pedagog i nauczyciel, dyrektor szkół średnich, działacz społeczno-kulturalny, historyk szkolnictwa, biograf społeczności lokalnej Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, współzałożyciel i długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.
Praca zawodowa
1953-1957 – nauczyciel geografii w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim
1957-1989 – nauczyciel geografii, astronomii i propedeutyki w I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
1967-1989 – dyrektor Liceum dla Dorosłych w Tomaszowie Mazowieckim
1976-1989 – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
w 1989 – przeszedł na emeryturę

Działalność społeczno-kulturalna i literacka
1945-1949 – działacz harcerski w komendzie Hufca Łódź-Południe
1953-1967 – opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego
1956-1966 – członek Komisji Historycznej ZBoWiD
1960-1966 – członek Zarządu Ogólnopolskiego Oświaty dla Dorosłych ZNP
1968-2008 – współzałożyciel i długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego
członek licznych organizacji: PTTK (długoletni członek Zarządu Miejskiego PTTK), PZPR, ZNP, ZBoWiD, Stowarzyszenia Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza
autor licznych publikacji w miesięczniku „Poznaj Swój Kraj” i w dwutygodniku „Za Wolność i Lud”. Publikował też eseje i artykuły w prasie lokalnej
wydał kilkanaście opracowań książkowych, dotyczących Tomaszowa Mazowieckiego, głównie odnoszących się do szkolnictwa, sportu szkolnego, dziejów edukacji regionalnej
był uczestnikiem licznych konkursów literackich i fotograficznych

A zresztą co się tak czepiliście, jak rzep psiego ogona osób zmarłych, którzy nie mogą się bronić. A paszli wy bidnemu na łopatę ...
Pozostał wam jeszcze J. Mątwił-Mirecki, L.W.May, B.Głowacki, O. i A.Małkowscy, R.Dmowski, J.Piłsudski, G.Narutowicz, N.Barlicki i wielu, wielu innych.
Boże ty widzisz inie grzmisz nad tymi nieukami, co nie znają historii polskiej.Aż dziwne, że maturę w 2017 r. zaliczyło "aż" 80% głąbów kapuścianych.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 23:20:36
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @25
Posól trochę: a nie będziesz pieprzyć głupoty. Mnie matka urodziła rok wcześniej od ks. Grada. Poród odbył się w szpitalu w Tomaszowie. Owszem kobiety rodziły w domu, ale 100 lat wcześniej.
A co do czytania książek historycznych, to jesteś daaaleko w tyle za mną. Wszystkie książki J.I.Kraszewskiego zaliczyłem i wiele, wiele innych.
Tyle książek co ja przeczytałem, a nawet te co mam, to by ci się w domu nie pomieściło.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 22:54:37
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @18
Człowieku: wtedy kiedy rodził sie Grad kobiety rodziły w domciu a nie w szpitalu... ale żeby to wiedzieć trzeba albo mieć "trochę" lat albo umieć czytać historyczne książki...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:56:25
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
Popieram: w całej rozciągłości... podobnie jest z Kawką który tez dostał swoją ulicę nie wiadomo za co...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:54:46
+1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
Taaa: tomaszowianka wg ulicznej tabliczki...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:51:58
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7
W porównaniu z tomaszowskimi olimpijczykam: top ta opocznianka z Kraśnicy ma niewiellki medalowy dorobek...
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 21:51:09
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @6
@Tomek: A może byś zgłosiła do Googla, a nie liczyła tylko, że ktoś coś zrobi za ciebie i będzie dobrze, jak jest źle, to potrafisz tylko wymienić co, a sama ile zrobiłaś, by to poprawić ? Myślenia, tego Ci potrzeba. Wiesz, że jest źle, to rób coś, by to poprawić, a nie narzekać.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 19:20:29
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
@Tomek: Witam
Jeśli ktoś chce mieć w miarę aktualną mapę, może podejrzeć na https://www.openstreetmap.org/...80/20.0052 i samemu nanosić zmiany, które są potwierdzane i nanoszone dość szybko, co czyni mapę w miarę dokładną i aktualną.
Pozdrawiam
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 18:01:53
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @13
do @ 13: "W Tomaszowie skończyła wszystkie szkoły" Hi, hi, hi ... Fakty mówią co innego.
Podstawówkę ukończyła w Kraśnicy, a w Tomaszowie kończyła Liceum Zawodowe przy ZSZ nr 1. I na tym zakończyła swoją edukację.
A ja się czuję warszawiakiem, bo w Warszawie się urodziłem, a faktycznie od najmłodszych lat mieszkam w Tomaszowie.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 13:56:20
0 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @17
Mylisz się: ty ormowcu. W Królowej Woli nie mógł się urodzić, bo tam nie było i nie ma szpitala. Urodził się w Tomaszowie Maz. W tamtych czasach w akcie urodzenia nie pisano miejsca urodzenia tylko miejsce zamieszkania. Obecnie natomiast wpisuje się miejscowość, w której ktoś się urodzi.
Ksiądz Stanisław Grad od nikogo nie wyciągał na siłę kasy. Ludziska sami z własnej woli dawali datki, a tobie goowno do tego kto komu daje swoje pieniądze.
Byś się wstydził kretynie oczerniać ludzi zasłużonych, którzy na dodatek nie żyją. A może tobie śni się patronowanie jakiejś ulicy w naszym mieście?
Niedoczekanie twoje, będziesz to widział jak jak świnia niebo.
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 13:41:15
-1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @16
klug: Masz 100% racji. Facet się nie urodził w TM, a zasłużył się wyciągając miliony zł. od tomaszowian i wydając je na siebie, swych kumpli i bałwany (w sensie katolickim).
Zwalić go z patronowania tomaszowskiej ulicy w trybie natychmiastowym!!!
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 11:52:43
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
do kluga: https://pl.wikipedia.org/wiki/...%82aw_Grad
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 10:38:38
+1 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
klug: A gdzie się urodził i czym dla TM się zasłużył, niejaki, Grad?
wtorek, 4 lipca 2017, godzina 09:15:18
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
Rzucam pomysł.: Zagrożone nastawial tego dziadostwa, teraz byle lumpik może to wygiać. Jest to z blachy niewiele trwalsze od tych z puszek po piwie z Biedronki.

Poza tym za małe są te drogowskazy, wiedza o nich tylko okoliczni mieszkancy. Duże, najlepiej mocowane na metrowym sześcian - klocku granitowy jak te odległości w Warszawie koło Rotundy na rondzie Dmowskiego. Jeden będzie kosztował z 15 tysięcy, ale już lepiej jeden na kadencję, niż takie atrapy jak teraz.

Klocki granitowe zostałyby zsocjalizowane i kojarzone przez ludzi przez pokolenia. "Spotkajmy się przy klocku przy takiej a takiej ulicy" Teraz są słupki które każdego miesiąca są dewastowane potem przez lata nie naprawianie, sprawiają wrażenie, cały Tomaszów jest taki dziadowski.
poniedziałek, 3 lipca 2017, godzina 18:43:09

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
^ do góry