nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Wizyta Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu, w Tomaszowie Mazowieckim

dodano: 2018-04-17 21:56:19, ostatnia aktualizacja: 2018-04-17 22:06:21
autor: Joanna Sztymelska

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, z mieszkańcami naszego miasta.

 

Spotkanie poprowadził Mariusz Węgrzynowski, radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przywitał Stanisława Karczewskiego i osoby, które mu towarzyszyły: posłów na Sejm RP:  Annę Milczanowską i Grzegorza Wojciechowskiego oraz senatora Rafała Ambrozika. Udział w spotkaniu wziął tez Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


Goście przyjechali do Tomaszowa Mazowieckiego przed mszą świętą, w której wzięli udział. Po mszy, którą odprawił ksiądz Henryk Kowaliński,  przeszli do sali wypełnionej po brzegi mieszkańcami naszego miasta, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu.  Byli też radni Rady Powiatu Tomaszowskiego i radni Rady Miejskiej.

 

 

-  Bardzo dziękuję za zaproszenie. Rozmawiać będziemy o sprawach ważnych dla nas wszystkich. O sprawach lokalnych, ale również o tym, co było wczoraj na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiliśmy nasz program Zjednoczonej Prawicy, który chcemy zrealizować do końca kadencji. Mówimy o programie niezwykle istotnym i ważnym, dobrze i ciepło odbieranym przez mieszkańców. Ale spotykamy się nie tylko po to, by o tym mówić, ale po to, aby przede wszystkim, po to, aby słuchać Polaków, mieszkańców, ich komentarzy, krytyki. Tego, co im najbardziej dokucza, czego najbardziej oczekują od Rządu, na co zwracają największą uwagę. Po to jesteśmy tutaj, w Tomaszowie Mazowieckim, w mieście, które dynamicznie rozwija się. Na pewno miasto, które chciałoby rozwijać się szybciej. Będziemy rozmawiali o problemach lokalnych. O programie przedstawionym przez pana Mateusza Morawieckiego, o wyprawce dla dzieci, o obniżeniu CIT-u, o obniżeniu składek ZUS-owskich dla małych mikroprzedsiębiorców.  Będziemy rozmawiali o drogach lokalnych, na które chcemy przeznaczyć duże środki, bo aż 5 miliardów złotych, ale także o seniorach. Będziemy mieli program, na który przeznaczamy 23 miliardy złotych, który będzie likwidował bariery, tak aby seniorzy, osoby w wieku podeszłym mogły korzystać ze wszystkich dobrodziejstw życia codziennego. Będziemy rozmawiali również o nowym programie, o wyprawce 300 złotych dla każdego dziecka na zakup książek, ale również i ubrania, piórników, zeszytów. Wyprawka taka będzie już od tego roku. Rodzice będą mogli za te pieniądze wyposażyć dzieci do szkoły. Będziemy rozmawiali również o innych programach, które zostały wczoraj zaprezentowane. Można w skrócie powiedzieć, że to są programy przeznaczone dla wzmocnienia rodziny i dla przedsiębiorców. My przyjeżdżamy po to, by słuchać, co jest dla mieszkańców istotnie i ważne - powiedział Stanisław Karczewski.

 


 

 

Wszystkie te tematy były poruszane w trakcie rozmowy, Mieszkańcy zadawali pytania, na które marszałek Senatu odpowiadał. 

 


 

 




Możliwość komentowania wygasła
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
: Mój Boże, ale zazdrośnik.
Przecież ty też możesz urodzić nawet 5 dzieci i je wychować, a potem leżeć do góry c.... i brać emeryturkę.
Nie da ci kto?
poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godzina 19:29:41
0 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @31
bardzo osoba: troskliwa -dziękuję za propozycję ,ale chyba bym nie mógł odczuwać piękna wiosny .Raczej bym protestował na sejmowym holu .Poza tym nie mam ani znajomości w Polsce co by mi prace godną dały ,ani majątków .
poniedziałek, 23 kwietnia 2018, godzina 17:30:24
+1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
Miał Pan potrzebę: wypowiedzieć się wśród Rodaków i wypowiedział się Pan.

Proszę pamiętać, że zawsze można wrócić i życ sobie u siebie. W Polsce piękna wiosna i dosłownie i w przenośni.
sobota, 21 kwietnia 2018, godzina 03:23:40
+2 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
..z całym szacunkiem: odniosę się do wątku polonijnego czyniąc podziękowania za tę płomienną wypowiedź w imieniu zainteresowanych.Jednocześnie pragnę nadmienić że wiele milionów Polaków zakotwiczonych w róznych rejonach globu ma dostęp do wielojęzycznych wiadomości :prasy,tv,literatury, a co najważniejsze do ludzi .Obraz Polski jest różny ;dobry,średni , a czasami bardzo odbiegający od historii, rzeczywistości i narracji w kraju - na zasadzie jak chcą cię widzieć tak cię obsmarują. No i co w związku z tym ,ano nic .Nie ma wsparcia chociażby na słowną i pisaną szarżę, a te ,,bąki,,puszczane w kraju mogą wsiąść na szykowny jacht i pływać ,pływać ,pływać. Co do spotkań polonijnych de facto przed ostatnimi wyborami mieliśmy wysyp wszelakiej maści emisariuszy dobrego słowa z róznymi środowiskami.Teraz może bardziej kuluarowe są ,bo o innych mało słychać i te merytoryczne pytania mogą przecież zmęczyć. Tak ,czy siak będziemy czekać na wiatr co roztrwoni ,ciemne ,skłębione zasłony nad całym światem i oby tylko nas nie zdmuchnął., A jak rozpoznać, iż zawitał Duch Święty - prosto : serce, miłość ,prawda. I na koniec - tęsknota jest uczuciem nabytym , a miłość zobowiązuje nas do szacunku przeszłości ,teraźniejszości ,troski o byt i miejsce przyszłych pokoleń w Polsce . Z poważaniem - parafrazując słowa matki Solange do Chopina ,,Czy to już są łzy wylewane z głębi Nieba nad losem naszej Ojczyzny ,, warto o chwilę refleksji . https://www.youtube.com/watch?...sB-pivjaeE
piątek, 20 kwietnia 2018, godzina 21:33:07
-1 (1) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @28
J.P.: A Wojciechowski oraz ta dama?
czwartek, 19 kwietnia 2018, godzina 21:36:29
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
mm: Macierewicz nie był Marszałkiem Senatu, to jest wizyta Marszałka Senatu. Co Macierewicz ma z tym wspólnego?
czwartek, 19 kwietnia 2018, godzina 13:40:24
0 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @23
MG: Nie ma na zdjęciach Policji więc masz po prostu zle intencje i kłamiesz.

Pewnie SOP z nim przyjechał, no ale wybacz, trudno by piątą osobę w państwie pozbawoać jakiejkolwiek ochrony. Co? Oszczędności? Ja płacę podatki na Rząd RP i chcę płacić za tę ochronę.

Atakują ich już nie tylko żule z KODu czy pseudoObywatele RP, ale nawet dziennikarze TVNu, gdy wiedzą, że nie ma w pobliżu innych kamer niż ich stacji. Temu szaleństwu trzeba powiedzieć stop! Nie potraficie walczyć legalnymi metodami, uciekaxie się do przemocy, to będziecie ciągni do odpowiedzialności jak za zwykły rozbój.

Nie było przesadnie dużo policji, na zdjęciach zrobionych przecież przez ludzi spoza PiS nie widać policji, zatem
proszę przestać kłamac.
czwartek, 19 kwietnia 2018, godzina 13:38:27
-1 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
wyborca: pan Antoni Macierewicz odszedł już w niepamięć, idzie nowe!
czwartek, 19 kwietnia 2018, godzina 09:02:20
+2 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @24
AK-47: Jakbym Urbana słyszał......
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 22:57:43
+7 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
wkurzony: Jakim trzeba być poganinem, żeby politykę uprawiać w kościele, żenada i obraza dla sacrum...
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 22:21:40
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
W. S.: Przecież napisałem, że na zdjęciach, które są załączone do artykułu.
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 22:08:00
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
MG: No właśnie, zero odpowiedzi
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 20:24:11
+3 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @20
Michal Grazynski : gdzie to widzisz?
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 19:30:33
+2 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
W. S.: Jak można zauważyć na zdjęciach spotkanie z suwerenem ochraniali licznie policjanci.
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 18:39:38
-1 (5) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Michal Grazynski : *NIE handluję power bankami
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 18:25:14
-5 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Michal Grazynski : Na stole przy którym siedzi Marszałek widzę kostkę TVN24 :(

Na Dworcu Centralnym zaatakowali sędzię Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską która z wnuczką śmiała wyjechać na Święta Wielkiej Nocy do domu... Agresywny reporter prowokował ją do szarpaniny. Było blisko bo była z dzieckiem. Babka się po prostu bała. Dziewczynka odbiegnie wpadnie pod tory, różnie może być.

Dochodzi do szarpanin, oni potem pokazują tylko tylko tyle, że atak na nich, na wolność słowa. Robią z nas agresywnych buraków. Podchodzi do Ciebie w prywatnym czasie rosły burak i pod pretekstem pracy zaczyna wywijać jakimś przedmiotem wyglądającym na ciężki.

Mam prośbę do Państwa, którym zależy by podczas spotkań PiSu nie było prowokacji. Nagrywać, jak najwięcej nagrywać!

Karty micro SD większość telefonów obsługuje do 32 GB To jest kilka godzin nagrania. Gorzej z baterią, ale w budkach "wszystko za złotówkę" na bazarkach są powerbanki (baterie wielokrotnego użytku, które się podczepia po wyładowaniu tej w telefonie)
Te we "wszystko za złotówkę" mają 150 tysięcy amperów czy tam czegoś w czym to się mierzy.
Standardwoe mają po 2,400. Tutaj jest 150 tysięcy!

Kosztują 15 zł. Mam jeden taki power bank i mogę polecić. Obudowa - jak przy tych tanich rzeczach z Chin dość słaba, ale pojemność super.! Za 15 złotych to naprawdę rewelacja!
Taki power bank można wzmocnić jakąś samoprzylepną taśmą z włókna.

Obsługiwać kamerę w telefonie i podłączać power bank, odczytywać informacje o niskim stanie baterii, spokojnie to ogarniają już seniorzy. Wystarczy posiedzieć z nimi 15 minut, Potem przez tydzień przychodzić codziennie i ćwiczyć z nimi tę wiedzę, którą się wcześniej przekazało.
Potem niech kręcą sami co tam lubią ze spacerów z zakupów itd i wysyałają przez nam przez WhatsAppa w ramach ćwiczeń.

Tydzień zaangażowania (przy okazji wzmocnienia więzi z taką osobą), i mamy reoportera!

To jest ważne teraz bo mamy walkę o kształt naszego Państwa, czy nawet jego istnienie w dalszej perspektywie, na najbliższe 10 lat. To są ostatnie pieniądze z Unii, potem będziemy już tylko dopłacać. Ostatnia szansa na modernizacje, odbudowę Polski jakiej nie mieliśmy nigdy i niestety mieć już najprawdopodobniej nie będziemy. Warto się zaangażować, warto rozmawiać z ludźmi, warto aktywizować WSZYSTKICH do działań.

Mamy demokratycznie wybraną władzę, nie pozwólmy jej obalić.

PS nie jestem ani formalnie, ani towarzysko związany z Prawem i Sprawiedliwością. Tylko ideowo. Nie mam też budki "wszystko za złotówkę" i handluję power bankami :)
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 18:10:04
+3 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @15
Michal Grazynski : Był przecież już u nas dwa razu. Na placu Kościuszki odbudowywał szacunek do Wojska Polskiego bo też od Krolla, robiło się z tego symbol patologii. A to jest bardzo kosztowna instytucja Państwa.
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 17:45:38
+2 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
AK-47: A z czego wypłacą Panu emeryturkę jak nie będzie następców?.....To chyba normalne, że dzieci utrzymują na starość rodziców?......I tanie!
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 17:14:12
0 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
parafianka: Czemu Pan Antoni nie zawiłał do Tomaszowa? zawsze był a teraz nam wysłano innego
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 15:26:31
+2 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @11
Michal Grazynski : A dlaczego ma nie wspierać?
środa, 18 kwietnia 2018, godzina 14:46:55

dodaj artykuł dodaj fotoreportaż
zobacz również
^ do góry