nie pamiętasz hasła?
Dziś są imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
×

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies

Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Używamy ich w celach reklamowych i statystycznych a także po to, by dostosować nasze witryny dla indywidualnych potrzeb naszych czytelników i użytkowników. Plików cookie mogą też używać nasi partnerzy, reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy multimediów. Może zmienić ustawiania dotyczące plików cookies na Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisów bez dokonania zmiany oznacza, że pliki COOKIES będą zapisywane w pamięci twojego komputera lub innego urządzenie, z którego korzystasz do przeglądania witryn internetowych. Więcej informacji na temat cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Cieżki czas dla wędkarzy. Na Zalewie bez zanęty?

dodano: 2017-03-03 22:02:34, ostatnia aktualizacja: 2017-03-04 13:08:05

Nie mam dobrych wiadomości dla pasjonatów wędkarstwa spławikowego i gruntowego. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie podjął decyzję o zakazie używania zanęt na Zbiorniku Sulejowskim.
 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

Sprawa jest wciąż rozwojowa i z pewnością wywołuje sporo kontrowersji.  Z całością pisma (17.02.2017) od RZGW do PZW Piotrków mogą Państwo zapoznać się poniżej. Jednocześnie możemy obiecać, iż w najbliższym czasie postaramy się o kolejną dawkę informacji na ten temat u samego źródła.

 

 

„W związku z przystąpieniem do realizacji projektów ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pt. „Rozwój Gospodarki turystycznej w oparciu o wykorzystanie walorów krajobrazowych w celu zagospodarowania turystyczno – rekreacyjnego terenu nad Zalewem Sulejowskim”, oraz w związku z możliwością pozyskania środków na projtek „Makroniwelacja i rekultywacja ZW Sulejów wraz z udrożnieniem partii cofkowej (….).  RZGW (red. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej) w Warszawie przystępuje do realizacji działań mających na celu ograniczenie symptomów eutrofizacji zbiornika Sulejowskiego.

 

 

Po analizie wyników, RZGW w Warszawie stwierdza że jednym z ważnych działań mających na celu spowolnienie procesu eutrofizacji jest wprowadzenie zakazu stosowania zanęt, czyli bezpośredniego wprowadzania substancji biogennych do zbiornika

 

W kolejnym fragmencie rozporządzenia możemy znaleźć dyrektywy dla Okręgu PZW Piotrków:

 

Mając powyższe na uwadze zobowiązuje PZW Okręg w Piotrkowie Trybunalskim jako użytkownika obwodu rybackiego Zbiornika Sulejowskiego na rzece Pilica – nr 3 do oznakowania wód zbiornika stosownymi tablicami informacyjnymi (w porozumieniu z zarządem zlewni w Warszawie) w miejscach atrakcyjnych i popularnych pośród wędkarzy (min. 100 tablic).

 

Proszę również o wprowadzenie odpowiednich zmian w regulaminie amatorskiego połowu ryb PZW Okręgu w Piotrkowie Trybunalskim polegających na ustanowieniu zakazu stosowania zanęt na Zbiorniku Sulejowskim oraz informowaniu wędkarzy wykupujących zezwolenia na amatorski połów o zakazie nęcenia w Zbiorniku.

 

Jednocześnie proszę o dostarczenie dokumentacji potwierdzającej wdrożenie powyższych zaleceń (zdjęcia, kopia regulaminu) do RZGW w Warszawie niezwłocznie po ich dokonaniu.

 

Podpis: z upoważnienia dyrektora RZGW WARSZAWA zastępca dyrektora do spraw administracyjno – prawnych Małgorzata MOŚ


 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

 · 

   Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów     

Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twoja opinia pojawi się na stronie po zaakceptowaniu jej przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowana żadna wypowiedź zawierająca wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Zamieszczanie kilku kolejnych wypowiedzi pod jednym tematem uważamy za „zaśmiecanie” strony. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Wybierz sposób wyświetlania:
liniowy
drzewo
0 (0) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
mm-ski: NA KOLACJĘ .....
niedziela, 19 marca 2017, godzina 14:44:06
+4 (4) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Darkus 64: Koledzy
Chodzi o nasze wspólne dobro ile badziewi wrzucali do wody aby zwabić rybki. A jakie pachnące. rybka i tak będzie
Ale dlaczego nie zabronią silników spalinowych,
które pompują spaliny bezpośrednio do wody.
Samochodem nie wolno dojechać bo strefa ochrony a motorówki i skutery to już ich zabawki i wolno zatruwać wodę.
Pozdrawiam wszystkich.
sobota, 11 marca 2017, godzina 09:07:49
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Łukasz: Witam,

Jeżeli ktoś myśli iż zanęta wyrzucana do wody ma duży wpływ na stan to się myli.
Samemu na Sulejowie sprawdzałem ile można wrzucić kukurydzy do wody. 20 kg kukurydzy wsypana w jednym dniu będzie zjedzona przez ryby w ciągu 48 godzin i nic z niej nie zostaje. Sprawdzone kamera pod wodą.
Nie mówiąc już o zanęcie gdzie są strasznie drobne frakcje i kilogram zanęty zniknie po 2 godzinach. Duży karp jest w stanie zjeść dziennie 1/4 masy swojego ciała.
Moim zdaniem powodem wydania takiej decyzji jest chęć późniejszego spuszczenia wody i sprzedaży ryb ,których tam są tony ,a ryby to pieniądze.
Gdy tylko tak się stanie przenoszę się na inny zbiornik i tam już za mojego życia się nie pojawię bo po co.
czwartek, 9 marca 2017, godzina 10:41:22
+6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tomaszowiak z wyboru: Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @7

Sporo racji i trochę kombinacji ... . Dobrze wiadomo jaki jest mechanizm pojawiania się zakwitów sinicowych, jak należy do nich nie dopuszczać. Jest zjawiskiem normalnym !!! przy wydłużonej ponad 25 dni retencji (czas wymiany wody) i wysokiej zawartości związków azotu i fosforu. To co płynie Pilicą i Luciążą to nie do końca woda, ale podczyszczony niedostatecznie ściek rolniczo-komunalny, a że na eliminację tego problemu nie było ani kasy ani woli mieszkańców dorzecza górnego dorzecza, a jakieś działania TRZEBA BYŁO PODJĄĆ ... no to podjęto. Koń zawinił - powiesili kozę. Zgodnie z cytowanym pismem działania ograniczenia metody połowu wędkarzom mają pośrednio posłużyć rozwojowi rekreacyjno-turystycznemu Zbiornika i regionu. Ano posłużą ... jak się ci wędkarze zaczną przemieszczać na inne akweny. Przyjadą czyści żeglarze i motorowodniacy, masy plażowiczów i innych turystów spragnionych czystej, lazurowej wody ... . Jakieś 50 lat i będzie jak w bajce :) Nawet toalety będą w lesie stały
ZO PZW raczej nie zwykł komentować "doniesień" na każdym lokalnym portalu skoro otrzymał takie pismo. Poda zapewne na związkowych stronach, jeśli zadziała i to raczej bez "bicia piany", bo pomimo "dobrych intencji" RZGW sens wprowadzanego zakazu, i realność egzekucji nie bardzo dają się obronić. Nie bardzo widać też podstawę prawną tego zakazu.
Ot - akt rozpaczliwej, sinicowej bezradności administracyjno-naukowej.
środa, 8 marca 2017, godzina 01:54:14
-8 (10) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
wed: Najgorzej jest jak niezużytą zanętę wywalają do wody, sam wiele razy to widziałem - po prostu brak wyobrażni i tyle...
poniedziałek, 6 marca 2017, godzina 17:20:02
+7 (7) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @30
mistrzu: Co Twoim zdaniem zrobi? Nie masz wiedzy dostatecznej to się nie wypowiadaj. Nie nazywaj ludzi "mądrymi"którzy ukarzą nas wędkarzy a zakaz ten nic nie poprawi z jakością wody. Dla Ciebie to syf a dla nas cudownie spędzone chwile z naturą i naszym pięknym hobby.
poniedziałek, 6 marca 2017, godzina 14:36:52
+8 (8) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @26
mistrzu: Każdy szanujący się wędkarz sprząta po sobie łowisko i nawet po innych zajmując stanowisko. Największy bałagan zostawiają imprezowicze którzy piją alkohol i drą się po nocach.
poniedziałek, 6 marca 2017, godzina 13:39:17
+9 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
xxx: Tym którzy piszą jacy to wędkarze brudasy. Oceń jeden z drugim sam siebie! Prawie przy każdym wjeździe nad zalew zrobiony syf ze śmieci z domu i podworka pseudo milionerów Tomaszowskich! A zanęte to koleszko jeden z drugim policz sobie na wędkarza te niech będzie 1 kg dziennie gdzie nie wszyscy są grunciarzami i spławikowcami! I teraz jeden z drugim policz sobie ile tyko jeden leszcz o wadze 1 kg musi zjeść dziennie! A to co wyrzucają do wody co zostanie to jeśli nie zje ptactwo to nocą ryby! Wielce znawcy "zioloni" Dla was czysta woda bo na skuterku czy motorówce sie jedno z drugim pobrudzi!!!!
poniedziałek, 6 marca 2017, godzina 13:35:42
-14 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tomaszowianin: nareszcie ktoś mądry coś z tym syfem zrobi
niedziela, 5 marca 2017, godzina 23:39:04
-8 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
Tak: tylko jeziora mają zazwyczaj średnią głębokość od parunastu do parudziesięciu metrów zaś zalew ma średnia głębokość około 3 metrów więc w czasie letnich upałów działa jak inkubator dla glonów i sinic... Dokarmiajcie go więc zanętami i czekajcie dnia aż zamiast ryb będziecie w nim łowić puszki po wypitych przez was piwie panowie wędkarze !!!
niedziela, 5 marca 2017, godzina 22:55:33
+14 (14) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Glizdziarz: Najpierw niech ograniczą dopływ ścieków i nawozów do Pilicy i jej dopływóe
niedziela, 5 marca 2017, godzina 19:32:54
+14 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
tadeusz niewiadomski: Warsiawka znalazła nareszcie winnego.Wobec tego niech pokażą które miejscowości wokół tej zalewy ewentualnie zalewajki oraz pilicy posiadaja kanalizacje.Zeby było rowno powinni rybom kazać założyć pampersy oraz zbudować im wychodki żeby jaśnie państwo z warsiawy ganiające na skuterach i motorówkach mieli tu kanary zdrój.Jak ma sie do tego wydzierżawianie coraz wiekszych gruntów nad wodą przez strasznie przejęty RZGW.my nie jesteśmy województwem mazowieckim tylko łódzkim więc tą decyżję mamy tam gdzie nie dochodzi słońce.Aborygenów oraz indian z nas też nie zrobocie.Nie będziemy się też oglądać na leśnych dziadków z PZW którym chodzi tylko o pełne koryta.Jest nas wędkarzy łącznie 600000 tys. więc wiedzcie że tak łatwo wam z nami nie pójdzie.Nie będzie tak że kowal zawinił a cygana powiesili.
niedziela, 5 marca 2017, godzina 15:56:11
-6 (16) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Bogdan: Dlamnie supee bynajmniej znikna sterty smieci pochowanych w trawie lub walesajacych sie na wietrze niemowiac juz o takich co do wody wala po kilkanasvie kilo zanety dlamnie to jakies niedorozwoje jestem za jak najbardziej
niedziela, 5 marca 2017, godzina 12:12:36
+1 (17) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
ppp: Niestety ale wedkarze robią nad zalewem najwiekszy syf. Pełno toreb po zanętach i różnych pudełek, butelek itp. A jak im coś z zanęty zostanie to wrzucają do wody. Chyba mają przełożonych czy opiekunów w swoich organizacjach i na zebraniach przechodzą szkolenia, no bo inaczej co to za organizacja-związek, to jakieś nieporozumienie i trzeba by było zająć się tym "towarzystwem"!!!
niedziela, 5 marca 2017, godzina 09:43:07
+9 (15) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
kiki: Spuścić wodę z zalewu nie będzie kłótni.
Powietrze będzie lepsze w okolicy Tomaszowa.
niedziela, 5 marca 2017, godzina 08:50:07
+3 (3) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Tutuś: Granaty petardy itd.
niedziela, 5 marca 2017, godzina 08:36:09
+5 (9) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Kamil: Jak zakaz to karta w okręgu piotrkowskim powina być cena 80% tansza i koniec
niedziela, 5 marca 2017, godzina 05:04:06
-6 (6) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @4
wupe : Z tego co pamiętam to ok 2 kg, co daje zanieczyszczenie 3 metrów sześciennych wody.
niedziela, 5 marca 2017, godzina 01:50:57
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź
Komentarz jest odpowiedzią na komentarz nr @12
wupe : Brednie.
niedziela, 5 marca 2017, godzina 01:47:30
0 (2) ↑ tak ↓ nie ! zgłoś
dodaj odpowiedź