Dziś są imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
×

(Zapis relacji) Doskonały doping na Widzewie, ale w Polsce zostaje tylko punkt!

dodano: 2017-10-06 17:51:55, ostatnia aktualizacja: 2017-10-06 19:54:23
autor: Sport.TM

Już za chwilę młodzieżowa Reprezentacja Polski rozpocznie drugi mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy, które odbędą się we Włoszech.
 ·

Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 wspiera rubrykę sportową. W ofercie duży wybór ortez oraz stabilizatorów

·

17.55 Piłkarze po rozgrzewce, stadion powoli się zapełnia, choć frekwencja dzisiaj nie zachwyca.

17.56 Znamy składy: Reprezentacja Polski Czesława Michniewicza rozpocznie mecz w składzie: Drągowski, Bednarek, Wieteska, Stolarski, Bochniewicz, Żurkowski, Piotrowski, Kownacki, Szymański, Kapustka, oraz Gumny.

Skład Finlandii wygląda nastepująco: W bramce zagra Markus Uusitalo. W obronie Nicholas Hamalainen, Richard Jensen, Juho Pirttijoki, Laura Ala Myllamaki. W pomocy i ataku wystąpią Benjamin Kallman, Santeri Hostikka, Sebastian Dahlstrom, Mikael Soisalo, Kaan Kairinen, Fredrik Jensen.

POLSKA (U21) - FINLANDIA (U21)

3:3 (1:1)

18.02 Rozpoczęło się spotkanie w Łodzi.

18.04 Od pierwszych minuty kibice Widzewa Łódź (i nie tylko) wspierają Polską Reprezentację głośnym dopingiem! Co ciekawe na trybunach widzimy takżę barwy Polonii Warszawa.

18.07 Świetne zagranie w pole karne Kownackiego do Żurkowskiego. Szymon niestety nie trafił w piłkę.

18.09 Gooooooooooooooooooooooolllll. Piękne wyłożenie piłki na 15 metr Gumnego i Kownacki cudownym, technicznym strzałem umieszczą ją w siatce.

18.10 Co za odpowiedź. W 8 minucie kapitalna akcja Finów lewą stroną i Sebastian Dahlstrom otrzymał podanie na ósmy metr, którego nie mógł nie wykorzystać. Mamy remis 1:1.

18.12 Na zegarze mamy dziewiatą minutę. Doping dla Polaków nie ustaje, ale niestety stanęła gra.

18.14 Kibice nie odpoczywająi grają z piłkarzami. W 13 minucie Drągowski będzie wznawiał grę od bramki.

18.17. Jakub Piotrowski walczył przy końcowej linii z piłkarem gości, ale piłkarzowi nie udało się wywalczyć stałego fragmentu gry.

18.19 Mamy szansę na kontratak, ale niestety gramy zbyt pasywnie z przodu i tracimy futbolówke . Na zegarze już 18 minuta.

18.20 Kibice w Łodzi klaszczą, śpiewają, tańczą - kapitalna atmosfera. Liczymy że w niedzielę także Narodowy nas nie zawiedzie :-)

18.21 Aut na wysokości pola karnego tracimy piłkę i goście mają szansę na kontratak, ale zdołaliśmy zażegnać niebezpieczeństwo.

18.23 Ładna akcja duetu Kownacki - Kapustka zakończona uderzeniem skrzydłowego. Uusitalo jednak stanął na wysokości zadania i sparował futbolówkę.

18.29. Kolejna akcja skrzydłem Finów i zawodnicy Tommi Kautonena wywalczyli rzut rożny.

18.29 Nieudany stały fragment gry. Szymański ma szansę wyprowadzić szybki atak, ale w środkowej strefie boiska faulował piłkarza Lauri Ala Mullymaki i arbiter pokazuje Finowi żółty kartonik.

18.30 Dobra akcja Polaków w polu karnym finów. Rzut rożny.

18.32. Rywale poradzili sobie ze stałym fragmentem gry Polaków i zdołali przenieść ciężar gry na naszą połowę.

18.34 Piekna akcja zakończona podaniem w pole karne do Stolarkiego. Ten nie zdecydował się na strzał i defensywa gości wybija piłkę. Szkoda że Paweł nie zdecydował się na uderzenie, bo miał do tego dobrą okazję.

18.35 Niestety mamy problemy z zasięgiem i LTE na obiekcie Widzewa, więc pewne wiadomości moga do Państwa docierać z lekkim opóźnieniem.

18.36 Finowie rozgrywają piłkę i robią to dobrze.  Rozciągniecie na lewe skrzydło, ale radzimy sobie z dobrą grą pozycyjną Finów.

18.38 Okazja Polaków na szybki atak, ale niedokładność i brak zdecydowania to dzisiaj największy mankament tej drużyny w momencie szybkiego rozgrywania piłki.

18.40 Tiki Taka na stojaka. Mamy okazję na szybki atak, ale niestety brak nam "młodzieżowego" TurboGrosika i wracamy z futbolówką pod własne pole karne.

18.43 Z trybun słychać "Walczyć Polska Walczyć". Finowie walczą, Polacy  niemrawo w ataku - kompletnie bez pomysłu.

18.46 No wreszcie Sebastian Szymański dał przykład kolegom jak się walczy. Defensywa Finów jednak tylko raz w tym meczu się pomyliła.

18.47. Koniec I części. Początek meczu znakomity. Niestety po stracie gola nasza podopieczni Czesława Michniewicza osiedl na laurach. Najbardziej boli fakt, iż mieliśmy kilka okazji do szybkiego ataku, ale zabrakło chętnych, aby wziąc ciężar gry na siebie.

19.05 Rozpoczęliśmy drugą połowę. I zmiana w naszym zespole. Boisko opuścił Wieteska, z kibicami wita się Michalak

19.11. Ponad osiem i pół tysiąca kibiców ogląda dzisiejszy mecz młodzieżowej Reprezentacji Polski.

19.13 Polacy rozpoczęli drugą połowię, podobnie jak pierwszą - dynamicznie i odważnie. Oby tylko utrzymali tempo. Do końca gry pozostało 35 minut.

19.15 Trybuna pod zegarem nie zwalnia tempa. Bębny grają, ludzie klaszczą, publika w Łodzi to dzisiaj najwyższa klasa dopingu.

19. 17 Nareszcie widzimy dobry pressing Polaków. Co raz częściej gościmy pod bramką przeciwnika.

19.18 Druga zmiana Michniewicza. Boisko opuszcza Piotrowski. Do gry desygnowany jest Tomczyk

19.20 Gooooooooooooooooooolllllllllll dla Finów! Tracimy gola po akcji Soisaio lewą stroną, zakończoną podaniem do Dahlstroma i wrzutką w pole karne.  Szkoda, bowiem trwał doping na trzy trybuny. Strzelcem gola Kaar Kairinen.

19.24 Ambicji w drugiej połowie Polakom nie można odmówić, ale nie wychodzi nam dzisiaj gra.

19.27 Goooooooooooooooollll. Piękna akcja prawą stroną Michalaka i Paweł Tomczyk zdobywa gola.

19.29 Rzu karny dla Polaków.

19.30 Kownacki bezbłędnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prowadzimy 3:2!

19.32 Rzut wolny w bocznej strefie boiska niedaleko od naszego pola karnego. Wysokie dośrodkowanie w szesnastkę kończy się mocno niecelnym strzałem głową.

19.35 Świetna akcja Finów zakończona podaniem na 6 metr. W ostatniej chwili wybija jeden z naszych obrońców i mamy rzut rożny.

19,36 Goooooooooooooool. Długie dośrodkowanie wzdłuż pola karnego i Fredrik Jensen głową umieszczą futbolówkę w siatce.

19.38 Trzecia zmiana. Kibice żegnają Kapustkę. Na murawie pojawia się Karol Świderski.

19.38 Kibice wstają i śpiewają głośno Mazurka Dąbrowskiego! Do końca regulaminowego czasu gry pozostało 10 minut.

19.40 Piękny rajd Tomczyka lewą stroną w pole karne Finów. W chwili podania zawodnik jednak został zablokowany i mamy rzut rożny

19.41 Dobra piłka posłana z narożnika, ale niestety bezpańska. Szkoda okazji.

19.42 Dwukrotnie Tomczyk z około 6-8 metrów próbuje pokonać Uusitalo. Ten jednak szczęsliwie.

19.43 Piękna akcja Polaków, ale kolejny nieudany strzał.

19.47 Przeważamy już w każdym elemencie gry, ale brakuje jednego.....złotego gola.

19.50 Konczy się regulaminowy czas gry. Jesteśmy pod bramką rywala, ale sami zakręciliśmy się w swojej ofensywie.

19.52 Świderski w doskonałej pozycji strzeleckiej decyduje się na uderzenie zewnętrzną częścią stopy. Niestety w sam środek bramki!

KONIEC. Obejrzeliśmy doskonały mecz i aż 6 goli!