Dziś są imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
×

Wygrana i porażka

dodano: 2018-06-06 17:25:59, ostatnia aktualizacja: 2018-06-07 17:21:13
autor: Sport.TM

W sobotę i niedzielę odbyła się przedostatnia, dwudziesta piąta kolejka piotrkowskiej ligi okręgowej. Rezerwy Lechii na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej zmierzyły się z Czarnymi Rozprza. Kawaleria pojechała do Szczercowa na mecz Astorią.
 ·

Stabilizatory stawów dla sportowców - Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4 - Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 oraz w soboty do godz. 13:00

·

Podopieczni Wiesława Żmudy nie mieli problemów z pokonaniem rywala i już w pierwszej połowie zaaplikowali rywalom trzy gole. Festiwal strzelecki w 15 minucie rozpoczął Piotr Żerek, osiem minut później swojego pierwszego gola w meczu zaliczył Patryk Olszewski. Trzecią bramkę w 43 minucie zdobyła Kacper Przedbora. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Bogusza Kapińskiego z 19 minuty.

W drugiej części gry Lechia kontynuowała swoją passę strzelecką. Między 58, a 65 minutą strzeliliśmy cztery gole. Dwie były autorstwa Patryka Olszewskiego (64’ i  65’), jedna Damiana Kugla (58’), oraz Kacpra Przedbory (62’).

Prowadzenie 7:1 nie zniechęciło naszych piłkarzy do dalszej gry. W 69 minucie wynik tej rywalizacji na 8:1 ustalił Kugiel.

RKS Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Czarni Rozprza 8:1 (3:1)

Drugi z naszych zespołów uczestniczących w rozgrywkach tj. Kawaleria po sezonie żegna się z ligą okręgową. W meczu z Astorią piłkarze Wojskowego Klubu Sportowego zaprezentowali się z dobrej strony, jednak w końcowych fragmentach gry nie zachowali dobrej koncentracji i po bramce Krzysztofa Skały z 93 minuty gry przegraliśmy pojedynek 0:1.

Astoria Szczerców – WKS Kawaleria 1:0 (0:0)

Mająca  pewny awans do IV ligi drużyna RKS Radomsko przegrała na własnym obiekcie z zespołem Start Lgota Wielka 1:2. Bohaterem spotkania został Łukasz Mularczyk – strzelec dwóch goli dla drużyny gości.

Wicelider rozgrywek Polonia Piotrków mogła dopisać sobie trzy kolejne punkty bez rozgrywania meczu. Zapał Krzętów nie przyjechał na to spotkanie i tym samym OZPN Piotrków zweryfikował wynik jako  zwycięstwo Polonii 3:0.

W Drzewicy lokalny MGKS pokonał klub z Drzewicy 4:0. W Moszczenicy Włókniarz nie dał szans rezerwom Omegi Kleszczów (2:0). W Kamieński Świt zdemolował spadkowicza z Wolborza 4:1. Gola dla gości strzelił Kamil Kubiak.

Z ligą po sezonie pożegnamy się z Kawalerią, Szczerbcem Wolbórz i klubem Zapał Krzętów.