Dramatyczne widowisko

  • 3.06.2018, 17:08
  • Sport.TM
Dramatyczne widowisko
Trzy gole, niewykorzystany rzut karny, dramatyzm i sędziowskie kontrowersje. W dniu dzisiejszym, na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej piłkarze Lechii rozegrali mecz 31 kolejki trzeciej ligi, w którym naszym przeciwnikiem był świeżo upieczony spadkowicz Warta Sieradz. Tomaszowianie wciąż walczą o awans do II ligi.

W pierwszej połowie piłkarze przeciwnika postawili niezwykle ciężki warunki. Dobra agresywna postawa w defensywie rywali nie bardzo nas zaskoczyła. Zaskoczył nas jednak fakt,  iż Warta  potrafiła zamknąć gospodarzy na ich połowie i Tomaszowianie nie za bardzo wiedzieli jak sobie poradzić z atakiem pozycyjnym rywali.

 

 Na szczęście Sieradzanie nie mieli pomysłu na skuteczne zakończenie swojej ofensywy i zbyt wielu sytuacji strzeleckich w ich wykonaniu nie oglądaliśmy.

 

Niestety w grze nie pomagali także arbitrzy. Nie mamy dostępu do powtórek video z tego meczu, jednak w większości sytuacji, zagrania polegające na prostopadłym podaniu piłki przez piłkarza formacji pomocy Lechii do wysuniętego z przodu napastnika zostały przerywane gwizdkiem i gospodarze tracili futbolówkę na rzecz rywala. W kilku przypadkach decyzje te, były mocno wątpliwe.

 

Lechia  poradziła sobie jednak i z tą "przeszkodą". W 24 minucie zdołaliśmy wywalczyć rzut karny za faul na Tomaszu Płonce.. Wykonawca jedenastki Artur Golański uderzył jednak fatalnie, gdyż niezbyt mocno i  dokładnie na wysokości rąk rzucającego lewą stronę Wlazłowskiego. Szkoda zmarnowanej szansy, ale walczyliśmy dalej. Do przerwy bramek i klarownych sytuacji strzeleckich po naszej stronie już nie obejrzeliśmy.

 

Po przerwie obejrzeliśmy Lechię na najwyższych obrotach. Trener Jóźwiak – widząc co się działo w pierwszych 45 minutach – skorygował ustawienie zespołu tak, aby między innymi.... arbitrzy nie mieli powodów do użycia chorągwi, a następnie gwizdka. W 48 minucie swoją szansę Kamil Szymczak, ale uderzenie zawodnika nie znajduje drogi do siatki rywali.

 

Dwanaście minut później wywalczyliśmy rzut wolny w okolicach lewej strony pola karnego gości. Długie dośrodkowanie Mireckiego pięknie zamyka głową Szymczak i Wlazłowski po raz pierwszy musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

 

W 61 minucie słabo dzisiaj grające Kieplina zastępuje Lewiński. Dwie minuty później piłkarzom w dzisiejszej grze, zaczął towarzyszyć obfity opad deszczu, oraz niewielkie wyładowania.

 

Sieradzanie nie zamierzali odpuszczać i walczyli o swojego gola. W 78 minucie swoją kolejną okazję miała jednak Lechia. Aktywny z prawej strony Lewiński, doszedł do sytuacji strzeleckiej, którą zakończył uderzeniem. Lecąca do bramki Sieradza futbolówka minęła Wlazłowskiego, jednak ostatecznie zatrzymała się na słupku i jedyne co nam pozostało to jęk zawodu na trybunach.

 

W 81 minucie Patryk Walasek zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym. Wątpliwości nie ma i czekała nas kolejna dawka sportowej niepewności, podparta  jednak wiarą w umiejętności Awdziewicza, gdyż ten stanął przed zadaniem obrony rzutu karnego wykonywanego przez Patorę.

 

Niestety były piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego i Lechia precyzyjnym strzałem wyrównał stan rywalizacji, a sam Mateusz nie miał nic do powiedzenia.

 

Nie mija minuta i to piłkarz Warty ewidentnie zagrywa piłkę nienaturalnie ułożona ręką. Czekamy na decyzję, jednak 22 letni arbiter Pan Karol Wójcik pozostaje niewzruszony.

 

Atmosferę, która panowała dzisiaj na Nowowiejskiej zapętamy na długo. Wspierani przez kibiców piłkarze z Tomaszowa w 92 minucie wywalczyli rzut wolny, który zakończył się zamieszaniem, a następnie uderzeniem Żytka. Wlazłowski próbował jeszcze interweniować, ale nie miał szans na skuteczną interwencję. Po dramatycznym meczu wygrywamy ligowy „półfinał” 2:1, a o tym kto awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej zadecyduje „finał” w Łodzi, w którym rywalem będzie Widzew.

 

O tym że Warta postara się urwać punkty Lechii mogliśmy dowiedzieć się z portalu Łódzki Futbol Warta Sieradz  miała ponoć obiecaną od Łodzian premię w wysokości 70 tysięcy złotych. Z premii nici, ale  klub będzie musiał zapłacić za zniszczoną szatnię Lechii, w której to jeden z piłkarzy naszego dzisiejszego przeciwnika dopuścił się aktów wandalizmu.

 

Co więcej także na murawie doszło do nieprzyjemnych scen, kiedy to piłkarz rywali miał ochotę bić się z jednym z tomaszowskich kibiców, a i znalazła się część która miała ochotę „grać” przeciwko Lechii, tyle że już na pięści – bez piłki.

 

Przed wejściem do szatni kibice z Tomaszowa podziękowali trenerom i piłkarzom za walkę, ambicję i wygraną. Przy okazji wyrazili także opinię na temat dzisiejszego, wg. nich  (i według nas) kontrowersyjnego  sędziowania.

 

 

RKS Lechia – Warta Sieradz 2:1 (0:0)

1:0 Kamil Szymczak 60’

1:1 Adam Patora 82’

2:1 Wiktor Żytek 90+2’

 

RKS Lechia: Awdziewicz – Cyran, Walasek (83’ Magdoń), Żytek, Jakubczyk – Kieplin (61’ Lewiński), Bocian, Szymczak, Golański, Mirecki (79’ Kornacki) – Płonka (82’ Olszewski)

 

Warta Sieradz: Wlazłowski – Pawlak, Kopacz, Nowacki, Szyc – Bany, Składowski, Płaneta (65’ Marcin Kobierski), Idzikowski, Narożnik (65’ Kacela), Patora

Sport.TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

he-man
he-man 6.06.2018, 15:43
Mam nadzieję, że Lecha nie odpuści meczu z Widzewem i wygra w Łodzi.
fctm wujek
fctm wujek 6.06.2018, 10:44
wujek- ujek Mam karnet i nie martw się o moje finanse. Może i byś chciał ale nie będę się powtarzał (czyt. kom. nr 26)
A tobie śmieszny człowieczku proponuję wybrać się w sobotę na mecz i zobaczyć jaka powinna być atmosfera na meczu ale pewnie będziesz żarł kiełbę i złopał piwsko w sobotę od rana.
wujek
wujek 6.06.2018, 09:16
Do fctm .A ja jako Tomaszowianin chciałbym żeby LECHIA grała wyżej niż 3 liga . A na armaniego to trzeba mieć szmal,no ale ty śmieszny człowieku pewnie wszystko wydałeś na karnet...
fctm
fctm 5.06.2018, 15:13
Ty kibicujesz Lechii ktoś inny Widzewowi. Ja nie mam na lechię wywalone bo chciałbym żeby w Tomaszowie był 3 ligowy klub. Na więcej nie ma kasy infrastruktury i chęci ze strony działaczy jak pan G. np.
Co do noszenia barw to nie jest moda tylko UTOZSZAMIANIE SIĘ z klubem. Gdybym chciał być modny to bym założył garnitur od ARMANIEGO :-)
R-75
R-75 5.06.2018, 14:32
a jam wywalone na Widzew i inne kluby ,interesuje mnie tylko i wyłącznie Tomaszowski klub który nazywa się LECHIA a że chodzą ludzie w koszulkach klubu z Łodzi to ich sprawa [ żeby tylko tym swoim Widzewem na siłę nie uszczęśliwiali innych ] taka jest teraz moda w Tomaszowie która pewnie minie za jakiś czas
Łodzianin
Łodzianin 5.06.2018, 11:30
A wiadomo ilu kibiców RKSU wybiera się do Łodzi i czy zasiądą w klatce czy na innym przeznaczonym dla nich sektorze?
Z tego co wiem fani Łódzkiego Widzewa z Tomaszowa robią dużą mobilizację na ten mecz. I jeszcze pytanie jaki jest stosunek miedzy kibicami Lechii i fctm? Bo z tego co wiem w całym Tomaszowie kibicuje się Widzewowi, i nie ma szans by zobaczyć inne barwy na ulicy.
Pozdrawiam i liczę na dobry mecz w sobotę.
Wojtek
Wojtek 5.06.2018, 11:54
Co do miejsca w którym zasiądą kibice Lechii, nie odpowiem Ci na to pytanie, ja wraz z moją rodziną będę siędział na C:) Odnośnie relacji pomiędzy kibicami Lechii a fctm, to są one neutralne (pozytywne). W Tomaszowie na ulicy faktycznie widziane są wyłącznie barwy Widzewa, poza wyjątkami dzieci, które czasem chodzą w koszulkach Lechii.
Łodzianin
Łodzianin 5.06.2018, 14:38
dzięki za info wojtek.
J.P.
J.P. 4.06.2018, 16:15
Przeżyłem troszkę lat i pamiętam sezon 1969/1970, kiedy po ostatniej kolejce meczów ówczesnej ligi okręgowej czekaliśmy na stadionie Lechii na wynik meczu Widzewa bodajże z Wartą w Sieradzu. Mecze te decydowały czy do III ligi wejdzie Widzew czy Lechia. Widzew także wygrał i wyprzedził Lechię o 1 pkt. Od tego awansu zaczęła się droga Widzewa do mistrzostwa Polski. Większość z nas stała się kibicami także Widzewa. Ale gdy dochodziło do sporadycznych meczów między tymi klubami zawsze serce biło po stronie Lechii. Tak jest do dzisiaj. Dlatego nie rozumie tej grupy Tomaszowian, którzy przedkładają interes Widzewa nad interes tomaszowskiego klubu, gdzie ten lokalny patriotyzm, gdzie ta mała ojczyzna? Mnie cieszy i jestem dumny z każdego sukcesu mieszkańca Tomaszowa, klubu, miasta itp. Od prawie 30 lat mieszkam poza granicami kraju, może dlatego mam taki pogląd? Bardzo będę się cieszył gdy wygra Lechia i bardzo jej kibicuję.
Andrzej Kiermas
Andrzej Kiermas 4.06.2018, 12:26
Byłem w swym długim życiu na wielu meczach sam trochę grałem. Jednak to co się dzieje z Widzewem i jego awansem na siłę i za pieniądze jest bardzo niesmaczne. Sport powinien być wolny od korupcji i oszustw. Sędziowie ostatniego meczu powinni być pozbawieni prawa sędziowania do końca życia. Oczywiście nie byłem świadkiem korupcji ale sprawa śmierdzi z daleka.
Wieżę, że nasi piłkarze zagrają w Łodzi z ogromną ambicją i udowodnią, że są lepsi, życzę im tego z całego serca.
Bardzo dziękuje Panu Wolskiemu za piękne chwile, które przeżyłem na stadionie Lechii ale mam jedną radę niech się Pan nie rozdrabnia i pamięta, że był Pan patriotą lokalnym i tak powinno zostać. Pozdrawiam
pytAnko
pytAnko 4.06.2018, 08:53
Witam. Mam pytanie czy kibice Lechii wybierają się na ten mecz i czy w ogóle zasiądą w sektorze gości czy na innym wyznaczonym sektorze?? Jeżeli tak to proszę o jakiś namiar ponieważ chętnie bym pojechał. Z tego co wiem to są organizowane autokary na ten mecz ale przez fctm a mi chodzi o kibiców RKS?
Dzięki za informacje.
Dzwoń
Dzwoń 4.06.2018, 15:50
660 427 895
snarki
snarki 4.06.2018, 14:11
jest organizowany wyjazd kibiców Lechii.Z tego co słyszałem, to miejsca w autach już nie ma, ale bilety jeszcze możan chya załatwić.Kontakt do organizatora wyjazdu, był w planie meczowym.
Darek
Darek 4.06.2018, 11:36
Trochę za późno bo już lista kibiców LECHII jest wysłana do łodzi
TOMASZOWIANIN
TOMASZOWIANIN 4.06.2018, 08:48
Ja również nie rozumiem kłótni między obydwiema stronami. Mam 50 lat bywałem na meczach Widzewa i Lechii teraz z różnych względów bywam na stadionach dużo mniej.
Obiektywnie mówiąć Widzew ma wszystko tylko piłkarze kuleją natomiast Lechia ma dobrych grajków natomiast infrastruktura finase i przedewszystkim kibicowsko jest bardzo słabo.
Miasto kilkadxziesiąt tysięcy a nie ma zorganizowanego dopingu ludzi interesujących się klubem typowo od strony kibicowskiej a potem dopiero sportowej. Byłem na meczach w Tomaszowie gdy grał Widzew i wyglądało to jakby grali na jakieś wiosce a nie w Tomaszowie. Wiem żę jest wielu fajnych ludzi w TM utoższamiających się z RKS ale dlaczego od tylu lat wieje z trybun nudą ? Czy wszyscy młodzi ludzie jeżdzą naprawdę na Widzew? Nie wydaje mi się.
Co do meczu 9 czerwca będę oglądał ten mecz na Niciarce i jestem naprawdę ciekawy wyniku- Niech zwycięży Lepszy!
fctm
fctm 4.06.2018, 07:50
I znowu komentarze zaczynają się od napinki. Wstrzymajcie się już z tymi podnietami do przyszłej soboty wtedy o 19 będzie wszystko jasne.
Atomsfera będzie na pewno przednia, kibice Widzewa z TM szykują na ten mecz specjalną oprawę miejmy też nadzieję że kibice Rksu zmobilizują się na ten najważniejszy dla nich mecz w sezonie ba może nawet w historii i zjawią się w łodzi w sporej grupie.
Hmm..
Hmm.. 4.06.2018, 17:27
Jedna z niewielu okazji, żeby fctm mógł się zaprezentować na Widzewie.
Wojtek
Wojtek 5.06.2018, 11:54
Zupełnie niepotrzebna próba nieudanej prowokacji:)
Wojtuś..
Wojtuś.. 6.06.2018, 08:10
Czyżby? ;)
Kibol
Kibol 3.06.2018, 23:00
Teraz w Łodzi tylko zwycięstwo i awans jest nasz!
fctm
fctm 4.06.2018, 07:52
Masz rację Widzewa wygrywa i ma awans ;-)
Gdzie
Gdzie 3.06.2018, 21:55
znaleźliście to info o kasie, bo na stronie łódzki futbol nie ma konkretów tylko przypuszczenia, bo ktoś zniszczył szatnię w nerwach. Skoro Widzew zremisował z Łomżą, to może też ktoś zapłacił? Paranoja...
Snarki
Snarki 4.06.2018, 00:01
Czego nie rozumiesz?info o kasie było na portalu Łódzkifutbol.Konkrety żadne,ale przypomnij sobie jak Widzewiacy ocenili próbę wręczenie i zastraszania sędziego w meczu z Turem....co do zniszczonej szatnie, to piłkarze Warty zniszczyli drzwi zaraz po meczu,Widzew grał prawie 5h później....Czego nie rozumiesz???
Jak
Jak 4.06.2018, 12:37
się nie ma dowodów to można sobie takie dywagacje wsadzić wiesz gdzie? Ja rozumiem, że teza jest postawiona, tylko że same pomówienia są nic nie warte. Golański nie strzelił karnego, też był przekupiony? Słońce nie świeciło za mocno? Może wiatr wiał za bardzo? Jak nic Widzew kupił pogodę hahaha!
snarki
snarki 4.06.2018, 14:10
No bez przesady, ja nie mam w zwyczaju oskarżać kogokolwiek bez dowodów.
Ja tylko wspierałem się informacją i nie tylko ja, ze strony Łódzkiego futbolu.Nie napinaj sie.Wszystko się wyjaśni za kilka dni przy Piłsudskiego.Oby wszystko odbyło sie na dobrym poziomie piłkarskim i żeby to było święto dla kibiców.A ja kibicowałem, kibicuje i kibicowac bedę do konca swoich dni RKS Lechii!
Sugerujesz
Sugerujesz 4.06.2018, 14:55
zbyt wiele bez dowodów, to wystarczy. Nie czepiam się ,żadnego klubu. Skrytykowałem rzucanie pomówień graniczących z paranoją jej autorów. A ty mi bajdurzysz o jakiejś napince? Jakies żarty. Daj jeszcze tekst o pokorze;)!
J.P.
J.P. 3.06.2018, 23:41
Czyta się do końca..
Nikt nie szukał
Nikt nie szukał 3.06.2018, 22:32
jeśli wygra Widzew... zasłużony awans ;)
Jakże prawdziwy komentarz ze strony Lechii
Jakże prawdziwy komentarz ze strony Lechii 3.06.2018, 20:50
Kibic napisał(a):

03/06/2018 o 16:25

Prawie cała historia widzewa to ciągnięty śmierdzący ogon . Długi , upadki i zaczynanie wszystkiego od nowa . Ludzie honoru regulują swoje zobowiązania a widzew zmienia szyld i bawi się dalej . A jak sie potrafi bawić to właśnie teraz widzimy .
Widzew Łódź
Widzew Łódź 3.06.2018, 18:08
Kupię awans

Pozostałe