Przywracanie ich pamięci…”

  • 31.05.2018, 05:18
  • Mariusz Strzępek
Przywracanie ich pamięci…”
25 maja 2018 r. uczniowie z klas wojskowych: I Mtw oraz III Mtw wraz z opiekunami - panem Bogdanem Jaśkiewiczem i panem Dariuszem Jachimowskim, uczestniczyli w spływie kajakowym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Spływ zakończony mszą polową w kościele w Spale, poświęcony był pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego - bohatera wojny bolszewickiej i wojny obronnej 1939 roku, żołnierza AK, dobrowolnego więźnia KL Auschwitz, bestialsko zamordowanego dokładnie 70 lat temu przez reżim komunistyczny. Podczas uroczystej mszy, której przewodniczył ksiądz Dariusz Łosiak odczytany został list pana Andrzeja Pileckiego – syna Rotmistrza. W bardzo emocjonalnych słowach skierowanych głównie do młodzieży Pan Andrzej dziękował za pamięć i za wszystko, co przywraca dobre imię jego ojca.  W uroczystościach wzięły również udział władze powiatu tomaszowskiego na czele z panem Leszkiem Ogórkiem – członkiem zarządu oraz panią Beatą Stańczyk – naczelnikiem Wydziału Oświaty.

 

Po uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek – grochówkę, kiełbasę z grilla i ciasto. Wszyscy otrzymali również materiały opisujące życie i działalność patrona Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Uczestnicy spływu składają serdeczne podziękowania za żywą lekcję historii na ręce pani Elżbiety Łojszczyk - dyrektor PCAS w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe