Tobie Ojczyzno

  • 17.09.2015, 20:41
Tobie Ojczyzno
17 września br. w Warszawie, odbył się Zlot Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno", w którym uczestniczyła także młodzież klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Punktualnie o godzinie 10.00, meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu przedstawicieli organizacji proobronnych i uczniów klas mundurowych, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, złożył Wicepremierowi - Ministrowi Obrony Narodowej, Tomaszowi Siemoniakowi, Prezes Federacji Organizacji Proobronnych gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bogusław Pacek. Po przeglądzie pododdziałów, oddaniu honorów przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przywitaniu z uczestnikami zlotu, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Następnym punktem uroczystości była zmiana posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, powitanie gości oraz przemówienia okolicznościowe. Złożenie wiązanek kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przez Wicepremiera - Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka oraz delegacje Federacji Organizacji Proobronnych, Wojska Polskiego i organizacji pozarządowych poprzedziło defiladę pododdziałów, która zakończyła uroczysty apel.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 podczas uroczystego apelu reprezentowała młodzież klas pierwszej i drugiej wojskowej wraz z wychowawcami. Dla przedstawicieli klasy pierwszej, uroczystość ta miała charakter obserwacyjno - zapoznawczy z uwagi na zbyt małe jeszcze umiejętności z dziedziny musztry. 

 

Natomiast uczniowie klasy drugiej, znaleźli się wraz ze swymi rówieśnikami z innych klas mundurowych, wśród pododdziałów wyznaczonych do defilady. To duży zaszczyt, świadczący o uznaniu organizatorów dla reprezentowanego poziomu wyszkolenia przez naszą młodzież. Trud i wysiłek włożony podczas treningów musztry nie poszedł na marne. Uczniowie prezentowali się pięknie, zarówno w szyku jak i podczas defilady, a ich amarantowe apaszki zapięte pod szyjami, zwróciły uwagę wszystkich przybyłych na uroczystości gości, którzy nagrodzili naszą młodzież gromkimi brawami.

 

 

W drugiej części dnia nasi uczniowie wzięli udział w Pikniku Militarnym - Dniu Otwartym Wojskowej Akademii Obrony Narodowej. W jego trakcie odbył się koncert orkiestry wojskowej, pokazy grup tanecznych, grup rekonstrukcyjnych, musztry wojskowej, kiermasz militarny i wiele innych atrakcji. Piknik militarny zakończył poczęstunek wojskową grochówką .

 

Warto na koniec wspomnieć, że udział tomaszowskich uczniów w tak ważnych i podniosłych uroczystościach, nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony Dyrektora ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, mgr Dariusza Kwiatkowskiego oraz Rady Rodziców, która w całości zasponsorowała przejazd naszej młodzieży.

 

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tata
Tata 18.09.2015, 08:14
A ja jestem dumny z naszej młodzieży i trzymać tak dalej:)) Brawo dla wychowawcy Pana Miszczuka:))
Alvin
Alvin 17.09.2015, 22:13
A czemu nie pojechał tam tomaszowski Strzelec , który tak naprawdę jest organizacją proobronną . Te klasy woskowe to totalny niewypał , jak wszyscy zaintersowani doskonale wiedzą.

Pozostałe