Turniej zorganizowany z rozmachem

  • 15.09.2015, 09:43
  • Mariusz Strzępek
Turniej zorganizowany z rozmachem
W miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim przeprowadzono Mistrzostwa Bilardowe UKS-ów dla grupy najmłodszych zawodników zrzeszonych w Uczniowskich Klubach, posiadających licencję sportową PZBil. Wzięło w nich udział prawie 130 zawodników zrzeszonych w 30 klubach na terenie 10 województw. Impreza bilardowa dużych rozmiarów jakiej w Tomaszowie jeszcze nie było, chociaż w latach wcześniejszych rozegrano już u nas dwie edycje Mistrzostw.

Organizatorzy zwracali uwagę przede wszystkim na wysoki poziom, jaki reprezentowali zawodnicy biorący udział w zawodach. - Mamy tu absolutną czołówkę bilardowych zawodników z całej Polski - mówi Dariusz Kobacki, trener i animator tej dyscypliny sportu w naszym mieście. - Przyjechali do nas najlepsi młodzi bilardziści wyłonieni w poszczególnych województwach. Najmłodszy ma 8 lat.


Emocji w czasie trzech dni trwania zawodów nie brakowało. Była radość i łzy. Najbardziej cieszyli się oczywiście zwycięzcy. Szymon Kural, reprezentujący klub YMCA Kraków, wygrał w kategorii Pupil. W finale zmierzył się z sukcesem z Samborem Stachowiakiem (UKS Chorzów).  Wcześniej Kural pokonał Jakuba Wiśnika (UKS Promyk Czerniewice), obok którego na najniższym stopniu podium stanął Dominik Jastrząb (UKS Chorzów).

 

- W wielu szkołach funkcjonują kluby bilardowe. W Szkole Podstawowej numer 13 mamy kilka stołów ale jest też bardzo dobry klub w szkole w Czerniewicach - opowiada Kobacki. - Dzieci trenują niemal każdego dnia. To daje efekty.  

 

W kategoria dziewcząt w finale zmierzyły się Sandra Kmieć (Snikers Rękoraj) i  Weronika Połczyńska (UKS Bila Zduny). Mecz, jaki rozegrały był  niezwykle wyrównany. Wygrała reprezentanta Rękoraju.  na kolejnych miejscach znalazły się Łucja Krawiec (UKS Dragon Srock) i Weronika Derezińska (UKS Lubostroń). 

 

130 zawodników z 10 województw

 

Do finału kategorii junior młodszy dotarli Dominik Klepacz (Snikers Rękoraj) oraz Piotr Polis (UKS 193 Łódź). Zwycięż Polis, chociaż faworytem wydawał się być Klepacz. Na trzecim miejscu znaleźli się Dawid Kuźniakowski (UKS Miłek Wiślica) i Bartosz Wittkamp (UKS Lisewo).

 

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja drużynowa. W finale dziewcząt spotkały się ekipy, debiutujące na tym poziomie rozgrywek - UKS Spartan Chodów i UKS Piechcin.  Zawodniczki z Piechcina osiągnęły przewagę w każdym z trzech meczów, jednak podopieczne Jerzego Kudlika doprowadzały do wyrównania. O losach złota zadecydowały ostatnie partie, które rozgrywane były niemal równocześnie. Punktowe bile lepiej wbijały Sandra Mikołajewska, Anna Janikowska i Julia Kruszyna, zapewniając złoty medal UKS Spartanowi Chodów.  

 

Na podium stanęły także zawodniczki z Rękoraja i Janowca Wielkopolskiego. 

 

Bilard zyskuje na popularności

 

Mistrzami Polski w kategorii Open zostali zawodnicy UKS Dragon Janowiec Wielkopolski. Mikołaj Drożdżyński, Bartosz Gaca, Przemysław Poterek i Radosław Grubich turniej przebrnęli bez porażki. W finale okazali się lepsi od Promyka Czerniewice.  Brązowe medale wywalczyli bilardziści Baribalu Lublin i ULKS Dragon Srock. 

 

Imprezę swoją obecnością uświetnili wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzemiński, Prezes firmy Cleaner Krzysztof Gardjas , Baogdan Stasio - szef firmy Bilard-Serwis, Adam i Mariusz Skoneczny i Michał Czarnecki - medaliści ME ( wychowankowie UKS 13 Tomaszów Maz.) oraz Grzegorz Kędzierski - prezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego.

 

Pełne wyniki na oficjalnej stronie zawodów

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brytan
brytan 15.09.2015, 14:14
Byłem, widziałem super impreza!

Pozostałe