Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 19:07
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Rekordowa frekwencja w Biegu Malinowskiego

6 września odbył się 34. Ogólnopolski Tomaszowski Biegu im. Bronisława Malinowskiego.

Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 1300 osób. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki i dyplomy. Biegacze brali udział także w losowaniu upominków rzeczowych.

 

Losowania przeprowadzone były oddzielnie dla biorących udział w biegach na dystansach: 1500 m, 3 i 10 km. Wśród wielu nagród, znalazły się również dwa rowery górskie oraz ogromna maskotka “miś” ufundowana przez Hurtownię “PINOKIO”. Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu na 10 i 3 km otrzymywała  nagrody rzeczowe.

 

Na 1,5 kilometrową trasę biegu rekreacyjnego po alejkach Parku Miejskiego, w którym nie było klasyfikacji, liczył się tylko udział, wyruszyło ok. 600 miłośników biegania.

   

W biegu na dystansie 3000 m w tegorocznej imprezie wzięło udział ok.250 osób.

   

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km prowadziła ulicami miasta, a start i meta usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

482 biegaczy (w tym 110 kobiet) (rekord frekwencji biegu głównego, o 33 osoby więcej niż w najliczniejszym biegu w roku poprzednim) miało dwukrotnie do pokonania pięciokilometrową pętlę a każdy uczestnik otrzymał  okazały okolicznościowy pamiątkowy medal.

 

Dodać należy, że zawodnicy rywalizowali na trasie, która w 2010 roku uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu dokonywany był elektronicznie (uczestnicy biegali z numerami, które posiadały chipy) a zapisywać do imprezy można się było przez Internet.

   

Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar CKS Budowlani Częstochowa (pierwszy zawodnik w historii biegu, który już czterokrotnie z rzędu tryumfował w zawodach). Pokonał trasę w 32 min. i 58 sek. i został zwycięzcą kat. 20-29 lat. Zwycięzcę biegu nagrodzono dobrej klasy zegarkiem sportowym.

 

Puchary i nagrody dodatkowe otrzymała również najlepsza tomaszowianka i tomaszowianin, którymi okazali się Sylwia Tomczyk 1 w kat. wiek. 16-19 lat i 102 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 42 min 54 sek. i Krystian Urbaszek  3 w kat. wiekowej 20-29 lat i 6 w klasyfikacji generalnej z czasem 34,15.

 

W rywalizacji pań najlepszą okazała się Katarzyna Matysiak z Opoczna, która pokonała dystans w 40 min. 45 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją 61 mężczyzn.

   

Specjalne nagrodę rzeczową otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Zaznaczyć należy, że jest jedynym biegaczem, który startował we wszystkich edycjach biegu Malinowskiego. Najstarszym  uczestnikiem imprezy  był  Marek Hendzelewski z Tomaszowa Maz., który osiągnął czas 50 min i 41 sek. i zajął 282 miejsce w klas. generalnej.

   

Nagrodzono także 34 zawodnika w klas. gen. (urodziny biegu) 34 edycja imprezy, którym okazał się nim Wojciech Majcher z Tomaszowa Maz.

    

Impreza została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI w ŁODZI i odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.                 

 

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSIE 10 km można przeczytać na stronie internetowej Maratony Polskie www.maratonypolskie.pl .

 

Wyniki na dystansie 3 km

 

Dziewczęta  15 lat i młodsze

1.Magdalena Ciołak – LUKS Boguszyce

2.Karolina Bosiek – Gim.6 Opoczno

3.Natalia Koperska – LUKS Boguszyce

 

Kobiety r. 1999 i starsze:

1.Lucja Wiktorowicz - Sport Team Opoczno

2.Magdalena Pierzchała  - LUKS Koluszki

 3.Karolina Gąsecka – I LO Tomaszów Maz.

 

Chłopcy 15 lat i młodsi

1.Damian Bednarek – LUKS Boguszyce

2.Nosek Szymon – LUKS Boguszyce

3.m Adrian Pęczek – Gimnazjum Nr 3 Tomaszów

 

Mężczyźni 16-19 lat

1.Mateusz Celak – Sport Team Opoczno

2.Szymon Wiktorowicz – Sport Team Opoczno

3.Radosław Bednarek – Luks Boguszyce


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rafałek 08.09.2015 12:21
Moja babka też była, zawsze chce być młodzieńcza a teraz leży jak z diabła skóra i kuruje kuloski, he he

Pobudka 08.09.2015 09:41
Bosiek jest z Tomaszowa Mazowieckiego Gimnazjum nr 6

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama