Wesołe wakacje w mieście

  • 17.08.2015, 17:39
Wesołe wakacje w mieście
Ponad 900 dzieci wzięło udział w półkoloniach, jakie zorganizowane zostały w czasie tegorocznych wakacji przez tomaszowski Urząd Miasta. Wypoczynek letni w szkołach podstawowych odbywał się pod hasłem „STOP! WAKACJE! Wybieraj bezpieczne atrakcje”. Ze względu na fakt finansowania zajęć ze środków przeznaczonych na profilaktykę, czyli tzw. "funduszu kapslowego" uwzględniały one tematykę związaną z uzależnieniami, propagowaniem zdrowej aktywności fizycznej i alternatywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci oraz z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

- W tym roku wakacyjną opiekę nad dziećmi objęły: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 14, Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 oraz Zespół Szkół Nr 4 - mówi doradca prezydenta miasta, Joanna Szczepańska. - Łącznie w półkoloniach udział wzięło 929 dzieci podzielonych na 61 grup.  

 

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Uczestnicy półkolonii codziennie mieli zapewniony ciepły. Dzieciom, które kwalifikowały się do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sfinansował posiłki.

 

- Na dzieci czekało wiele atrakcji. Zajęcia prowadzone były nie tylko w szkołach, ale także na świeżym powietrzu, basenie w Szkole Podstawowej Nr 12, Zespole Szkół Nr 4, w kręgielni itp. Uczestnicy odwiedzali również Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat "Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie, Miejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum, Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - dodaje Szczepańska

 

 

Wypoczynek letni finansowany był ze środków pochodzących z opłat pobieranych za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Społecznej Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na 2015 rok.

 

Poza szkołami ofertę letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście  przedstawiły również wszystkie miejskie i powiatowe domy kultury. Warto też przypomnieć organizowany od ponad 30 lat przez TKKF, Wakacyjny Festiwal Piłki Nożnej. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe