Jeden gol..ale jakże cenny

  • 28.05.2018, 22:33
  • Sport.TM
Jeden gol..ale jakże cenny
Już tylko trzy tygodnie pozostały do zakończenia piłkarskiej trzeciej ligi. W miniony weekend odbyła się 31 kolejka rozgrywek, jakże ważna dla układu tabeli.

Walczący o awans Lechia, Sokół i Widzew stanęli przed trudnym zadaniem. Lider z Łodzi - przed własną publicznością - musiał zmierzyć się z podrażnioną brakiem realnych szans na awans Polonią. Lechia pojechała do Nowego Dworu Mazowieckiego na niezwykle pojedynek ze świetnie grającym wiosną Świtem. Sokół w Warszawie zmierzył się z Ursusem.

 

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka mają za sobą passę dwunastu gier w których stracili zaledwie cztery punkty. Mecz ze Świtem był ostatnią poważną przeszkodą zielono – czerwonych przed spotkaniem z Widzewem Łódź, który odbędzie się 9 czerwca na boisku w Łodzi.

 

Już siódma minuta sobotniego pojedynku mogła przynieść nam gola, ale Szymczak nie wykorzystał świetnej okazji wypracowanej przez Dawida Kieplina.

 

W kolejnych fragmentach potrafiliśmy jeszcze dwukrotnie zaskoczyć rywali dobrą ofensywą. Niestety Kamil dzisiaj nie miał dobrego dnia jeżeli chodzi o skuteczność i przy pierwszej z okazji ponownie się pomylił. Natomiast przy drugiej dobrą interwencją popisał się Prus.

 

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Drugą rozpoczęliśmy najlepiej jak to możliwe. Wysokie podanie Artura Golańskiego, skutecznym strzałem zakończył Wiktor Żytek. Lechia objęła prowadzenie 1:0.

 

W końcowych fragmentach gry goście powinniśmy prowadzić 2:0, ale i tym razem zabrakło skutecznego wykończenia akcji.

 

Wygrywamy 1:0 i do wielkiego ligowego finału z Widzewem Łódź, którym może być stawką o awans do II ligi, pozostał nam już tylko jeden krok.

 

Łodzianie także zwalniają tempa. Po bramkach Kacpra Falona głową z czternastej minuty, oraz Marka Zuziaka z 65 minuty, lider wygrał z Polonią Warszawa 2:0 i wciąż zachował dwupunktową przewagę nad Lechią.

 

Sokół Aleksandrów dzięki bramkom Bartosza Mroczka (13’), Aleksandra Ślęzaka 66’ i Kamila Żylskiego (77’). wygrał się z Polonią Warszawa 3:1. Bramkę dla stołecznej drużyny Paweł Wolski.

 

Przed nami ligowy "półfinał" przed meczem z Widzewem. 3 czerwca o godzinie 11 - Lechia zmierzy się z Wartą Sieradz. 

 

 

Świt Nowy Dwór Mazowiecki –  RKS Lechia Tomaszó Mazowiecki 0:1 (0:0)

0:1 Wiktor Żytek 49′

 

Świt: Mateusz Prus  Radosław Kamiński, Krystian Pomorski, Karol Drwęcki, Michł Steć, Paweł Broniszewski, Mariusz Gabrych, Konrad Perzyna (82′ Kamil Wolski), Krystian Pałczyński, Mateusz Pietroń, Kajetan Piwowarek (74′ Marcel Smardzewski)

 

RKS Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Wiktor Żytek – Dawid Kieplin (90+2′ Patryk Jakubczyk), Łukasz Bocian, Artur Golański, Kamil Szymczak, Marcin Mirecki (68′ Jakub Rozwandowicz) – Tomasz Płonka (86′ Piotr Kornacki)

 

Żółte kartki: Kamil Tlaga, Dawid Kieplin – Krystian Pałczyński, Karol Drwęcki

Sport.TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgoda snarki
zgoda snarki 6.06.2018, 07:49
Zgadzam się z tobą . Jestem kibicem Widzewa ale klatka jest dla gości nawet gdy ich tam będzie 5-10. Tylko nie rozumiem czego można się bać na Widzewie jak zasugerowałeś. Też mam nadzieję na dobry mecz i jeszcze lepsze widowisko na trybunach.
Snarki
Snarki 6.06.2018, 20:00
Widocznie ja wiem ciut więcej....Chciałbym obejrzeć naprawdę dobre widowisko piłkarskie i kibicowskie.Moze już niby nie będzie mi dane wziąć udziału w takim meczu z taką publicznością.
Snarki
Snarki 5.06.2018, 22:16
Jak tak czytam te komentarze,to chce mi się wymiotować....większość z komentujących co mecz zasiada na trybunach Lechia a napinają sie że ho ho.Ilu kibiców Lechii będzie,tylu będzie. Mamy prawo do zajęcia klatki na stadionie Widzewa to zajmujemy.Co nas obchodzi że 800 kibiców Widzewa nie obejrzy meczu na stadionie,tylko grupka kibiców Lechii.A mozevtylko grupka,bo więcej się może boi przyjechać?.Miejmy nadzieję że wygra sportowo lepsza drużyna i za to trzymam mocno kciuki.
Wyluzujcie
Wyluzujcie 2.06.2018, 19:55
Dodam jeszcze, że rowniez kibicuje Widzewowi ale niektórzy kibice ktorzy oddadza " Serce" za swoj klub przesadzaja. Bedzie 300 osob na 2 lidze to będzie, szkoda potencjalu stadionu Widzewa, takie zycie. Lechia jest pilkarsko lepsza od Widzewa. Pozdro dla kumatych
Kumaty
Kumaty 2.06.2018, 23:59
jaka II liga? Gdzie? Na czym? Za co? Dajcie lepiej kasę na siatkarzy.
Wyluzujcie
Wyluzujcie 2.06.2018, 19:22
Wiecie co... tak to wszystko czytam i naprawde wielu ludzi nie rozumiem. W Tomaszowie jest wielu kibicow Widzewa, kibicujcie komu chcecie. Jak ktos wczesniej napisał, w Tm nie bedzie klubu kibica, wielu ludzi wie o co chodzi. Niech wygra lepszy, moim zdaniem Lechia gra duzo lepsza piłkę, ma lepszych zawodnikow i jej się bardziej nalezy.
1923
1923 1.06.2018, 16:13
Szkoda z wami dyskutować zadufani w sobie kibice sukcesu z fctm. Łatwo jest się dołączyć do większości i jeździć na gotowe niż kibicować mniejszości.
Będę się pluł bo 50-100 to może teraz jeździ. Dawniej jechali tylko najwytrwalsi. Skoro teraz na tak "hitowy" mecz ma jechać 3 autokary to chcesz mi powiedzieć że dawniej jeździł jeden autokar bądź 10 aut? Zresztą to nie ma znaczenia tak naprawdę. Porównywanie miast jak i kibiców jednej czy drugiej drużyny jest bezsensowne. Wiesz dobrze, że ruch kibicowski w Tomaszowie był ale skończyło się tak jak skończyło. A o tym czemu go nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie to mógłbym pracę magisterską napisać. Ale wątpię żebyście coś z niej zrozumieli.

Przed nie jednym pikolem i januszem z Lechii byś palił wrotki. Ludzie honoru ale tylko w grupie.
hehe
hehe 4.06.2018, 08:04
Zgodzę się z tym że nie ma co porównywać obu ekip to jak porównanie merca z dacią ;-)
Z tym paleniem wrotek to rozbawiłeś mnie do łez. Ci pikole i janusze o których piszesz to potrafią ale wypić Amarenę lub po kilka vipów ;-)
Co do liczb- po raz kolejny ci piszę że zawsze na mecz Widzewa był autokar z TM przeważnie był komplet a nawet jeśli nie to jeszcze osobówki jeżdzą więc nie gadaj bzdur.
Zamiast pisać mobilizuj ludzi na 9 czerwca żebyście przynajmniej zapełnili klatkę w dwie stówy. Macie 50km. i najważniejszy mecz w historii, zobaczymy jak się pokażecie i wtedy możemy polemizować.
Snarki
Snarki 30.05.2018, 15:13
Do RKS,Ja nie krytykuje tylko obiektywnie na to patrzę. Trener Rogulski miał takich zawodników jakich zakontraktował i jacy byli dostępni na tamtą chwilę.Skoro nie miał przebicia u Zarządu to powinien coś z tym zrobić. Zawsze jest tak że jak zwalniają lubianego trenera,to wszyscy są źli,tylko nie trener....szkoda.Brakuje nam obiektywizmu. Myślę że powinniśmy się skupić na wsparciu dla drużyny,a nie nawzajem odrzucać się błotem.Poki co jest tak,że Kibice foszą się na Zarząd i odwrotnie,a jak dwoje będzie ciągnęło jedną kołdrę w dwie strony,to pewne jest że czyjaś dupa zmarznie.
Rks
Rks 30.05.2018, 10:07
Myślę że taka sytuacja gdzie Widzew z Lechią walczą o awans jest bardzo na rękę jednemu działaczowi Lechii. Idealna sytuacja aby jeszcze bardziej poróżnić kibiców. I wtedy krok po kroku nasza Lechia będzie się stawała filią legii. Nikt się nie postawi. Działacze nie mają nic do gadania, mogą się cieszyć że nie zostali wyrzuceni z Zarządu. Klub kibica Lechii też nie ma nic do gadania, został stłamszony i jego resztki cieszą się i dziękują że mogą na mecz wejść. Dzisiaj wzajemne uprzejmości w internecie, a za parę lat będziecie się po mieście ganiać.
To chyba lepiej
To chyba lepiej 30.05.2018, 11:25
być filią Legii, która hurtowo zdobywa tytuły Mistrza Polski oraz Puchary Polski niż mieć jakiekolwiek związki z klubem, który stoczył się niemal na dno futbolu i jeszcze całkiem niedawno hasał po łąkach Rosanowa, Wiśniowej Góry czy Andrespola, nieprawdaż?
Rks
Rks 30.05.2018, 13:32
A gdzie napisałem, że ma mieć związki z innym klubem. Lechia ma mieć swoją tożsamość, ma w niej grać jak najwięcej chłopaków z TM i okolic, którzy będą utożsamiać się z klubem, których z klubem będzie łączyło coś więcej niż tylko kasa. Gdzie będzie się szanowało własnych kibiców.
Nie
Nie 30.05.2018, 13:00
nie, nie, nie, nieprawdaż?
Rks
Rks 29.05.2018, 18:51
Nikt nikogo nie obraża.Niech każdy sobie kibicuje komu chce.Porównywanie frekwencji czy atmosfery na obu stadionach przez fctm jest jednak nie na miejscu.Lechia od lat tułała się w okręgówce,a Widzew w LM.Tomaszów 70 tys.,Łódź 800 tys.Na Lechii czy 3 liga czy okręgówka,grupa wiernych(300-500)kibiców przyjdzie zawsze.A przypomnijcie sobie Panowie Widzewiacy jak Widzew spadał z 1 ligi.Jaka była frekwencja?2 tys.osób?Gdzie wtedy byliście?Dlaczego o tym nie piszecie?Trochę pokory i zimnej wody na głowę.W Widzewie też wychowanków jak na lekarstwo:Millery,Świderskie i hit Demjan.Wreszcie ostatnie pytanie:czy gdyby Lechia od lat 70-tych(oczywiście czysto teoretycznie)grała w ekstraklasie,bylibyście za Lechią czy Widzewem?Niestety ale w starciu z Lechią,jeśli jesteście za Widzewem,jesteście "kibicami sukcesu"i absolutnie nie chce nikogo obrazić.Niech 9 czerwca wygra lepszy,a jeśli Widzew awansuje,to oczywiście pogratuluje i będę życzył powodzenia w dalszej walce czerwonym.Bez napiny!!!!!
fctm
fctm 30.05.2018, 07:56
Z Widzewem byliśmy zawsze i wszędzie w myśl hasła na naszych koszulkach "NIEWAŻNE W KTÓREJ LIDZE WAŻNE ŻE TO WIDZEW"
Proponuje już się nie śpinac i czekać na 9 czerwca wtedy po meczu emocje opadną Widzew będzie w drugiej lidze a Lechia będzie myślała co dalej bo pewnie część chłopaków opuści klub z Tommaszowa.
Kiedy
Kiedy 29.05.2018, 21:31
Widzew spadał to akurat sekcja z Tomaszowa zawsze była na meczu. Tacy z nas kibice sukcesu;)!
Miejsca
Miejsca 29.05.2018, 14:43
na wyjazd kibiców Lechii do Łodzi.
Kontakt:
[email protected]
660 427 895
kibic
kibic 29.05.2018, 11:49
Zobacz kolego ile w Lechii jest rodowitych tomaszowian, wszyscy prawie są na kontraktach z firmą bukmacherską. Od kiedy jest zainteresowanie Klubem z ulicy Nowowiejskiej. Jak nie było trybuny od strony Domu Dziecka ulicy Nowowiejskiej, ilu kibiców chodziło na mecze, i jakie były niesympatyczne docinki od loży szyderców. Więc o czym w ogóle mowa. Widzew od lat jest w kręgu zainteresowań i małych i starszych kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego. Nie jest ważne, kto komu kibicuje. Zobacz ilu jest wśród piłkarzy, działaczy i trenerów Lechii kibiców Barcelony oraz warszawskiej Legii. Firma LV Bet odejdzie i co niestanie, znowu będzie liga podwórkowa.
Snarki
Snarki 29.05.2018, 17:29
A jakie to ma znaczenie? Już mieliśmy rodowitego trenera p.Rogulskiego,rodowitego Grejbera który się mocno nie sprawdził. Więc...?nie ważne ile kibiców mamy,ważne że są i integrują się z drużyną.
Rks
Rks 29.05.2018, 23:23
Panie Snarki udzielasz się pod każdym artykułem to myślałem że jakieś pojęcie o piłce masz. A jeśli Ty krytykujesz trenera Rogulskiego to ręce opadają. Przypomnij sobie jakim składem dysponował trener Rogulski, było więcej chłopaków z TM i okolic, jak go traktował prezes. Wynik który osiągnął był mega mocny.Drużyna była wiceliderem tak jak teraz. Tylko to 2 miejsce o wiele więcej kosztuje. W całym środowisku piłkarskim śmiano się z działaczy Lechii że takiego trenera zwolnili. A ile trener Rogulski miał propozycji to się Go zapytaj to się mocno zdziwisz
Akurat
Akurat 29.05.2018, 20:20
Rogulski był ok.
Jak
Jak 29.05.2018, 21:28
Rogulski byl ok to gdzie jest teraz ? Nikt się na fachowcu nie poznał ?
fctm
fctm 29.05.2018, 07:54
9 czerwca będzie piłkarskie święto w Łodzi. Kibice FCTM już od dawna mobilizują się konkretnie na ten mecz. Będą 3 autokary kibiców plus 1 moze 2 autokary z dzieciakami, które miejmy nadzieję zostaną nowym narybkiem RTS Widzew Łódź. Ciekawe czy kibice Lechii zasiądą w klatce? Sektor gości jest na 900 osób więc wydaje się żę przynajmniej w 1/4 powinien zostać zapełniony. Jeżeli jednak się nie pojawią też dobrze bo kolejne bilety trafią w ręce czerwono-biało-czerwonych.
POZDRO DLA KUMATYCH!
Snarki
Snarki 29.05.2018, 17:26
Pewnie aż tylu nas nie będzie,ale będziemy. Mam nadzieję że zobaczymy dobry mecz i świetne widowisko na trybunach.Mam też nadzieję że nie będziemy musieli uciekać przed agresją z czerwonej strony bez względu na wynik spotkania.
dziwne
dziwne 30.05.2018, 07:58
przecież to wasz najważniejszy mecz w sezonie i na wyjazd liczący 50 km nie pojedziecie nawet w dwie stówy? Z tego co słyszałem to klatka ma być udostepniona faną Widzewa więc coś kręcisz ;-)
Uuuu, ale się napiąłeś..
Uuuu, ale się napiąłeś.. 30.05.2018, 14:04
Pamiętam kiedy w pierwszej ( wtedy ) lidze, na mecze na Widzewie przychodziło 2 - 3 tys kibiców. Z Tomaszowa jeździło może kilkunastu. Wyjazdy po 300 - 400 osób a i mniejsze się zdarzały. Teraz jesteście w ścisłej czołówce ale to nie upoważnia was do szydzenia z mniejszych klubów.
"faną" Widzewa jak piszesz, nie będzie udostępniona klatka. Źle słyszałeś.

I my przynajmniej nie jesteśmy fan clubem drużyny z innego miasta tylko wspieramy klub z rodzinnego miasta. Taka mała różnica.
fctm
fctm 1.06.2018, 08:10
hahaha widać że brak ci wiedzy na tematy kibicowskie. Widzewiacy jeżeli chodzi o wyjazdy od zawsze są w czołówce Polski i nieważne w której występowali lidze. Zawsze sektory gości były szczelnie wypełniane. Może 3 4 stówy były na zakazie. Co do fanów z Tomaszowa regularnie jeździło od zawsze miniumum 50 osób więc tutaj również jesteś niedoinformowany. Ostatnia rzecz klatka nie będzie udostępniona a wiesz czemu bo nikt nie wystąpił o bilety hehe. Jeżeli klub by wystąpił o bilety to lechia by dostała ale widocznie nie ma dla kogo.Co do wspierania klubu to czym go wspieracie? Doping? BRAK Wyjazdy? BRAK Jakieś inne inicjatywy? BRAK!

P.S Prawda jest taka że kibicowsko Lechii nie ma choć oczywiście są ludzie którzy oglądają jej mecze i życzą jej jak najlepiej. KONIEC.
1923
1923 1.06.2018, 13:50
Widzę, że do liczby kibiców u siebie się nie odniosłeś? Wiem, temat ciężki do przełknięcia. A z tym "regularnie 50 osób z Tomaszowa" to aż się poplułem. To, jakimi zadufanymi są niektórzy kibice fctm to wiemy wszyscy. Propagandę musisz nawet na miejscowym portalu robić. Niebywałe..
Czy jeżeli kibice Lechii jednak pokażą się na sektorze to odszczekasz to co napisałeś? Czy będziesz pisał pod innym nickiem? Pewnie to drugie.
A czym wy wspieraliscie klub bojkotując przychodzenie na mecze a jak już to w liczbie 2tysiace? Porównujesz Łódź do Tomaszowa? Mały człowiek jesteś w takim razie.
I mimo, że mam duży szacunek do klubu Widzew, tak do kibiców napinaczy zupełnie inaczej. I mam nadzieję, że Lechia utrze wam nosa 9 czerwca i to pikniki i janusze będą oglądać drugoligowe mecze na nowowiejskiej a wy jeszcze trochę poczekacie.
fctm
fctm 1.06.2018, 15:07
Jeżeli kibice Lechii pojawią się w klatce to będę zadowolony zawsze mecz z goścmi jest lepszy. Co do liczby 50 osób jest ona pewna więc pluj się dalej.
Najbardziej cieszy mnie fakt że w końcu przyznałeś że jesteście pikolami i Januszami hehe teraz już przynajmniej wiem że jesteście świadomi tego jaki rodzaj kibicowania wybieracie.
Nikt się nie napina po prostu staram się ukazać jak jest. W Tomaszowie nie istnieje żąden powtórzę Żaden ruch kibicowski na Lechii co nie znaczy że się wyśmiewam.
P.S Czekam z utęsknieniem na 9 czerwca i życzył bym sobie by była was choć garstka. Proponuję zabrać popcorn zimną colę i wygodnie siedząc uczyć się od najlepszym no chyba że tak jak piszesz chcecie być już zawsze Januszami i pikolami ;-)
Snarki
Snarki 1.06.2018, 13:36
Dziś do godziny 9:00 klub miał czas na wystąpienie o bilety i tak też się stało. Będziemy wspierać Lechię na wyjeździe chocbyśmy midi stać pod stadionem
uuu...
uuu... 1.06.2018, 15:10
nie odbieram fanom gości możliwości udziału w meczu ale szczerze mówiąc to pewnie będzie was 50-60 osób i przez to blokujecie obejrzenie meczu 800 osobą ale zapraszamy zawsze lepiej gdy w sektorze gości zasiądą goście nawet w małej liczbie niż miał by być pusty jak na starym stadionie.
1923
1923 1.06.2018, 19:40
Szkoda, że kiedy był "stary" stadion, to nie byl zapełniony tak jak teraz. Jakieś wytłumaczenie tego fenomenu? I porównanie z kibicami Lechii na ich gruzowisku? Poproszę.
zniesmaczony
zniesmaczony 29.05.2018, 09:39
Tomaszow wstydzi sie za takich mieszkancow jak ty!!!!!! Gdy druzyna z mojego miasta, w ktorym sie urodzilem i wychowalem, konczylem szkoly, mam tutaj rodzine, przyjaciol,gra z druzyna z innego miasta to zawsze, ale to zawsze jestem za druzyna z mojego miasta. Takich jak ty nazywa sie tak jak tych co donasza na nasz kraj do Brukseli
Bezsensowna
Bezsensowna 29.05.2018, 13:37
napinka jednych i drugich. Dorabiacie ideologię do twarogu;) Prawda jest taka, że stadion na Nowowiejskiej zazwyczaj gromadzi 300-500 widzów, co pokazuje jakie jest zainteresowanie klubem w Tomaszowie. Z drugiej strony wszyscy-chciał czy nie- utrzymujemy go ze swoich podatków, nie ważne komu kto kibicuje. Więc nie ma się co ludzi obrażać.
Snarki
Snarki 29.05.2018, 17:35
Utrzymujemy z podatków stadion,arenę lodowa,rzeszę urzednikòw itp....Więc co to za porównanie i po co takie porównanie?...
Nie
Nie 29.05.2018, 20:19
zrozumiałeś wpisu. Odpowiedziałem zniesmaczonemu, który starał się obrazić kibiców Widzewa w TM, a przecież oni teraz są też sponsorami Lechii płacąc za wodę. Nie wolno obrażać sponsorów;)!
zniesmaczony
zniesmaczony 30.05.2018, 08:57
Wasze postepowanie i napinanie wyraza pogarde dla innych, was nie sposob obrazic, wy sami stawiacie sie w kolejce po brak szacunku
Rany
Rany 30.05.2018, 11:23
jak ty bredzisz. Mam wrażenie, że musisz się dowartościować na siłę. Znajdź sobie dziewczynę, albo chłopaka, albo zwierzątko i twoje życie wreszcie nabierze sensu.
fctm
fctm 29.05.2018, 10:30
Masz do tego prawo. Ja kibicuję drużynie którą KOCHAM na meczach której poznałem wielu wspaniałych ludzi spędziłem wiele cudownych chwil i dzięki której będę miał piękne wspomnienia do końca życia. Jezdze na mecze od 1999r. więc proszę daruj sobie głupie gadki. I nie mieszaj polityki do sportu bo to pokazuje jakim jesteś pikolem. Ja się wstydzę za atmosferę jaka panuje na Nowowiejskiej zero atmosfery plus szydera gdy kopaczą coś nie idzie. Jeżeli tak bardzo lubisz Lechię czy masz już bilet do sektora gości na 9 VI? Jak nie proponuję kupić i zobaczyć jak bawi się fanastycznie 18 tyś . osób.
POZDRO DLA KUMATYCH!
kibic
kibic 28.05.2018, 23:10
Finał jest nasz Finał do nas należy, nie damy nikomy nie damy nikomu finał do nas należy Franz Smuda zmiecie Was z powierzchni i 18 tysięcy garde spowoduje że nie wiedzieć b edizecie co siędzieje na murawie
snarki
snarki 29.05.2018, 07:47
zalecam pokorę.

Pozostałe