Tchnienie sztuki w tomaszowskim Muzeum

  • 24.07.2015, 19:59
  • Karolina Ososińska
Tchnienie sztuki w tomaszowskim Muzeum
Dzisiaj o godzinie 17 w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego oficjalnie otwarto wystawę obrazów malarzy reprezentujących Związek Polskich Artystów Plastyków w Łódzkiem.

Inicjatorem wystawy i organizatorem wernisażu było Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim, a kilka z wystawianych prac jest autorstwa tomaszowian: Marii Bunzel, Teresy Dury i Mariana Matuszewskiego.

 

W sali, użyczonej przez tomaszowskie Muzeum Związkowi Polskich Artystów Plastyków, można oglądać 40 obrazów o różnorodnej tematyce, wykonanych w różnych technikach na przestrzeni ostatnich 9 lat. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 23 sierpnia.

 

 

Karolina Ososińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kasia
kasia 26.07.2015, 20:40
taka kicha w tym muzeum ,że ktoś na to się nabiera to mnie dziwi.
kk
kk 26.07.2015, 15:55
w Tomaszowie mało kto interesuje się sztuką ,a jeśli już to udają znawców i wszystko ich zachwyca.Inni przenieśli się w miejsca bardziej atrakcyjne.
.co mnie po raz kolejny dotyka
.co mnie po raz kolejny dotyka 25.07.2015, 12:48
i wywołuje pejoratywne odczucia to swiosty jarmarczny miszmasz wystawy.Choć niektórzy artyści nie wymagają rekomendacji i dowartościowania to koncepcja rozmieszczenia obrazów,tematyki jaki i wrzucenie wszystkich autorów do jednego,,wora,,zakrawa na brak profesjonalizmu.Nie każdy odbiorca musi być znawcą sztuki,ale ktoś odpowiedzialny za przekaz może wykazać odrobinę emanacji własnej wyobraźni i wiedzy przy prezentowaniu tego typu wystaw.Spróbujcie podwyższyć sobie poprzeczkę i ,,takie tchnienie sztuki,,(tak przygotowaną wystawę) przedstawić w jakiejś renomowanej Galerii czy Muzeum-gwarantuję,że w opinii o tym fenomenie nie zostawią na was ,,suchej nitki,,Macie na wyciągnięcie ręki artystów z wysokiej półki np. Pana Panfila czy Gepasa!może uchylą rąbka wiedzy-jak to się robi!!!????
kurator ale nie tej wystawy
kurator ale nie tej wystawy 26.07.2015, 22:55
Panie Madry, dziekuje za glos rozsadku. Widac ze krytycyzm wyssal Pan z mlekiem matki.
proszę
proszę 27.07.2015, 13:57
uargumentować swoją opinię,a nie czepiać się mojej mamy i robić ze mnie malkontenta.To ,że moje zdanie nie jest ukwiecone w peany jakie niejednokrotnie próbuje się wymusić na odbiorcy tzn.że może warto wziąść pewne sprawy pod uwagę i wyciągnąć stosowne wnioski.Podtrzymuję swoją opinię o braku profesjonalizmu w przygotowaniach wystaw w tym muzeum.

Pozostałe