Praktyczne szkolenie uczniów klasy wojskowej – zakończenie

  • 03.07.2015, 21:15
  • Mariusz Strzępek
Praktyczne szkolenie uczniów klasy wojskowej – zakończenie
Ostatni dzień szkolenia uczniów klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, dotyczył szkolenia z zakresu łączności.

Uczniowie klasy, zapoznani zostali ze środkami łączności będącymi na wyposażeniu żołnierzy brygady, radiostacjami i telefonami bezprzewodowymi. Pod okiem instruktorów uczniowie sami nawiązywali łączność, używając w niej kryptonimów i ustalonych wcześniej zakresów i częstotliwości nadawania.

 

Zajęcia zakończyła uroczysta zbiórka, w czasie której w obecności dyrektora szkoły Pana Dariusza KWIATKOWSKIEGO oraz szefa sztabu 7 batalionu kawalerii powietrznej Pana kapitana Wojciecha KUBICY,  podsumowano szkolenie oraz realizację jego poszczególnych celów.

 

Zbiórkę zakończyło wręczenie uczestnikom szkolenia pamiątkowych dyplomów - podziękowań, za udział i zaangażowanie w szkoleniu. Dyrektor KWIATKOWSKI podziękował dowództwu i kadrze 7 batalionu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu szkolenia.

 

Szczególne słowa uznania należą się chorążemu Zbigniewowi ULASZEWSKIEMU i jego żołnierzom, którzy z właściwym sobie profesjonalizmem, wyrozumiałością i cierpliwością szkolili naszych uczniów. Ostatnim punktem dnia było wspólne spotkanie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. W ten sposób uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 zakończyli rok szkolny 2014/2015. Od jutra wakacje !!!

           

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic
Rodzic 04.07.2015, 12:15
Wielkie słowa uznania dla Pana mjr Sławomira Miszczuka za całoroczne szkolenie naszych pociech, przekazywanie wiedzy wojskowej i za to że był Pan z nimi i mam nadzieję zostanie do końca nauki w tej szkole:))

Pozostałe