Praktyczne szkolenie uczniów klasy wojskowej.

  • 29.06.2015, 00:00
  • Mariusz Strzępek
Praktyczne szkolenie uczniów klasy wojskowej.
Rozpoczął się pierwszy dzień letniego obozu szkoleniowego klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Obóz zorganizowany został dzięki pomocy i wsparciu 7 batalionu kawalerii powietrznej, który sprawuje patronat nad klasą i pomaga w szkoleniu specjalistycznym uczniów.

Pierwszy dzień rozpoczęła zbiórka, podczas której omówione zostały sprawy organizacyjne, bezpieczeństwo podczas zajęć, podział na grupy szkolenia oraz tematyka zajęć. Następnie uczniowie pod czujnym okiem instruktorów batalionu przystąpili do zajęć.

 

Na początku sprawdzianowi zostały poddane umiejętności uczniów z zakresu musztry i regulaminów. W końcu przez kilka następnych dni będą poruszali się po terenie wojskowym, gdzie regulaminy i musztra stanowią wizytówkę żołnierzy.

 

Po zaliczeniu egzaminu z musztry instruktorzy przystąpili do kolejnych zajęć, na które składały się podstawy walki wręcz z wykorzystaniem atrap pistoletów i noży oraz szkolenie sanitarne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Resustytacja, opatrywanie ran, tamowanie krwotoków, zabezpieczenie miejsca wypadku i transport rannego z wykorzystaniem sprzętu wojskowego pochłonęły uczniów bez końca.

 

Ta praktyczna lekcja stała się bezcenną okazją do nabycia praktycznych umiejętności, które oby nigdy nie musiały być zastosowane w praktyce, przez uczniów klasy wojskowej. I tak w dynamicznym rytmie wojskowego czasu szkolenia minął dzień pierwszy. Przed nami kolejne dni pełne nowych wyzwań, którym postaramy się sprostać. Wzorce i instruktorów mamy najlepsze z najlepszych więc na pewno damy radę.

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe