Siatkarki z "trzynastki" awansowały do finału Mistrzostw Polski

  • 16.06.2015, 08:00
  • Mariusz Strzępek
Siatkarki z "trzynastki" awansowały do finału Mistrzostw Polski
Duży sukces odniosły w rozegranym w minioną sobotę finale wojewódzkim turnieju minisiatkówki "Kinder+Sport" dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 13. Młode siatkarki zdobyły srebrne medale w kategorii "trójek". Tomaszowianki będą reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski, które rozgrywane będą na początku lipca w Krakowie. Obok naszej drużyny przywilej ten wywalczyły zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego (mistrz) i Rawy Mazowieckiej (III miejsce).

Rozgrywki minisiatkówki o klubowe mistrzostwo województwa łódzkiego russzyły w kwietniu. W kategorii wiekowej „trójek” wystartowało brało w nich udział 30 drużyn, reprezentującychŁódź, Tuszyn, Piotrków Tryb., Żychlina, Ozorków, Konstantynów Łówdzki, Rawę Mazowieckią, Zgierz, Domaniewice i oczywiście Tomaszów Mazowiecki.

 

Podopieczne trenera Piotra Jedyka, ze Szkoły Podstawowej numer 13, reprezentujące w tych rozgrywkach UKS „13 JOKER”, po rozegraniu trzech turniejów eliminacyjnych, zakwalifikowały się do grona 8 najlepszych zespołów w województwie łódzkim.

 

Po fazie grupowej, bezpośrednio do strefy medalowej zakwalifikowały się 4 drużyny: „Czwórka” Aleksandrów Łódzki (gospodarz zawodów), dwie drużyny z Rawy Mazowieckiej („Jedynka” i „Sójcze”) oraz tomaszowska UKS „13 Joker”.

 

W pierwszym półfinale „Czwórka” Aleksandrów Łódzki pokonała 2:0 drużynę „Jedynka” Rawa Mazowiecka. W drugim półfinale nasze siatkarki stoczyły zacięty bój z innym zespołem z Rawy – UKS „Sójcze”. Stawka tego meczu była wysoka. Zwycięstwo zapewniało jednej z ekip co najmniej srebrne medale i  awans do Mistrzostw Polski. Przegrany musiał szukać swojej szansy w meczu o III miejsce.

 

Możliwość porażki ograniczyła dynamiczne ataki obu drużyn a gra toczyła się na tzw "kiwnięcia". „Jokerki” okazały się w tym starciu lepsze, wygrywając 2:1 ( w tie-breaku 11:9) .

 

W meczu o pierwsze miejsce dziewczyny z "trzynastki" uległy 0:2 faworyzowanej drużynie gospodarzy ale i tak schodziły z boiska zadowolone z odważnej i otwartej gry, jakiej nie mogły zaprezentować w nerwowym półfinale.

 

Dziewczęta z UKS „13 JOKER” grały w składzie: Inga Fijałkowska, Małgorzata Jedyk (kapitan), Oliwia Owsianka, Aleksandra Goździk i Aleksandra Kwaśniewska.

 

Klasyfikacja końcowa FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO Kinder + Sport

1 miejsce CZWÓRKA Aleksandrów Ł.
2 miejsce 13 JOKER Tomaszów Maz
3 miejsce UKS Sójcze Rawa Maz.
4 miejsce MUKS Jedynka Rawa Maz
5 miejsce Lider Konstantynów Łódzki
6 miejsce MUKS Tuszyn.
7 miejsce SALOS Łódź
8 miejsce MUKS Dargfil

Dziewczęta z UKS 13 Joker na co dzień są uczennicami klasy sportowej o profilu siatkarskim w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr1 (oprócz Małgorzaty Jedyk – która się uczy w SP 12 ). Dyrektorem ZS-P nr 1 jest Kamilla Madzio.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 16.06.2015, 13:30
Więc może znajdzie się też w urzędzie miasta kasa dla zespołu z SP 10 ? Dziewczyny zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Kinder+Sport w Krakowie, ale prawdopodobnie nie pojadą (po raz drugi z ostatnich tygodniach) ponieważ szkoła nie ma pieniędzy na ten wyjazd. Jeśli ktoś z urzędników to czyta to może się zastanowi, że jest to forma promocji miasta i szkoły. Dziewczyny mają wyniki i wolę walki - nie zabierajcie im szans na zwycięstwo !

Pozostałe