Kolejny wrotkarski weekend z sukcesami młodych tomaszowskich zawodników

  • 08.06.2015, 03:18
  • Mariusz Strzępek
Kolejny wrotkarski weekend z sukcesami młodych tomaszowskich zawodników
Zawodnicy IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki wzięli udział w zawodach wrotkarskich 7.06.2015r. w czeskim Żdarze nad Sazawą i Modzurowie k/ Raciborza.

 Po sukcesach w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim 31 05. 2015r. gdzie przypomnijmy zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka ” Tomaszów Mazowiecki zdobyli 5 medali Bosiek Karolina w kat. Kadet 2m i w kategorii open półmaraton -2m ;kat. Kadet Piotrowski Jakub - 2m, kat. Junior B - Gąsecka Karolina 3m; w kat. Junior A - Owczarek Mateusz 2 m. nasi zawodnicy w wzięli udział w zawodach wrotkarskich 7.06.2015r. w czeskim Żdarze nad Sazawą i Modzurowie k/ Raciborza.


Na zaproszenie Martiny Sablikowej i jej trenera Petera Nowaka nasza 8 osobowa ekipa (Iga Kapruziak , Mateusz Owczarek Damian Żurek Natalia Kowalska, Natalia Jabrzyk, Iza Tejchman, Filip Kowalski i Jagoda Owczarek) wystartowali w Int. Olympic Hopes Competition, in-line speedskating.

 

Zawodnicy ścigali sie na 300m torze o (niezbyt dobrej nawierzchni) na dwóch dystansach wg przepisów obowiązujących w łyżwiarstwie szybkim w 6 kategoriach wiekowych. Startowało 80 zawodników z Czech, Słowacji , Polski i Węgier.

 

Nasi wrotkarze zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając dla Polski 5 medali. W kategorii Juniora B - start na dystansie 1000m i 3000m - złoty medal zdobyła Iga Kapruziak, srebrny medal Damian Żurek, Filip Kowalski był ósmy. W kategorii Junior A - start na dystansie 1500 i 5000m serebrne medale zdobyła Natalia Kowalska i Mateusz Owczarek. W kategorii junior C start na dystansie 500m i 1500m – srebrny medal zdobyła Natalia Jabrzyk, Iza Tejchman zajęła 6 m a najmłodsza w tej kategorii Jagoda Owczarek uplasowała się na ósmym miejscu.


Druga 12 osobowa ekipa tomaszowskiej ,,Dziewiątki“ wystartowała w V Ogólnopolskim Biegu na Łyżworolkach o Puchar Wójta Gminy Rudnik i Gminy Pietrowice zaliczanym do Pucharu Śląska.

 

Trasę liczącą 5,75km zawodnicy pokonywali wahadłowo. W biegu głównym kobiet na 11,5 km wystartowały nasze czołowe zawodniczki Bosiek Karolina i Gąsecka Karolina oraz ich młodsze koleżanki Karolina Świnoga i Kasia Dela.

 

W biegu głównym panów na 23 km wystartował Patryk Kacperek. Poza biegami głównymi obyły się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych na 200 i 800m i dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych na 2 km , w których wystartowała w poszczególnych kategoriach cała nasza ekipa zajmując miejsca na podium.

 

W kategorii rocznik 2007-2005 zwyciężył Szymon Wojtakowski i Natalia Jakszuk . W kategorii rocznik 2004-2002 wśród dziewcząt zwyciężyła Daria Kopacz druga była Zosia Pluta , wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Kamil Rybiński a drugie Jakub Brzostowicz. W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt tryumfowała Bosiek Karolina , druga była Gąsecka Karolina, trzecia Świnoga Karolina i czwarta Kasia Dela. W śród chłopców w tej kategorii wygrał Kacperek Patryk ,a Karol Jabłoński był trzeci.

 

Bieg główny kobiet wygrała Karolina Bosiek, druga była Karolina Gąsecka jednocześnie plasując się na tych samych miejscach w kategorii K1 do 32 lat. Karolina Świnoga była odpowiednio 11 i 8 a Kasia Dela 12 i 9. Patryk Kacperek w biegu głównym mężczyzn zajął 20 miejsce, a w kategorii M1 do 39 lat uplasowała się na 11 m.

 

Poza pamiątkowymi medalami i dyplomami zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody. Wszystkim medalistom gratulujemy ich osiągnięć. Zawodnicy są uczniami klas sportowych SP1, SP 12, Gim 6 oraz ZSP nr3 i II LO w kąd najTomaszowie Maz. podopiecznymi trenerów :Rafała Brzostowicza, Pawła Jakszuka, Jolanty i Wiesława Kmiecików. Prezesem IUKS ,,Dziewiątka”, a równocześnie dyrektorem Gimnazjum nr 6 swięcej uczniów uczestniczyło w zawodach jest Pani Jolanta Jabłońska.

Obie imprezy w których startowali zawodnicy IUKS ,,Dziewiątki” były bardzo udane i potwierdziły wysoki poziom sportowy naszych najlepszych zawodników . Wystartują oni po raz kolejny w najbliższy weekend w Słomczynie, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza mistrzowska - Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim.

 

Zawodnicy w MP ścigać się będą od piątku do niedzieli na 5 dystansach i w sztafecie w 5 kategoriach wiekowych: Jun C -młodzik, Kadet, Jun. B ,Jun. A i Senior. Dodatkowo w Pucharze Słomczyna w sobotę i niedzielę ścigać się będą dzieci z kat. Junior D, E, F na 4-3 dystansach.

 

Planujemy, że w obu imprezach wystartuje ponad 40 zawodników z IUKS ,, Dziewiątka” i liczymy na medale naszych czołowych zawodników w tej imprezie.

 

Zarząd Klubu dziękuje za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody Dyrektorowi OSIR p. Krzysztofowi Janikowi, p. Robertowi Chmielewskiemu, p. Bugusławie Kacperek i trenerom: Rafałowi Brzostowiczowi i Jaromirowi Radke.

 

Jednocześnie Zarząd Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Dziewiątka – organizacji Pożytku Publicznego nr KRS 0000412793 zachęca wszystkich chętnych darczyńców i sponsorów do pomocy w doposażeniu naszego Klubu w specjalistyczny sprzęt sportowy w postaci wrotek i łyżew wyczynowych dla utalentowanych zawodników naszego klubu , który są najlepszymi ambasadorami naszego miasta i regionu dzięki sukcesom sportowym odnoszonym w kraju i poza jego granicami.

 

Klub nie posiada jeszcze strategicznego sponsora , ma natomiast potencjał w młodych utalentowanych zawodnikach z szansami na start w II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Hammar 12-22.02.2016r i w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeong Chang w Korei w 2018r. Na prawdę warto w ten potencjał zainwestować! Zachęcamy.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe