Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 4

  • 03.06.2015, 15:14
  • Mariusz Strzępek
Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 4
29 maja świętowaliśmy Dzień Patrona – Tomaszowskich Olimpijczyków.

Imprezę zainaugurowała II Olimpijska Sztafeta Pokoleń – bieg uliczny na trasie rondo Tomaszowskich Olimpijczyków – Zespół Szkół nr 4 przy ul. Ostrowskiego 14. Sygnał do startu dała dyr. ZS 4Wacława Bąk, która wcześniej powitała młodzież, nauczycieli, przybyłych sławnych zawodników oraz gości. Bieg poprowadzili znakomici sportowcy - olimpijczycy lekkoatletka Wanda Panfil i łyżwiarz szybki Jaromir Radke. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z ZS 4, a także liczni przedstawiciele rady pedagogicznej, udowadniając tym, że kondycja i hart ducha to cechy nieodłączne w tym zawodzie.


Po chwili odpoczynku i wyrównaniu poziomu płynów w organizmach biegaczy odbył się uroczysty apel, prezentacja sukcesów sportowych uczniów, rozstrzygnięcie konkursów olimpijskich i sportowych. Ogłoszono także zwycięzców w plebiscycie na najlepszego sportowca roku szkolnego 2014/2015. Laureatom: Kubie Strawińskiemu z Vs SP i Kacprowi Błaszczykowi z IIIa Gimnazjum Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyły olimpijki : Wanda Panfil i Stanisława Pietruszczak Wąchała.O 12.20 rozpoczął się festyn sportowy na terenie wokół szkoły. Były liczne konkurencję, sprawdziany zręczności i szybkości oraz gwóźdź programu – grochówka z kuchni polowej, którą z apetytem wzmacniali się osłabieni intensywnym wysiłkiem sportowym uczestnicy Dnia Patrona.Równolegle odbywała się konferencja prasowa z gośćmi naszej imprezy. Pytań było wiele, a odpowiedzi wysłuchiwano z wielką uwagą. Dotyczyły życiowych wyborów, szkolnych wspomnień nowych wyzwań.

Goście, którzy uświetnili naszą imprezę to: :
Mieczysław Nowicki - przewodniczący Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, srebrny i brązowy medalista olimpijski w kolarstwie z Montrealu 1976,
Andrzej Kowalik - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM
Adam Kowalski – koordynator makroregionalny projektu Szkolnych Ośrodków Siatkarskich
Zdzisław Olejnik – koordynator wojewódzki projektu SOS
Bogusław Drozdowski - nauczyciel, trener, wychowawca młodzieży, laureat nagrody Fair Play PKOl.…
Stanisława Pietruszczak – Wąchała - Innsbruck 1976
Wanda Panfil – Seul 1988, Barcelona 1992
Jaromir Radke – Albertville 1992, Lillehammer 1994
Absolwenci grający w Plus Lidze i Orlen Lidze: Robert Milczarek, Karolina i Paulina Filipowicz, Marta Kostrzewa, Iza Matuszczak , Kinga Wysokińska.
O 17.00 rozpoczął się Wielki Mecz Siatkówki: Mistrzowie Europy Kadetów kontra reprezentacja SMS Spała (2 sety) i SMS Spała kontra reprezentacja ZS 4.
Mistrzowie Europu Kadetów wystąpili w składzie:

Kamil Droszyński, Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Bartosz Kwolek, Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski, Jakub Szymański, Jędrzej Gruszczyński, Sławomir Busch
oraz członkowie sztabu szkoleniowego: Sebastian Pawlik i Tomasz Morga (na co dzień trener- nauczyciel w ZS nr 4 )


Zmierzyli się oni z reprezentacją SMS Spała (Uczniowie I klasy liceum – świeżo po zwycięstwie w bardzo dobrze obsadzonym turnieju w Modenie) - z trenerem Maciejem Zendełem. (a to tez nauczyciel z naszej szkoły) Był też Leon Bartman – dyrektor SMS Spała

Piękny pokaz siatkówki na wysokim poziomie. 2 sety (1:1)

Później SMS rozegrał seta z reprezentacją Gimnazjum nr 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków(uczniowie klas sportowych: I i III Gim). Była walka, ale też dużo zabawy i …ciekawy pomysł na challenge. Wygrał SMS, a publiczność gromkim: DZIĘKUJEMY podziękowała siatkarzom za wspaniałe widowisko.


Pamiątkowe zdjęcie z panią dyrektor Wacławą Bąk zakończyło tę bardzo udaną imprezę.

 

https://plus.google.com/photos/111921078555474110812/albums

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe