Konkurs ogłoszony... czekamy na kontrakt

  • 29.05.2015, 18:53
Konkurs ogłoszony... czekamy na kontrakt
Wszystko wskazuje na to, że starania Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, zakończą się wreszcie sukcesem. Łódzki oddział NFZ ogłosił właśnie konkurs na chemioterapię oraz hospitalizację.

- Myślę, że powstanie w województwie łódzkim drugi ośrodek onkologii. W  planie mamy również ogłoszenie konkursu na radioterapię. Jeżeli ma  powstać centrum w Tomaszowie, to nie tylko jako ośrodek radioterapii,  ale kompleksowe centrum onkologiczne dla pacjentów - zapowiedziała w piątek, w Rozmowie Dnia w Radio Łódź dyrektor Łódzkiego Oddziału  Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Kręcka.

 

NU-MED CDiTO przystąpił oczywiście do konkursu  na wspomnianą wyżej chemioterapię. Zarząd spółki liczy także na szybkie uzyskanie kontraktu na radioterapię. Dyrektor Kręcka zapewnia, że konkurs na tego rodzaju terapię, będzie z całą pewnością ogłoszony.

 

Konkursy na leczenie chorób nowotworowych zakończą wieloletnią dominację łódzkiego Centrum im. Kopernika, gdzie warunki leczenia są nieporównywalne z tomaszowskim Nu-Medem. Jednak uzyskanie kontraktu przez spółkę nie było od początki wcale oczywiste. Dlatego też do wsparcia starań włączyła się duża grupa mieszkańców miasta. Zebrano w tej sprawie kilka tysięcy podpisów, które złożono razem z petycją w NFZ.

 

Do akcji wsparcia przyłączyli się także samorządowcy. Jako pierwsi uchwałę wspierającą starania Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej podjęli na wniosek Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, radni Rady Powiatu Tomaszowskiego.

 

Podobne stanowiska uchwaliły między innymi: Rada Gminy Poświętne, położona w powiecie opoczyńskim, Rada Gminy Inowłódz,  Rada Gminy  Rzeczyca. Stanowiska popierające wysłali do NFZ: Starosta Powiatu Tomaszowskiego, wójt Gminy Żelechlinek, Rada Powiatu Opoczyńskiego, Gmina Rokiciny i wójt Gminy Będków. 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe