Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 16:09
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Centrum miasta to nie tylko Plac Kościuszki

Kolejne spotkanie Marcina Witko z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego miało miejsce wczoraj w gościnnych progach Szkoły Podstawowej numer 14. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Ponieważ uczestniczyłem w spotkaniu w potrójnej roli: dziennikarza, radnego wybranego właśnie w okręgu wyborczym, ale też osoby niemal od urodzenia związanej z dzielnicą śródmiejską, gdzie mieszkałem, chodziłem do szkoły a od 25 lat współprowadzę rodzinną firmę, moja relacja będzie miała charakter potrójnie subiektywny.

Zacznę od tego, że Marcinowi Witko nie da się odmówić dobrego kontaktu z "publicznością". Nawiązuje swobodny dialog w na zmianę poważny, to znowu żartobliym tonie. Przyjmuje postawę Trybuna Ludowego. To pewna nowość w naszym mieście, bo prezydent stara się przełamywać dystans dzielący go od słuchaczy. Dotąd nasi włodarze wydawali się być niedostępni dla zwykłych "szaraczków", siedząc na magistrackim Olimpie i dostrzegając jedynie własne odbicia w trzymanych oburącz zwierciadłach. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnego wazeliniarstwa, a jedynie proste stwierdzenie faktu, a może raczej wrażenia, bo czy mamy do czynienia ze spontanicznym zachowaniem, czy raczej wystudiowaną i wyćwiczoną grą pozorów (wszak mamy do czynienia z politykiem) będziemy mieli jeszcze okazję zweryfikować. 

 

"Historycznie" ujmując, bardziej przystępni w latach minionych wydawali się ci, którzy pełnili rolę wiceprezydentów (no może zdarzały się wyjątki). Patrząc z tej perspektywy obecna para wiceprezydentów stanowi jedynie tło dla urzędującego szefa. Kontrast jest bardzo wyraźny i aż kłuje w oczy. Otwarty na ludzi Witko i zamknięci we własnym świecie urzędnicy. Jeśli czujesz się niczym Józej K, bohater "Procesu" Franza Kafki, oglądając to zestawienie figur i postaci, zaczynasz wierzyć, że Prezydent weźmie cię za rękę i osobiście przeprowadzi, przez korytarze i zaułki obcego ci i wrogiego miejsca. Ogień i woda. Różnice są tak znaczące, że wręcz robią wrażenie świadomego działania. Kiedy sobie to uświadamiasz, zaczynasz się bać, że ktoś cię jednak próbuje kiwnąć, a w tle czai się Tymochowicz albo inny spec od mydlenia oczu ciemniakom. 

 

Podobną funkcję tła pełnili obecni na spotkaniu z mieszkańcami radni miejscy i powiatowi. Powiem nieskromnie, że poza mną, żaden z rajców nie miał nic do powiedzenia. Odniosłem wrażenie, że ludzie, którzy kandydowali w tej dzielnicy i zostali wybrani, by reprezentować mieszkańców, kompletnie tej dzielnicy nie znają. Piszę to bez złośliwości, a raczej ze smutkiem, bo niestety podobna sytuacja ma miejsce też na innych dzielnicach. Ludzie zgłaszają swoje problemy, a obecni na spotkaniach radni raczej się nimi nie intersują. Dla przykładu wnioski ze spotkań w Białobrzegach na Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu... zgłaszałem ja.  A przecież dzielnica ma swoich reprezentantów, na których głosowała, dokładnie tak jak ksiądz proboszcz przykazał (tu od złośliwości się nie powstrzymałem). 

 

Prezydent spotkanie rozpoczął od informacji dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego. Mówił o swojej wizycie w firmie Boshoku. O potrzebie stworzenia nowych miejsc pracy, które moga się przyczynić do rozwoju miasta. Witko zwrócił uwagę na problem mieszkaniowy. Podkreślił, że tego właśnie dnia zmienił radę nadzorczą i zarząd Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powodem odwołania ma być duża liczba skarg od mieszkanców miasta. Innym  powodem zmiany Zarządu spółki jest, według słów prezydenta, konieczność sięgnięcia po środki zewnętrzne. 

 

 

Kolejną część spotkania była właściwie powtórzeniem informacji przekazywanych przez prezydenta miasta z okazji pierwszych 100 dni urzędowania. Nasi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z nimi w artykule Witko: Tomaszów to miasto, w którym naprawdę warto żyć  tę część filmu mogą sobie darować i zaoszczędzić w ten sposób 30 minut własnego życia. Dla porządku ją zamieszczamy.

 

 

 

Serię pytań rozpoczęła mieszkanka ulicy Murarskiej, która zwróciła uwagę na niezgodne z prawem oznaczenie strefy płatnego parkowania na ulicach Ciesielskiej oraz Górnej. Chodniki przy tych ulicach po wyznaczeniu miejsc parkingowych nie mają wymaganej szerokości 1,5 metra, a jedynie ok 80 centymetrów. Problemem w tej części miasta sa również parkingi wytyczyno zbyt blisko skrzyżowań. - Nieparwidłowości sa rażące - mówiła. - Co z nielegalnie pobranymi opłatami? 

 

Osobiście zwróciłem uwagę na konieczność zwiekszenia liczby patroli Straży Miejskiej w parku przy ulicy Wschodniej, gdzie niedawno oddano do użytku nowy plac zabaw dla dzieci. W tym samym czaie, kiedy dzieciaczki bawią się, na okolicznych ławkach spoczywają ale i spożywają alkohol miejscowi pijaczkowie. To miejsce również upodobali sobie bezdomni. Dochodzi tu często do zaczepek przechodniów. 

 

Zaproponowałem także ograniczenie strefy płatnego parkowania w taki sposób aby kończyła się ona ulicy Piekarskiej. Ma to poprawić poziom bezpieczeństwa na samej ulicy Słowackiego, pdobnie jak odwócenie kierunku ruchu pojazdów na ulicach Grunwaldzkiej i Krzyżowej. 

 

Poprosiłem również aby miasto przyłączyło się do inwestycji Powiatu, polegającej na wykonaniu parkingu przy cmentarzu na ulicy Dąbrowskiej. 

 

Temat ulicy Słowackiego przewijał się przez całe spotkanie z Marcinem Witko. Prezydent przekonywał, że aktualnie przygotowywany jest projekt przebudowy szeregu ulic w centrum miasta, który kosztowac ma 5 milionów złotych. Na ulicy Slowackiego nie będzie ruchu jednokierunkowego, zwiększyć się ma natomiast liczba miejsc parkingowych. Zapytany o termin realizacji nie był go jednak w stanie dokładnie okreslić. 

 

Mieszkańcy ulicy Rolnej pytali o możliwość zmiany organizacji ruchu ze wzgledu na jego duże natężenie i wysoką uciążliwość. 

 

Pojawił się również temat zrujnowanego kościoła przy Placu Kościuszki będącego własnością parafii ewangelickiej. 

 

Zwrócono uwagę na katastrofalny stan ulicy Prawej, stanowiącej dojazd do hali sportowej "Samochodówki".

 

 

Jedna z pań przypomniała o tegorocznym jubileuszu tomaszowskiej sekkcji kajakarskiej, która obchodzi 50 lecie swojego istnienia, zwracając uwagę na preferencje dla siatkówki oraz piłki nożnej przy udzielaniu miejskich dotacji. Zdaniem Prezydenta sport promuje miasto poprzez wyniki. Dał przykład grającej w III lidze Lechii Tomaszów oraz łyżwiarki Oli Kapruziak.

 

Jednym z tematów było też bezpieczeństwo tzw. łączników obu pasów ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

 

 

Kolejne tematy to wadliwie wykonane nawierzechnie ulicy Sobieskiego oraz ulicy Jana Pawła II, która została wyniesiona ponad dochodzącą do iej ulice Słoneczną, w wyniku czego na skrzyżowaniu pojawiają się rozległe i głębokie kałuże. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ja 04.05.2015 08:43
Rośnie kultura osobista Tomaszowian widać po załaczonych wpisach!

obiektywny 30.04.2015 20:09
dawno nie czytałem takich głupot!

Ja 30.04.2015 17:42
Projekt szkol lezal w szufladzie od dawna. Niektorzy nie mieli jaj zeby sie tym zajac i tyle. Wiceprezydent pomaga prezydentowi. Nie tobie. Jezeli uwaza witko ze szymanska da rade i bedzie pomocna, to jego sprawa. Jak nie da rady, to on bedzie mial wiecej roboty, nie ty.

30.04.2015 17:36
Pani Zosia Szymańska jest wspaniałym ekspertem , a więc stanowisko wiceprezydenta dostała w podziękowaniu za ciężką pracę będąc Dyrektorem Biura Poselskiego Posła Marcina Witko ......

antek 29.04.2015 23:18
A czego się spodziewaliście, że o paluszkach będziemy siedzieć tyle godzin, należało nam się, gospodarz się popisał, poczęstował kawiorem i ośmiorniczkami, to zjedliśmy. Pan "rodzic", myślę, że doczeka się Pan tego typu informacji za tydzień w TiT-cie, że to prawda jedli, pili. Czego się Państwo spodziewacie, ja to rozumiem tylko szlak mnie trafia, że ta władza taką obłudą nas przed wyborami karmiła, że jak oni dojdą do władzy to zapanuje dobrobyt, że pieniądze będą wydawane i każda złotówka oglądana po 2 razy, no widzimy jak ją oglądają w szkole podległej UM gdzie na przyjecie w wydatkach szkoły sum a jest. Nie zapomne jak to poprzednie władze były krytykowane, Pan Wojciechowski z Panem Witko wypychali z zaspy samochód z komentarzem za naszych czasów tego nie będzie. Jedźcie sobie na rondo przy sklepie RONDO, dziura koło studzienki na Bartosza już taka, że opona cała wpada, nikt z was siedzących za tym stołem tam nie przejeżdżał? Nikt nie widzi, ludziom każecie zgłaszać a wy od czego jesteście. Dobra bo mnie juz bierze więc nie chce już, bluż......

litości 30.04.2015 13:41
Masz racje! Zły prezydent! Be! Nie rozwiązał wszystkich problemów miasta w 4 miesiące! Fe!

brytan 30.04.2015 15:36
Nikt nie wymaga, by Witko rozwiązał wszystkie problemy miasta w 4 miesiące. Jest takie powiedzenie: nie wiesz jak się zachować to zachowaj się przyzwoicie. Inwazja spadochroniarzy (gdzie nasza kawaleria - dlaczego do nich nie strzela!?), wprowadzanie istotnych (dla wielu tomaszowian) zmian praktycznie bez konsultacji, panienka Zosia (Laurka) Szymańska moim zdaniem do przyzwoitości nie należą.

brytan 29.04.2015 17:24
To spotkanie odbyło się w publicznej szkole państwowej, czy w kościele? Wystrój wnętrza budzi wątpliwości.

rodzic 29.04.2015 12:29
Proszę coś napisać o przyjęciu zorganizowanym przez dyrekcję szkoły dla prezydenta i jego świty po spotkaniu. Ośmiorniczki też były? Kto za to zapłacił, szkoła? Żegota trzęsie portkami bojąc się, że nie zostanie ponownie dyrektorem, więc robi wszystko, by podlizać się nowej władzy. Mam nadzieję, że prezydent nie da się zbałamucić i da już odpocząć temu, chyba najdłużej urzędującemu tomaszowskiemu dyrektorowi.

29.04.2015 09:22
na Słowackiego nie będą robić parkingów , jedynie jest mowa o pustym terenie obok kościoła gdzie Pani z UM wyjaśnia jaki statut własności jest w przypadku tego terenu A w przypadku Św. Antoniego juź dawno powinni znaleźć winnych wydanych decyzji likwidacji trawników na całej długości wyremontowanego odcinka tej ulicy.

kiki 29.04.2015 14:59
Ten teren to stary cmentarz. Tam może być tylko monument popełnionych na Polakach zbrodni Stalina i Hitlera. Pomnik Katynia i Lecha Kaczyńskiego, oraz panteon zamordowanych w zamachu, podczas tragicznego lotu do Katynia.

TOMASZ 29.04.2015 00:13
ble , ble , ble , ble , ble , Po co kłamać i po co oszukiwać . Zmienił radę nadzorczą bo były skargi , a przewodniczącego rady zrobił przewodniczącym rady tyle że innej . Jeśli było tak źle to czy będzie dobrze w tej drugiej . Ble , ble , ble . Muzykant zagrał na cymbałach cymbałom na nosie , a cymbały się cieszą !

... 29.04.2015 14:46
Dlaczego siejesz wrogą propagandę. Nasz Prezydent siedząc na tle portretu papieża Jana Pawła II nie może kłamać, bo zaraz by dostał pastorałem po głowie.

TOMASZ 29.04.2015 16:38
No to już według tego co piszesz już nie raz oberwał i dlatego tak nie raz od rzeczy gada , bo u niego to kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem pogania , a wszystko pod patronatem , za nakazem pisu i kleru - brawo panie prezydencie tak dalej i szybciej bo miejsce jeszcze w 7-ce czeka .

Reklama
Polecane
Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKomunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama