Dzieci Polskich do remontu

  • 20.05.2018, 07:46
Dzieci Polskich do remontu
Radni Powiatu Tomaszowskiego od ponad trzech lat zabiegali o przebudowę ulicy Dzieci Polskich. Udało się w tym czasie naprawić kilkadziesiąt metrów chodnika, po którym nie dało się już spacerować. Cała droga jednak znajduje się w katastrofalnym stanie. Wnioski o jej przebudowę pojawiały się regularnie. Zarząd Powiatu za każdym razem argumentował, że nie jest uregulowany stan prany gruntów pod ulicą i że inwestycji nie można wykonać. Cóż, okazuje się, że jednak można.

Obecnie w fazie rozstrzygnięcia znajduje się przetarg na wykonanie dokumentacji. Na ogłoszenie wpłynęły cztery oferty. Samorząd  na wykonanie dokumentacji przeznaczył tylko 20.000 zł. Na szczęście znalazła się firma, której cena mieści się w zaplanowanym limicie. Najtańszą z ofert złożyła Firma Projekty Drogowe Pawła Laśkiewicza z Bab. Cena, jaką zaproponował wykonawca to 18.200 zł. Pozostałe oferty były zdecydowanie wyższe.  Najdroższa sięgała 111.000 zł. 

 

Niepokojący jest krótki czas realizacji zamówienia. Projekt powinien być gotowy w 28 dni od podpisania umowy. Mamy nadzieję, że nie będzie w nim niedoróbek. Powiat nie ma szczęścia do projektów ulic. Dokumentacja wykonywane jest najczęściej zza biurka, a zamawiający nie zawsze dość jasno określa wymagania co do warunków technicznych projektu.

 

Jest nadzieja, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku (tym bardziej, że mamy przecież rok kampanii wyborczej). Oczywiście zależy to od tego, czy znajdzie się chętny na jej wykonanie, bo z wykonawcami prac budowlanych jest ostatnio spory problem.

 

Zgodnie ze specyfikacją, przebudowana ma zostać cała ulica. Jej długość to około 800 metrów. Zaczyna się przy rondzie im. Anny Walentynowicz i biegnie do  skrzyżowania z ul. Warszawską. Na nowej ulicy pojawią się zatoki parkingowe oraz dla autobusów. Na całej długości będą oczywiście nowe chodniki.  Na realizację   w budżecie powiatu zapisano 600.000 złotych. Połowę kosztów ma pokryć miasto.

 

 

Niestety wciąż jest problem z przebudową ulicy Legionów na odcinku między Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego do ulicy Dąbrowskiej. Nadal jest tu wyłączony chodnik po prawej stronie (trafił nawet do programu Absurdy drogowe). Tymczasem mamy przy tej ulicy trzy szkoły oraz przedszkole, jest więc ona bardzo niebezpieczna. W okolicach "czternastki" ruch jest tak duży, że trudno przejść przez ulicę po istniejącym przejściu dla pieszych (ono też wymaga przeorganizowania). O remont tej ulicy również zabiegają radni od samego początku obecnej kadencji.  

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tymoteuszka
Tymoteuszka 21.05.2018, 14:56
Aż się prosi o drogę dla rowerów w tym miejscu. Po jej lewej stronie jadąc od Ronda Walentynowicz, stanowiłaby łącznik Mielnijna - Chopina.
Chodnik po prawej stronie - stronie bloków, po lewej jak nie asfaltową to chociaż z czerwonej kostki, postawić znaki ii już gotowe.
varan
varan 20.05.2018, 17:02
Patrząc na przeznaczone kwoty na projekt i jego realizacje, to raczej zanosi się na rekordowy bubel drogowy. Może np wybudują jezdnię szerokości 4 m, albo zamiast chodnika ścieżkę gruntową?
Czy tym razem
Czy tym razem 20.05.2018, 16:52
Tomaszów będzie mógł podjąć autonomiczną decyzję, aby zbudować normalną ulicę, czy też znowu jakaś debilna władza z sejmiku wojewódzkiego uszczęśliwi nas drogowym knotem a la ul. Warszawska?
Seba
Seba 20.05.2018, 15:22
Mnie też to interesuje !!!

Czy można się dowiedzieć czy będzie ścieżka rowerowa na Dzieci Polskich ??
czekam na odpowiedź....
Teba
Teba 20.05.2018, 10:32
Wreszcie, jednak czy radni pomysleli, żeby wzdłuż nowej drogi była również droga rowerowa, która stanowiła by spójne przedłuzenie ścieżki na ul. Milenijnej ?

Pozostałe