Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

  • 20.05.2018, 06:50
  • Joanna Sztymelska
Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych
W sobotę, 19 maja 2018 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowe Mazowieckim zorganizowany został piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, Święto to obchodzone jest corocznie 12 maja, a ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.

Organizatorami pikniku w w naszym mieście byli: Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o., Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu-Med. i Centrum Kardiologii ScanMed. W godzinach 9.00-17.00 tomaszowianie mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych usług pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru cukru, cholesterolu, pomiaru tkanki tłuszczowej. Można było zbadać wzrok na stanowisku Salonu Optycznego "Dr Marchewka" i skorzystać z konsultacji kardiologicznych i onkologicznych.

 

Wystawiona była karetka pogotowia, do której można było wejść, dowiedzieć się jaki sprzęt się w niej znajduje, Było to szczególnie interesujące dla dzieci. Dla nich też przygotowane było wiele innych atrakcji. Mogły malować kolorowanki, robić duże bańki mydlane, brać udział w konkurach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej

 


 

Na placu Kościuszki swoje stanowisko miał też Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Nauczyciele i uczennice Zespołu promowali kierunki medyczne, jakie w tej szkole są dostępne. w dawnym "Medyku" można kształcić się między innymi w zawodach: opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych czy technik masażysta. 

 


- W Tomaszowskim Centrum Zdrowia pracuje obecnie blisko 400 pielęgniarek na 17 oddziałach. Większość personelu zatrudnionych jest na umowach o pracę, a także na umowach cywilno-prawnych, umowach kontraktowych - powiedział Konrad Borowski - naczelny pielęgniarz w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. 


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe