Prawym okiem: brak serca to kalectwo

  • 18.05.2018, 21:48
Prawym okiem: brak serca to kalectwo
Od ponad 30 dni oglądam różnego rodzaju relacje z protestu matek niepełnosprawnych dzieci i ich samych, jaki ma miejsce w polskim Sejmie. Parlament, coś co powinno być dumą, obecnie jest dla mnie powodem do wstydu. To, w jaki sposób Ci ludzie są traktowani urąga wszelkim podstawom człowieczeństwa.

Oczywiście propaganda TVPiS będzie wszystkim wmawiać, że protest ma charakter marginalny, posiada kontekst polityczny, a rząd przecież dwoi się i troi i pomaga jak może ale dla mnie, czyli osoby na co dzień stykającej się z osobami chorymi i niepełnosprawnymi jest oczywiste, że wygłaszanie takich opinii jest ohydną manipulacją.

 

Nie mogę pojąć w jakim świecie przyszło nam żyć. W kraju żądzą ludzie nikczemni, pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów, elementarnego poczucia empatii, każdego dnia demonstrujący swoją pogardę i arogancję dla ludzi skrzywdzonych i chorych a 39 procent, spośród kilkudziesięciu milionów Polaków wciąż deklaruje w sondażach poparcie dla tych podłych kreatur.

 

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak to jest, że spośród tysięcy członków PiS w całym kraju nie znajdzie się ani jeden sprawiedliwy, który odważy się powiedzieć głośno i publicznie: dość!. Stwierdzić po prostu, że tak zachowywać się i robić zwyczajnie nie można. Czy wszyscy są aż tak pazerni na pieniądze i władze, że honor i przyzwoitość nic dla nich nie znaczą?

 

Jak to się dzieje, że ludzie, których często miałem za poczciwych i przyzwoitych milczą, okazują strach i ukrywają w cieniu. Zawsze myślałem, że naturalnym ludzkim odruchem jest obrona słabszych i niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

 

Tak cynicznej i bezdusznej władzy w Polsce jeszcze nie było. Możemy dyskutować o Platformie i poprzednikach, ale prawda jest taka, że dzisiaj w naszym kraju postępuje nie deubekizacja ale wręcz przywrócenie totalitarnego systemu sprawowania rządów.

 

Co robić? Może pora ludziom związanym z PiS okazywać, że to, co robią ich koleżanki i koledzy w Sejmie nie jest czymś społecznie akceptowalnym. Że nie zgadzamy się na poniżające traktowanie staruszek walczących w Powstaniu Warszawskim, zamykaniu drzwi sejmowych przed Janiną Ochojską, montowaniu murów i zasieków. Że uważamy, że ludzie jak: Żalek, Kuchiciński, czy Krynicka zachowują się w sposób niegodny i haniebny.

 

Ludzie związani z PiS to Wasi koledzy z pracy, sąsiedzi, radni. Może dając wyraz dezaprobacie warto przynajmniej przestać mówić im "dzień dobry", podawać rękę, zatrzymywać się na zwyczajową pogawędkę. Inaczej wszyscy będziemy współwinni.

 

Osobiście deklaruję, że dopóki ludzie koczujący w Sejmie nie będą traktowani w sposób ludzki, nie podam ręki nikomu, kto przyznaje się do jakichkolwiek związków z PiS-em. Ludziom pozbawionym honoru ręki się podawać nie powinno. To za ich przyzwoleniem obserwujemy spektakl odhumanizowania ludzkiej godności. Czy Wam nie wstyd jak na to patrzycie?

 

PS

 

Muszę dopisać jeszcze jedno zdanie. Ja tych ludzi znam. Oni walczą każdego dnia. Te kobiety są zaprawione w boju, trwającym całe życie. Jeśli myślicie, że uda się je złamać, to się mylicie. 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 3.06.2018, 12:25
A jak sprawy niepełnosprytnych rozwiązywano w przedwojennych Niemczech ?...
F.Ossendowski
F.Ossendowski 3.06.2018, 17:12
Tam nazistowskie Niemcy. Wiadomo samo zuuoo.

Jak się ogarnia temat niepełnosprawnych w dzisiejszych Chinach?
Odpowie ktoś? Ja zanam relacje Guy Sormana w "Roku koguta"
Sormana - zdeklarowanego i zaciekłego liberała w tematach europejskich.

Tam wyżej Pani z Facebooka pisze
"Wyznacznikiem rozwoju państwa jest jego stosunek do najsłabszych"
No Chiny produkują obecnie najnowocześniejsze smartfony. Już nie wstydząc się swoich, ciężko wymawialnych w USA czy Europie marek jak Huawei czy Xianomi.

Huawei robi sprzęt pod względem parametrów wyprzedzajacy iPhonea o kilka długości.
Mają gorszą reputacje jako chińskie marki, ale poczekajmy kilka lat.
Huawei - jedynka pod względem sprzedaży w Polsce...

Także Szanowna Pani Jolanta Gramens, napisała pani bardziej o swoich życzeniach niż o stanie faktycznym.

PS miałem w rodzinie osobę niepełnosprawną. Dziecko kuzyna. Mój Ojciec przez kilka lat przed śmiercią również leżał. Jakby miały paść zaraz jakieś natrząsanki.
Pieniądze. Na wszystkim.
Pieniądze. Na wszystkim. 1.06.2018, 19:18
Jakub Hartwich i Adrian Glinka z protestu niepełnosprawnych mają prowadzić program na portalu „Gazety Wyborczej”

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/...-wyborczej

Tylko cytuje, nic od siebie poza tym wierszem. Komentarze pod tekstem na WM wymowne. Żaden nie jest mój.
PRZECIEŻ...
PRZECIEŻ... 28.05.2018, 14:04
Nie od dziś wiadomo że najwięcej w tym (nie ogólnopolskim,naszym)parlamen cie zakłaanych moherowych oszołomów którym Jezus gdyby dziś chodził po świecie najpewniej "skopałby" dupy jak to robił z faryzeuszami...
jam
jam 23.05.2018, 08:54
Dobry tekst, sejm to tylko budynek (nie warownia), w którym pracują (powinni) ludzie zatrudnieni przez to społeczeństwo, zwyczajnie wynajęci do pracy. Jestem także za tym, aby pokazać ludziom, którzy nie mają serca, że tego organu nie mają i że się tego nie akceptuje.
m&m
m&m 26.05.2018, 11:01
A Twój tekst pokazuje, że wspaniale nadawałbyś się na polityka. Wspaniałe i górnolotne hasła, z którymi nie można się nie zgodzić. Wyobraź sobie, że wygrywasz tą wypowiedzią wybory i potem wprowadzasz w życie. Zostałbyś jakimś marszałkiem albo innym prezydentem i ustawił, że sejm to "nie warownia". Następnego dnia zacząłbyś dzień od górników, potem hutników a skończyłbyś na zwolennikach termometrów rtęciowych okupujących mównicę. To byłby koniec Państwa. Anarchia. Ponieważ każdy, jak dojdzie do władzy, to się przekonuje się na własnej skórze, że rzeczywistość, to nie piękne hasła. A ludzie się dziwią, że politycy kłamia. Smutne jest, że nasze Państwo nie jest w stanie odpowiednio pomóc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, ale gorzej dla mnie śmierdzi sprawa podgrzewania przez opozycję tematu. Obrzydliwość aż skwierczy. Naprawdę żal tych ludzi z protestu w sejmie. Szczególnie tych na wózkach.
m&m
m&m 22.05.2018, 11:54
Co do poniżania różnych ludzi, którzy chcą odwiedzić sejm, i którzy są znamienici, to z pewnością jest ich w Polsce dziesiątki tysięcy. Zasłużonych w różnych sprawach, wzbudzających szacunek, itd, itp. Czy dzięki temu oni wszyscy mają prawo wchodzić do tego budynku kiedy poczują potrzebę (z całym Szacunkiem dla tej Pani, którą wszędzie pokazywali) Mogłyby powstawać całe pielgrzymki. Musiała by być tez wybrana jakaś komisja, która określałaby, komu się należy przywilej przebywania w towarzystwie posłów i występów przed kamerami, gdzie mogą przekazywać swoje wsparcie lub brak. . Nie uważam, że sejm jest miejscem na takie grupowe i przeciągnięte w czasie widowiska. Najbardziej żal jest tych niepełnosprawnych i ich rodzin, którzy jeżeli mieli coś do wywalczenia, to już to niestety nastąpiło. Co by zależało wyjść ministrowi i z uśmiechem posypać grosza. Sukces wizerunkowy. Ale jak w kasie pustka, to nie dadzą i tyle. Zal mi ich również z tego powodu, że od jakiegoś czasu nie walczą już chyba w swojej sprawie. Wykorzystywani przez szeroko pojętą opozycje, której pasuje powolne smażenie kaczystów na tle cierpiących ludzi. Już widzę, jak się szczerzą, bo mają dobre obrazki i dzwonią po sondaże ile na tym kto zyskał, a ile stracił... I tylko wszyscy się obrzucają co raz większym błotem. Nie jestem jakimś naiwniakiem, ale śmiało mogę powiedzieć, że każdy (pis czy po i cała reszta) prywatnie, to by powiedział - dać im wszystko czego chcą. Ale niezależnie od politycznej opcji, po dojściu do władzy budzecik okazuje się cięższym tematem niż szczerzenie się w kampani wyborczej. I to nie dlatego Ci ludzie niedostaną czego chcą, bo tam siedzą i """żądzą ludzie nikczemni, pozbawieni jakichkolwiek ludzkich odruchów, elementarnego poczucia empatii, każdego dnia demonstrujący swoją pogardę i arogancję dla ludzi skrzywdzonych i chorych a 39 procent, spośród kilkudziesięciu milionów Polaków wciąż deklaruje w sondażach poparcie dla tych podłych kreatur"""" ;" tylko, że mamy chory system (w sumie to siedzą, ale w każdej kadencji, a nie tylko w tej, więc polityczni oponenci nie mają prawa do krytyki w podobnym tonie...). Dyskusja powinna się odbywać się nie na poziomie wymyślania co raz dłuższych zdań z inwektywami, ale na poziomie rzeczowym np: przesuńcie z armii - zamiart nowego śmigłowca można zrobić szpital. Albo zróbcie podatek- wszyscy zapłacimy. Można się zgadzać, albo nie, ale dyskusja w taki sposób jest chyba jedynym normalnym rozwiązaniem- a nie wzywanie do palenia na stosach potworów, co nie kochają chorych dzieci.... Ale to chyba utopia podobna do komuny.
slawek
slawek 22.05.2018, 08:09
Proszę zobaczyć panie Mariuszu ile miłości ile empatii jest w tych wpisach poniżej. We wpisach robionych przez tych wyznawcach pisowskich, którzy pewnie właśnie wstali z kolan i wyszli z kościoła. Ile w tych wpisach miłości do bliźniego. Moi DRODZY (dosłownie drodzy) BRAK SERCA TO KALECTWO.
Ewa
Ewa 21.05.2018, 14:59
Mam takie pytanie do strajkujących. Gdzie są tatusiowie tych dzieci? Dlaczego nie płacą alimentów? Jeżeli ojciec nie żyje powinny mieć po nim rentę? Świadczenia te powinny otrzymywać do końca życia nie tylko do osiągnięcia pełnoletności. Później oczekiwać wsparcia od państwa.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 18:38
Może nie są medialni?.....
Dziękuję AK-47
Dziękuję AK-47 21.05.2018, 19:54
AK-47 jeszcze raz dziękuję, za Twoją działaność na portalu NaszTomaszow.pl Jesteś moją motywacją. Wytrwały, odważny, konsekwentny. Tych cech próbuje się od Ciebie nauczyć. Dziękuję.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 20:59
Jestem zakłopotany......Dziękuję za uznanie ale nie zasłużyłem.....
Slawek
Slawek 20.05.2018, 20:19
Panie Mariuszu, tak właśnie dyskutuje się z płatnymi zastępami trolli szachermachera.
Koniec protestu jest bliski!
Koniec protestu jest bliski! 20.05.2018, 16:47
Juz jutro do protestujących w Sejmie przyjeżdza z Gdańska słynny Lech s. Bolesława i rozda im bardzo zaległe (coś tak ok. 28 lat) 100 000 000 zł. Tym samym spełni swoją dawną obietnicę wyborczą, a jednocześnie sprawi, że niepełnosprawni i ich opiekunowie nareszcie poczują się szczęśliwi. Pani Hartwich wreszcie przestanie się liczyć z pieniędzmi i na wywczasy do Chorwacji będzie mogła latać nawet co dwa tygodnie. Zaś jej koleżanka z protestu zafunduje sobie jeszcze dłuższe tipsy w gąsiątkowym kolorze. A i producenci wypasionych smartfonów coś na tym skorzystają - przynajmniej kilka najnowszych modeli na pniu sprzeda się wśród tych protestujących. Tak więc nareszcie wszyscy będą szczęśliwi! I to wszystko dzięki nobliście i Mędrcowi Europy Lechowi s. Bolesława!
Lecz się człowieku,
Lecz się człowieku, 20.05.2018, 18:32
Kipisz nienawiścią , a brak Ci argumentów. Infantylna logika przedszkolaka, ... " a wy jeszcze gorzej, a u was biją murzynów" . Jesteś śmieszny w swej bezradności, ale gratuluję prężenia zapadłej piersi.
Po co ci te emocje?
Po co ci te emocje? 21.05.2018, 07:53
Niepotrzebne emocje? Przecież i tak nie głosowałaś/eś nigdy na Lecha s. Bolesława. Co najwyżej na Cimoszewicza i Kwaśniewskiego...
sławek
sławek 21.05.2018, 09:30
lub na Piotrowicza, Jasińskiego, Czabańskiego, Karskiego, Kryże, Łopińskiego, Pietrzaka Wolskiego i wielu wielu innych pezetpeerowskich aparatczyków (obecnie ścisły pis)??
>
> 21.05.2018, 19:56
szczerze powiedziawszy ten argument z Piotrowiczem spływa po nie jak po kaczece od kiedy się pojawił. Siepacz ma być efektywny, mniejsza o to skąd jest. Nie jest mózgiem projektu Dobrej Zmiany, wprowadza go w życie.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 14:34
Na jakim poziomie byli to aparatczycy?.....
Gdybyś miał odrobinę rozumu
Gdybyś miał odrobinę rozumu 21.05.2018, 10:32
(o co cię nie podejrzewam), wiedziałbyś, że wymieniłem tylko tych, którzy ubiegali się kiedyś o urząd prezydenta RP, a spośród wymienionych przez ciebie, jedynie Jan Pietrzak swego czasu startował w takich wyborach. Gdybym zaś miał się trzymać twojej logiki (?), mógłbym wymienić Święcickiego, Olechowskiego, Śledzińską - Katarasińską, Balcerowicza, Michnika, Rosatiego, Borowskiego, Ćwiąkalskiego, Rzeplińskiego, Bochniarz, Zwiefkę, Kudrycką i wielu, wielu innych, którzy kiedyś byli w egzekutywie PZPR, a dziś stanowią jądro PO.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 15:11
Pisząc o tejże partii miałem na myśli oczywiście PZPR. Bo nie tylko w PiS-ie nastąpił transfer aparatczyków....Dla zabawy możemy się pospierać gdzie poszła wierchuszka działaczy gdzie szczebel średni a gdzie doły.... ;)
AK-47
AK-47 21.05.2018, 14:34
Niektórzy z nich pełnili nawet wysokie funkcje w tejże partii.....A agentura SB i WSI?.....
Stoik
Stoik 20.05.2018, 14:38
Jak mówi Kim Dzon Kwak zagrożenie jest wszędzie, ale i tak zmierzamy do Krainy Wicznej Szczęśliwości, choć urojonej.
Widukind
Widukind 20.05.2018, 14:17
Empatia tej partii ogranicza się do zwierzątek futerkowych, choć podejrzewam , że głównie do jednego kot.
20.05.2018, 12:23
Panie Mariuszu, wydaje mi się, że ten artykuł nie powstał na trzeźwo.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 14:36
Oj chyba tak..... ;)
Ajdejano
Ajdejano 19.05.2018, 23:31
Szanowny p. Mariuszu: ma Pan złe wiadomości. Wtedy, kiedy krótko byłem w psl (błędnie oceniałem, że jest to taka mikołajczykowska partia, do której należeli moi rodzice), tych protestów nie było, ale również wtedy (po krótkim czasie) z hukiem i na piśmie wypisałem się z tego gremium. To miało miejsce kilka lat temu. Moja pisemna rezygnacja powinna być w archiwach tego tomaszowskiego psl.

Pan może wszystko, a więc niech Pan dotrze do tej rezygnacji i opublikuje ją w tym medium. Tak więc, niech Pan mi nie imputuje pewnych tematów.
To są zagrywki poniżej pasa.
Napiszę tak: Panu wydaje się, że jest Pan "duży" ?
Napiszę tak: i Pan i ja jesteśmy mali. Jednak - Pan ma nade mną przewagę: Pan ma medium, a ja tego medium nie mam.
Jan Kowalski
Jan Kowalski 20.05.2018, 23:12
Pan Strzępek ma na panem inną przewagę niż tą , którą pan zasugerował. Pan Strzępek ma mózg.
Ajdejano
Ajdejano 19.05.2018, 22:43
Temu protestowi w sejmie nikt nie jest winien - z tym, że nie jestem tego mojego stwierdzenia do końca pewny.
A Pan, Panie Mariuszu, poleciał ze swoimi inwektywami pod adresem PiS-u do końca. Nazywanie PiS-u podłymi kreaturami - to trochę przesadzone. Na szczęście - to nie Pan będzie kreował polską i nawet lokalną, wsiową, tomaszowską "polytykie".
Pamięć się Panu urwała - jak parę lat temu, ci sami niepełnosprawni protestowali w tym samym temacie przeciwko po-psl ?! Jakoś wtedy Pan nie darł tak gęby - jak teraz.
I tu wychodzi szydło (sic) z worka - co ?! NO - jesteśmy po stronie czerwonych pajaców - co ?! To czerwone - jednak w nas siedzi - co ?!
19.05.2018, 23:01
Trochę w międzyczasie się u mnie zmieniło. Przede wszystkim od czterech blisko lat na co dzień pracuję z niepełnosprawnymi. W tym czasie poznalem ich problemy i znam je lepiej niż Rafalska i reszta tej oranżerii. Ponadto kto panu powiedzał, że nie miałem podobnej opinii wtedy jak i dzisiaj. Dobrze w sumie, że Pan, piewca PiSowskiej dyktatury, zauważył, że Ci sami ludzie protestowali w czasach PO - PSL (ktorego wszak był Pan jakby nie było członkiem i to w czasach kiedy ta partia miała bardziej czerwony odcień niż dzisiaj), to wytrąca argumenty o politycznym kontekście tego protestu. I ta powinno być.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 20.05.2018, 08:47
Dyktatura Pisu.
Panie Redaktorze,poprosze jakiś przykład tej dyktatury.Jeden!!!!
Pozdrawiam i miłej niedzieli
20.05.2018, 09:01
Proszę bardzo:

1. Tryb uchwalania ustaw.
2. Obsadzanie niskiej jakości "specjalistami" najwyższych urzędów Państwowych zgodnie z tzw. Prawem Kopernika (przykład Trybunał Konstytucyjny), mającymi wykonywać polecenia partynych notabli i służyć ich ochronie. Rezygnacja z konkursów i zastąpienie ich nominacjami.
3. Manipulowanie przy wyrokach sądowych
4. Stawianie zarzutów prokuratorskich dziennikarzom i satyrykom
5. Komisje śledcze, które niczego nie wyjaśniają a służą jedynie nagonkom.
6. Legislacja w oderwaniu od opinii prawnych Biura Analiz Sejmowych.
7. Wykorzystywanie Policji i innych służb mundurowych do tropienia przeciwników politycznych.
8. Przesunięcie ośrodka władzy państwowej z konstytucyjnych organów Państwa w kierunku jednoosobowego naczelnictwa partyjnego.
9. Ostatni przykład prześladowania sędziego, który uniewinnił dziłaczy KOD protestujących przeciwko akcji wyborczej senator Anders.
10. Unikanie odpowiedzi na pytanian zadawane przez dziennikarzy.
11. Marnotrawienie publicznych pieniędzy (np. Komisja Smoleńska).
12. Budowanie poczucia zagrożenia.
13. Stopniowa izolacja Polski w Europie.
14. Łamanie Konstytucji RP.
15. Zastraszanie.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 15:03
"Dyktatura-forma sprawowania absolutnej i nieograniczonej władzy przez jedną osobę lub grupę osób, mającą poparcie wojska i policji" Słownik języka polskiego PWN
W zasadzie można się z Panem zgodzić ale....no właśnie! To cholerne "ale".....
Np. punkt 1.: Przedstawiciele PO w 2014: "Wygracie wybory to sobie wszystko przegłosujecie!". Przedstawiciele PO w 2016: "Nie wolno wam przegłosować wszystkiego co chcecie!"
Punkt 5.: Biedna ta Hanna z tej Warszawy.....Tyle kamienic było do wzięcie ale ten wredny PiS nagonkę zrobił.....
Punkt 3.: Czy ma Pan na myśli manipulacje w takich przypadkach jak sprawa p. Komendy?....
Punkt 7.: Zaraz, zaraz....za czyich rządów służby tropiły przeciwników politycznych?
Jako dziennikarz powinien Pan wspomnieć o inwigilacji dziennikarzy....
Nie wszystkie punkty wymieniłem ale ..... Daruje Pan.
...)
...) 20.05.2018, 09:56
punkt 1 co Pan zarzuca większości parlamentarnej, punkt 2 wg Pana lepiej żeby byli "specjaliści" z poprzedniej ekipy? punkty 3,4 dotyczy niezawisłych i niezależnych sądów i prokuratury,.. punkt 5 oczywiście potrzebne,.. punkt 7 proszę o przykład (chyba że Pan myśli o redaktorze Latkowskim), punkt 8 no ręce opadają... 10 to tylko wina dziennikarzy że nie potrafią wyegzekwować odpowiedzi, 10 ta komisja powinna powstać zaraz po katastrofie, punkty 12,13,14,15, kompletna bzdura czy naprawdę Pan wierzy w to co Pan napisał? bo jeżeli tak to jeszcze tylko mały krok i zrobi sobie Pan coś złego
20.05.2018, 10:01
Miał być jeden przykład. Dałem 15.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 20.05.2018, 10:41
Ale Pan napisał o koalicji po-psl.A ja sie o pis pytałem.
20.05.2018, 10:47
Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Argumenty typu: ukradli mi rower, to ja podpieprze samochód, są infantylne.
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 20.05.2018, 10:58
Cieszy mnie to że oderwanie od rzeczywistości postkomunistów postępuje.Im bardziej tym lepiej dla Polski bo szybko do władzy nie wrócicie.Im gorzej z Wami,tym lepiej z nami.Czego i Wam i Nam życze :)
Marek
Marek 20.05.2018, 10:35
P.Strzepek, te przyklady ktore pan podal tycza sie poprzedniej wladzy, poczynajac od grzechu pierworodnego czyli manipulowanie przy ustawie zmieniajacej wybor sędziów do TK. Jesli jest pan zdolny do analitycznego myslenia to miech sobie pan te swoje przyklady przylozy do dzialan w latach 2007-2015 i co panu wyjdzie? No chyba za pan nie jest zdolny......
20.05.2018, 10:38
Czyli obowiązuje zasada: system był zły, zepsujmy go bardziej.
AK-47
AK-47 21.05.2018, 15:06
A więc to system jest zły?..... Złego bardziej zepsuć się nie da.
21.05.2018, 17:08
Okazuje się że jednak można.
marek
marek 20.05.2018, 15:32
Nie kochany..... jednak nie jestes pan zdolny do rozumnego analizowania. A odpowiadajac na powyzsze to trzeba bylo dowalac po rowno poprzednikom, slepota i gluchota wowczas panowała?
Slawek
Slawek 19.05.2018, 18:25
Panie Mariuszu, ci którzy pana atakują w swoich wstrętnych wpisach, po prostu nie przeczytali jeszcze tytułu pańskiego artykułu.
klug
klug 19.05.2018, 17:15
"Jak kiedyś zadałem pytanie, dlaczego nie wspierają tych ludzi panie od czarnego protestu zaatakowały mnie takie reprezentantki lewackiej postepowej myśli ideowej. A niby dlaczego mamy w tej sprawie protestować i wspierać - pytała jedna pani. Włos na głowie się jeży. Niepełnosprawność i krzywda nie ma legitymacji partyjnej, nawet jeśli działaczom PiS tak sie wydaje"
Nie wiem z kim rozmawiałeś, lecz widocznie swoim kaprawym prawym okiem nie dostrzegłeś kto organizuje demonstracje poparcia dla protestujących w sejmie.
Porozmawiaj, prawiczku, z tomaszowskim klerem katolickim i się dowiedz ile oni dają forsy dla niepełnosprawnych (swe modły to niech se w buty wsadzą), oraz ile razy w czasie mszalnych przemówień gadali, by wspierać ludzi protestujących w wilii kuchcińskiego!
>
> 19.05.2018, 18:54
Nikt nie jest winien, że komu innemu urodziło się niepełnosprawne dziecko.

Przyjmując liberalne kryteria za swoje, to powinniśmy pozostać jedynie przy współczuciu jako społeczeństwo. Jeśli ktoś chce się zrzucać, niech się zrzuca. Pańśtwo nie powinno dawać niczego. Jeśli ojciec dziecka nie zarabia wystarczająco, to może matka powinna zaczać robić użytek ze swego ciała?

Powatarzam, przyjmując liberalne kryteria.
syndrom gotowanej żaby
syndrom gotowanej żaby 19.05.2018, 12:40
tylko nieliczni jeszcze coś czują.Większość podgrzewana zewsząd tanim populizmem rozgotuje wszystko.Na końcu zaś jakiś krytyk kulinarny zmieni menu wraz z garami i personelem ,a cwane gapy ewakuują się do innej restaurant zostawiajac przypaloną zupę... To co widzimy jest bardzo przykre i bolesne , a innych przykładów na karykaturalność poczynań zawiadowców można mnożyć . Proste : dlaczego kasa plus ląduje także do naj bogatych ,a na najsłabszych nie ma ? Szkoda dnia na opis tych wszystkich przekupnych manier i kredytów. Kiedyś uległem ojcu i załadowałem na swój traktor wioząc róznych wyborców do ambasady. Tylko wujek jako czarna owca powiadał ,że stracę honor i mnie wydziedziczy z rodziny jak zagłosuje na populistów. Wszystko się sprawdziło nie mogłem kupic ziemi ,a później z dnia na dzień zachorowała moja żona. Teraz łączę się sercem i modlitwą z ludźmi dobrej woli ,bo jeśli ci co z wyboru społecznego mieli epatować jego krystaliczną mocą po prostu zawodzą czas im rzucić rękawicę i rozwinąć flagę , a nie mocą nakazu zwijać tak jak ostatnio w wizycie szefa przy pomniku katyńskim w hameryce. ..Zawsze pomagajmy tym ,którzy nie są wstanie sobie sami pomóc ,a karma kiedyś do nas wróci...
Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 19.05.2018, 12:21
Pięknie Pan Pisze Panie Mariuszu,ale niestety to jest tylko mowa-woda.Jest Pan w tym zupełnie niewiarygodny.Popiera Pan ludzi i środowiska polityczne które dla osób niepełnosprawnych nie zrobiły NIC!!!!!!!NIC,rozumie Pan to?Jeśli prześwietlić tylko Polskę od 89 roku pis jest u władzy niecałe chyba 5 lat w sumie.Środowiska które Pan wspiera są resztę.To czyja to jest wina?Pisu?To jest wina całej klasy politycznej!!!!Czy sld,po,psl,uw,n i inne satelickie partie postkomunistyczne zrobiły coś dla niepełnosprawnych.NIE.One dla nikogo oprócz siebie i swoich przydupasów nie zrobiły nic.One dla całego społeczeństwa nic nie zrobiły.Potrafią tylko kraść i oszukiwać.
Pisze Pan że pisobolszewicy sprawdzili rodziny,dziadków i prawdziadków.Czyli nie można wiedzieć z kim się ma do czynienia,na kogo się głosuje,kogo popiera itp?To ja jako człowiek prawicy to wiem.Od 89 roku postkomuna i neomarksiści z Pana ulubionych ugrupowań wmawiają Polaką że to takie nie europejskie.Wy motłochu macie robić,brać kredyty,cicho siedzieć,nie myśleć i głosować na nas.Reszte my już zrobimy za was.Prawo do tego na kogo obywatel głosuje to nie bolszewizm.To DEMOKRACJA!!!!!!!Gdyby w Polsce zostały publikowane PRAWDZIWE biografie polityków to Polska zatrzęsła by się w posadach.I tacy ludzie jak np wałęsa,geremek,mazowiecki,ja ruzelski i setki innych "Bohaterów Narodowych"spadło by z piedestałów.I tylko dzięki prawicowym dziennikarzom,historykom,publi cystom wiemy z kim mamy do czynienia i ci bohaterowie narodowi są nimi faktycznie.tylko że innych narodów niż polski bo z polską oni nic wspólnego nie mają.
19.05.2018, 13:41
Nie prawda, że PiS jest przy władzy tylko 5 lat. Wcześniej współrządził krajem w ramach AWS. Lech Kaczyński był Ministrem Sprawiedliwości, wcześniej szefem NIK. Było Porozumienie Centrum. Trudno ich też nazwać prawicą. Tak naprawdę to socjalni populiści z naleciałościami narodowościowymi. Kiedyś już tacy w jednym kraju rządzili. Tak naprawdę postkumuna przesiąknęła wszystkie ugrupowania po '89 roku. nie mogło być przecież inaczej. Rewolucja (jeśli można to tak nazwać) '80 roku miała taki charakter. Przeprowadzili ją w dużej mierze działacze PZPR lub osoby o poglądach komunizujących. Powiemm więcej: bez komunistów (któych nie znoszę) nie doszłaby do skutku. To nie dzieci Żołnierzy Wyklętych zerwały żelazną kurtynę, ale dzieci komunistów. Taka jest smutna ale jednak prawda.

Nie piszę o tropieniu polityków angażujących się czynnie w działalność polityczno - publiczna ale o protestujących w sejmie ludziach. Troopienie ich ma charakter ubeckich szykan. Bo jak inaczej to nazwać?
Kaleka bez serca
Kaleka bez serca 19.05.2018, 11:42
Wyglada na to, że ci niepełnosprawni to ostatnia deska ratunku przed wyborami dla Platformy, przy braku pomysłów na kampanie. A tym bardziej dla Nowoczesnej bez Ryśka.

Byłby lepiej, gdyby PiS siłowo ich wyrzucił z Sejmu. I to jak najszybciej. Piszę to bardzo serio. Przeciął by wrzód hipokrzyzji, którą coraż więcej Polaków widzi.

Niepełnosprawne dzieci, potem przyjdą ślepe matki samotnie wychowujące, a potem staruszki bez nóg.
Przyzwolenie na to nie ma żadnego sensu, a wywalenie ich byłby lepsze na pewno teraz - gdy ludzie mają jeszcze czas na refleksje - niż przed samymi wyborami.

A i byłoby to spojne z wizerunkiem zdecydowanego ugrupowania.

Ta gruba blondyna z Sejmu ta taka chamska, jest impulsywna wiec, pewnie też dałaby się sprowokować i zacząć machać łapami czy czymś jeszcze, no a wtedy wybocha całe legowisko.

Kupczy niepełnosprawnymi już wszyscy. Gazeta Wybrocza poszerza sobie grono prenumeratorów pod pretekstem tych dzieci.
Panie Redaktorze
Panie Redaktorze 19.05.2018, 11:32
A gdzie całe towarzystwo było wcześniej? Przecież ten protest jest powtarzany. Rząd PO go nie rozwiązał? Uuu jaka szkoda. Aha nawet nie dało się protestować. Żenujące jest tłumaczenie że ten protest nie ma podtekstu politycznego. Otóż ma. Widać to było po bluzgach posłanki Wielgus z N przypadkowo nagranych w sejmie gdy porozumienie było blisko. Albo Rysiu z jabłkami:) Żenada. Proszę spojrzeć trochę obiektywnie.

Pozostałe