Dobry występ Skonecznego

  • 31.03.2015, 23:22
  • bartek28tm
Dobry występ Skonecznego
Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn (obaj ERG Bieruń Folie DSB Lubin) zagrali w finale Dynamic Best of the East Slovakia 9-Ball. Po niespełna godzinie gry minimalnie lepszy okazał się zwycięzca Rankingu Polski i Zawodnik Roku PZBil w sezonie 2014, wygrywając 9:8. Fortuński wygrwał w Ruzomberoku po raz drugi. Co ciekawe, w 2013 roku jego przeciwnikiem w finale również był Konrad Juszczyszyn. Trzecie miejsca zajęli dwaj Rumuni: Ioan Ladany i Ciprian Gindać.

Zwycięzca poza 1.050 Euro, pucharem i medalem dostał zegarek DEXO o wartości 560 Euro ufundowany przez Hodinky.sk.Slovakia 9-ball rozpoczęło sezon 2015. Łącznie zagrało w nim 50 zawodników z 5 państw: Polska, Słowacja, Czechy, Rumunia i Mołdawia.
 

 

Dzień przed rozpoczęciem turnieju, w piatek wieczorem, rozegrany został towarzyski mecz Polska - Słowacja. Towarzyski mecz pod hasłem "20 lat później" pomiędzy naszą reprezentacją a ekipą Słowacji odbył się w Rużomberku i miał być formalnością. Tymczasem Słowacy potężnie nas zaskoczyli. W 1995 roku Polska pokonała rywali 12:0. Po grach indywidualnych było 4:4. Punkty dla nas zdobyli: K. Skowerski - 2 , Mieszko Fortuński - 1 i Mariusz Skoneczny - 1. Dwa mecze przegrał Michał Turkowski. W grach parami oba duety pewnie zwyciężyły i wynik końcowy ustalony został na 6:4. Spotkanie odbyło się w ramach programu Międzynarodowej Bilardowej Akademii prowadzonej przez East European Billiard Council.

 

Mariusz Skoneczny po dobry kwalifikacjach odpadł w 1/8 finału imprezy po porażce 6:7 z Rumunem Ciprianem Gindac.

 

źródło: własne; bilard-sport.pl

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe