Wygrali z mistrzem Polski!

  • 25.03.2015, 23:10
  • bartek28tm
Wygrali z mistrzem Polski!
Rozpoczęła się bilardowa Ekstraklasa. Za nami dwa pierwsze pojedynki zespołu Dachy Lipiński w zreformowanych rozgrywkach PZBIL.

 Najbardziej zaciętym spotkanie pierwszej kolejki okazał się pojedynek brązowych medalistów - Metal-Fachu LP Sokółki z byłymi mistrzami - Lipińskim Dachy Tomaszów Mazowiecki. Pojedynek dobrze rozpoczęli bracia Konrad i Krysrtian Piekarscy, pokonując Piotra Ostrowskiego i Adama Skonecznego 5-4. Starty z nawiązką nadrobili jednak Mariusz Skoneczny i Michał Czarnecki, którzy po meczu z braćmi Marek i Piotr Kudlik zapewnili swojej drużynie prowadzenie 10-8. Krzysztof Lipiński liczył, że decydujący cios zadadzą bracia Skoneczni. Lech Piekarski postawił na medalistów mistrzostw świata juniorów. Rację miał ten pierwszy. Skoneczni wytrzymali pogoń Sokółczan, wygrywając swoją sesję 4-3 i pieczętując zwycięstwo swojej drużyny 14-8.

 

 

Zawodnicy Krzysztofa Lipińskiego mecz z Nosanem Kielce rozpoczęli jak starcie z Sokółką - od "pilnowania" rywali. W efekcie Michał Turkowski i Tomasz Kapłan objęli prowadzenie nad Adamem Skonecznym i Michałem Czarneckim 5-3. Na drugą sesję Marek Karlikowski posłał Radosława Babicę i Karola Skowerskiego. Mogło się wydawać, że panowie szybko powiększą przewagę, bo Piotr Ostrowski w parze z Mariuszem Skonecznym  nie prezentował się solidnie. To trwało jednak tylko chwilę. Skuteczność tomaszowian wzrosła, Mariusz Skoneczny brał na siebie odpowiedzialność za grę zespołu, a po stronie Nosanu przydarzyły się błędy, szczególnie w grze Babicy. Dodatkowo niesamowicie szczęście zdecydowanie zaczęło sprzyjać gościom. W efekcie Skoneczny i Ostrowski wyprowadzili Lipińskiego Dachy na prowadzenie 10-8. Zamiana Ostrowskiego na Czarneckiego i Babicy na Kapłana nie przyniosły radykalnych zmian: Ekipa Krzysztofa Lipińskiego wygrała 14-12, zdobywając komplet punktów w pierwszym weekendzie.

 

 

źródło: bilard-sport.pl

 
bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe