Przedsmak Wielkanocy w gminie Będków

  • 24.03.2015, 18:38
  • Mariusz Strzępek
Przedsmak Wielkanocy w gminie Będków
Gdy na dworze robi się coraz cieplej i słonce coraz dłużej tańczy nad horyzontem, to znak ze wiosna zbliża się wielkimi krokami, a z nią niepowtarzalny urok wielkanocny.

W niedzielę 22  marca br. we wsi Wykno  gm. Będków odbył się XII Powiatowy Konkurs Pisanek i Pal Wielkanocnych. Głównymi założeniami organizacji konkursu było  popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

 

W ramach konkursu  miał miejsce Kiermasz Wiel­ka­noc­ny  podczas, którego wystawcy zaprezentowali swoje artystyczne rękodzieła od pisanek, palm, po koguciki, kartki oraz inne  dekoracje świąteczne. Wielkanocne cudeńka cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo przecież święta tuż, tuż, a na świątecznym stole nie może zabraknąć pięknie ozdobionych pisanek, czy innych  niepowtarzalnych ozdób, które dopełnią stylowej aranżacji  na  tak wielkie święto Paschy.

 

Konkurs rozpoczął się zgodnie  z programem o godzinie 16.00. Organizatorzy powitali gości i dokonali oficjalnego otwarcia uroczystości. W konkursie wzięło udział 10 reprezentacji KGW z powiatu tomaszowskiego. W tym roku gminę Inowłódz godnie reprezentowały gospodynie z Brzustowa, które spisały się na szóstkę i zdobyły I miejsce, w kategorii Pisanka współczesna.

 

Panie otrzymały dyplom oraz zasłużoną nagrodę ufundowaną przez  Starostę Powiatu Tomaszowskiego. Podczas konkursu różnorodny program artystyczny zaprezentowały zespoły ludowe z  gminy Będków, a gospodarze zadbali o poczęstunek dla wszystkich gości.

 

Na stołach nie zabrakło żurku, białej kiełbasy i  przepysznych ciast wielkanocnych. Ucztowano w podniosłej i przedświątecznej atmosferze. Organizatorom dziękujemy za gościnę i serdeczne przyjęcie.

 

Barbara Maciejczyk  

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe