Setki osób na otwarciu wystawy „W drodze do niepodległości”

  • 15.05.2018, 13:29
  • UM Tomaszów Mazowiecki
Setki osób na otwarciu wystawy „W drodze do niepodległości”
Do 18 maja 2018 roku w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim można oglądać wystawę „W drodze do niepodległości”, prezentującą trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się w poniedziałek, 14 maja 2018 roku.

 

 

Wystawę otworzył Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. W trakcie spotkania, w którym wzięło udział setki osób, wykład na temat niepodległości wygłosił Tomasz Antczak, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 3.

Wystawę można oglądać do 18 maja w godzinach pracy Urzędu Miasta (od godz. 7.30 do 15.30, w środę do godz. 17). Wstęp wolny.

 

Ekspozycja przygotowana jest w oparciu o materiały historyczne. Składa się z 30 plansz, które ilustrują i opisują najistotniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, w tym poprzedzające z 1917 roku i te późniejsze, z początku lat 20. XX wieku.

Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego "Dla Niepodległej" realizowanego przez Bank Pocztowy SA oraz PERN SA, we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UM Tomaszów Mazowiecki

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe