Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:38
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Siódemka” ma się dobrze

Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim to szkoła, która rokrocznie może pochwalić się licznymi sukcesami swoich uczniów, wysokimi wynikami egzaminu gimnazjalnego oraz przyjazną i serdeczną atmosferą.

„Siódemka” budując swoją jakość, korzysta z bogatych i chlubnych tradycji Szkoły Podstawowej nr 11, która istniała do 2004 roku. Z początkiem roku szkolnego 2014/2015 na stanowisko wicedyrektora została powołana lubiana polonistka Aneta Jarząbek. Dyrektor Szkoły Marek Parada podkreśla, że zasadniczym celem szkoły jest troska o wszechstronny rozwój młodzieży zarówno pod względem naukowym, jak i sportowym oraz dodaje, że czas edukacji w gimnazjum powinien odkrywać w uczniach predyspozycje i zainteresowania, aby właściwie wybrali szkoły ponadgimnazjalne.

 

Gimnazjum nr 7 również kształtuje postawy prospołeczne, obywatelskie, patriotyczne. Uczniowie chętnie biorą udział w wielu zajęciach pozalekcyjnych, angażują się w prace na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej, aktywnie działa Samorząd Uczniowski, Uczniowski Klub Sportowy „Victoria”, Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne, Szkolny Klub Europejski „Eurotom”, Szkolne Koło „Caritas”, Szkolny Klub „Żonkila”.  Sprzyja temu bogata i dobrze wyposażona baza sportowa z wielofunkcyjną halą i boiskiem, siłownia, sala taneczna, dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie, między innymi ekopracownia, oddana do użytku z początkiem bieżącego roku szkolnego oraz zadbane i schludne korytarze, to  zewnętrzny wizerunek szkoły, w której obecnie uczy się ponad 520 uczniów w 19 oddziałach klasowych.

               

Podobnie, jak w poprzednich latach uczniowie „siódemki” odnoszą sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym laureatem konkursu z muzyki został uczeń klasy drugiej Daniel Wlazło. Pozostałe konkursu są w toku i w tym momencie finalistami są: Filip Kościsty, Jakub Smólski (geografia), Kacper Szulc (historia), Anna Włudarczyk (matematyka), Agata Wróbel (biologia), Jarosław Drzymalski (informatyka).

 

Do tej pory Gimnazjum nr 7 może pochwalić się 42 tytułami laureata i 94 finalistami, za co otrzymało specjalnie wyróżnienia od Kuratorium Oświaty. Udziałem uczniów są również sukcesy w następujących konkursach: filozoficznym „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, ekologiczno- regionalnym, geograficznym „Przez lądy, morza, oceany… Polska i województwo łódzkie”, matematycznym „Matematyka moja pasja”, historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, religijnym „Bierzmowanie sakramentem  drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej”. Ostateczne rozstrzygnięcia tych konkursów nie są jeszcze znane, nastąpią w marcu i kwietniu i wtedy będzie wiadomo, kto uzyska tytuł laureata.

               

Można powiedzieć, że sportem narodowym w „siódemce” jest piłka ręczna i zarówno drużyny dziewcząt, jak i chłopców klas sportowych w rozgrywkach wojewódzkich spisują się bardzo dobrze i mają duże szanse na awans do szczebla centralnego mistrzostw Polski. Najlepsi zawodnicy powoływani są na konsultacje do kadr wojewódzkich oraz makroregionalnych i być może w przyszłości walczyć będą o kolejne medale dla biało- czerwonych. W ostatnich dniach lutego w ramach „Gimnazjady” drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 7 została mistrzem województwa łódzkiego w piłce ręcznej.

               

Od wielu lat „siódemka” organizuje cieszący się dużą popularnością rajd pieszy „A może byśmy, tak do Tomaszowa…”, bierze udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, uczniowie wyjeżdżają na młodzieżowe obrady Parlamentu Europejskiego, odwiedzają polski parlament, liczne muzea i teatry, dopingują siatkarzy Skry Bełchatów, skoczków narciarskich podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Ostatnio na zaproszenie Artura Partyki pojechali do łódzkiej Atlas Areny na uznany lekkoatletyczny mityng Pedros Cup.

               

Między 21 a 23 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne, które w dużym stopniu zadecydują o przyszłej edukacji trzecioklasistów.  -Wyniki egzaminów z minionych lat zawsze są wyższe niż średnie wojewódzkie i krajowe, a nasi uczniowie bez większych problemów dostają się do wybranych szkół ponadgimnzjalnych-  podsumowuje dyrektor Marek Parada.

               

O przyjaznej i serdecznej atmosferze w szkole świadczy choćby to, że wielu absolwentów chętnie oraz często ją odwiedza, a także ciepło i z sentymentem wypowiada się o latach spędzonych  w murach Gimnazjum nr 7. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
"_" 06.03.2015 20:39
Wow ! Jaki artykulik jestem pozytywnie zaskoczony ?!

odp5 06.03.2015 08:54
Odp5 . Małoliczne klasy to czyja to wina , miejcie pretensje do swoich władz zwierzchnich. Gminy stac na utrzymanie małych klas , a miasta nie, to przeprowadzcie się na WIEŚ!!!!!!!!!!!

aaa 06.03.2015 08:51
nie chodzi o to ,że jakiś rocznik wypadnie lepiej raz na jakiś czas, ąle o to jak te dzieci są przygotowywane do egzaminów gimnazjalnych. Programy unijne, dodatkowe godziny z matematyki , czy języka ang w niektórych szkołach wiejskich i jak nauczyciele realizują powtórzenia , od drugiej klasy ! To nie tylko Będków, Smardzewice , czy Ujazd. Wstęp już był czy ktoś ma próbne wyniki gimnazjów , tak dla porównania????????

oczytany 05.03.2015 22:31
Co do wyników w szkołach wiejskich nie byłbym taki pewny swoich wywodów. Wyniki wysokie, zdarzające się nie ukrywajmy raz na kilka lat, wynikają z małolicznych szkół jak i samych klas. Śledząc rokrocznie wyniki egzaminów można zauważyć, że Gim. nr 7 ma wyniki na wysokim co rok, a szkoły takie np. jak Będków, tylko w rocznikach wyróżniających się.

obserwat 05.03.2015 20:57
Proszę zobaczyć i porownac jak są dzieci przygotowywane do egzam w wiejskich gminach, a jak w ......po prostu przepaść. Jak wynika z artykułu wymienione dzieci , z tego co się orientuje, odnosiły duże sukcesy w szkole podstawowej, bo są po prostu zdolne. A jaka jest progresja nauczania? Czy z pozyskanych uczniów trojkowych udało się zrobić czworkowych?

czyt 05.03.2015 15:23
Wyniki egzaminu gimnazjalnego, które są wg mnie najważniejsze , bo decydują o tym do jakiej szkoły dziecko się dostanie, są słabsze niż w Będkowie . To one świadczą o wkładzie pracy nauczycieli danej szkoły. Trzeba zobaczyć jak robią to w gminach, bo od nich trzeba czerpać wzorce, do tego doszło.

zonk 05.03.2015 13:59
Nie ma sie co chwalić przed czasem, bo jak co do czego dojdzie, to się dowiemy z titu , że jakieś gimnazjum na wsi ma lepsze wyniki egzaminów gimnazjalnych niż w siódemce.To włąśnie świadczy o poziomie szkoły , nie wybitne z natury jednostki.

tttt 05.03.2015 13:52
To ,że wygrywają konkursy to szczęście szkoły , że pozyskuje zdolnych uczniów i tyle nic wiecej.

06.03.2015 02:18
ale w każdej szkole tak jest. Wynik w konkursie zależy tylko i wyłącznie od zdolności uczniów. Uczeń bez zdolności mimo dobrego przygotowania nie będzie miał szans na sukces

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama