Porozumienie o współpracy z Akademią Obrony Narodowej podpisane

  • 20.02.2015, 12:49
Porozumienie o współpracy z Akademią Obrony Narodowej podpisane
W dniu 17.02.2015 r. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim a Akademią Obrony Narodowej w Warszawie. Akademia Obrony Narodowej to najwyższej rangi cywilno - wojskową uczelnia w Polsce, kształcąca zarówno studentów wojskowych, jak i osoby cywilne. AON przygotowuje swoich absolwentów do pełnienia różnych ważnych funkcji w dowództwach, sztabach, uczelniach, instytucjach wojskowych i cywilnych, związanych z obronnością państwa. Po ukończeniu studiów cywilnych absolwenci predysponowani są do podejmowania pracy w każdej instytucji administracji centralnej lub samorządowej, związanej z obronnością i bezpieczeństwem kraju, takich jak.: urzędy wojewódzkie, urzędy miast, powiatów i gmin oraz instytucje badawczo-naukowe.

W ramach podpisanego porozumienia nasza szkoła będzie współpracowała z AON na wielu płaszczyznach. Nasi uczniowie będą mieli dostęp do zasobów intelektualnych uczelni w tym uczelnianej biblioteki, mającej w swoich zbiorach ponad milion woluminów, warsztatach, wykładach i seminariach prowadzonych przez pracowników naukowych AON. Ponadto nasi uczniowie będą mogli brać udział w projektach naukowych i konferencjach organizowanych przez ta znamienitą uczelnię.

 

To nowo podpisane porozumienie otwiera przed uczniami naszej szkoły, a zwłaszcza funkcjonującej od września klasy wojskowej nowe możliwości rozwoju, poprzez uczestniczenie w wykładach i zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich oraz doktorantów uczelni - zarówno na terenie naszej szkoły, jak również w Akademii Obrony Narodowej. Ponadto nasi absolwenci będą dodatkowo promowani przez uczelnię w przypadku ubiegania się o indeks Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej.

 

Akademia Obrony Narodowej to - po Wojskowej Akademii Technicznej -  drugi przedstawiciel wyższego szkolnictwa wojskowego, który będzie wspierał nasze działania edukacyjne na rzecz kształcenia młodzieży.

 

Inicjatorami porozumienia z ramienia szkoły byli: dyrektor ZSP Nr 1 mgr Dariusz KWIATKOWSKI, jego zastępca mgr Jolanta NIKODEMSKA oraz wychowawcy klasy wojskowej mgr Joanna KRYSZEWSKA oraz mjr rez. mgr Sławomir MISZCZUK.

 

Z ramienia Akademii Obrony Narodowej porozumienie podpisali z upoważnienia Rektora - Komendanta AON, Prorektor do spraw studenckich Akademii Obrony Narodowej dr Aneta NOWAKOWSKA - KRYSTMAN oraz Prodziekan ds. studenckich Wydziału Zarządzania i Dowodzenia dr hab. Tomasz MAJEWSKI.

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Trzeci bliźniak
Trzeci bliźniak 21.02.2015, 13:21
Czy ten pan w rudym golfie to jakiś młodszy brat bliźniak czy sobowtór Prezydenta?
Diabeł od Prady
Diabeł od Prady 21.02.2015, 09:09
Po ubraniach ich poznacie. Proszę zwrócić uwagę na ponadgimnazjalny kwiat z Tomaszowa. Ubrani jak na garden party. Sweterki, sztuczne medale, pstrokacizna. za sam gust powinni ich przegonić ze 100licy.
paxus
paxus 20.02.2015, 22:13
Jaka klasa wojskowa?? przecież to jakiś inny profil, co im da to porozumienie :) w praktyce nic przecież do WAT-u czy AON-u sie nie dostaną na preferowanych zasadach.

Wydaje mi się że to nie spełnione czyjeś marzenia ta cala klasa.
A do wojska i tak im to nie ułatwi dostania się.
Generalnie lepiej jak by powstał jakiś inny profil klasy bardziej przydatny dla społeczeństwa powiatu, profil po którym dostali by prace na terenie powiatu.
emeryt "gwiazdkowy"
emeryt "gwiazdkowy" 20.02.2015, 21:52
"Ponadto nasi absolwenci będą dodatkowo promowani przez uczelnię w przypadku ubiegania się o indeks Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej" ....??? No to niezłe jaja
Proponuję szybko znaleźć kandydatów na dyrektorów lub zastępców tomaszowskich szkół z rodzinnymi koneksjami w światku emerytów medycznych (z dobrymi kolegami w Akademiach Medycznych), tworzyć klasy fartuchowe (kitlowe) i podobne umowy szybko podpisywać z uczelniami o kierunkach medyczno-farmaceutycznych. Za kilka lat problemy braku lekarzy w naszej mieścinie znikną jak nic!!!
Czyżby wracały jakieś "punkty za pochodzenie" na studia ??? Kapitalna bzdura.
(no, jeśli jakiś 90-procentowy maturzysta-cywil spotka się podczas rekrutacji do AON z takim samym mundurowym - to i owszem, przegra w wyniku tej "preferencji", ale przy wynikach matur w ZSP1 to mówimy o przypadku mniej prawdopodobnym niż 6 w lotto).
Cieszy incjatywa dyrekcji, ale ..."opakowanie " nie zmienia jakości "towaru" choć łatwiej go komuś "wcisnąć". I nie jestem broń Boże wrogiem tej szkoły (pamiętam ją z czasów jej świtności, poziom niektórych przedmiotów niewiele odbiegał od arbuziarni, a już z pewnością od pierwszego).
andrzej
andrzej 20.02.2015, 20:08
Jak będą tak przygotowywać młodzież do matury jak do tej pory gdzie zdawalność jest na poziomie 30 procent to szkoda zachodu.Niech najpierw nauczyciele wezmą się dokształcą to może póżniej i uczniów nauczą łącznie z dyrekcją.Bo inaczej to szkoda budzić nadzieję w uczniach,
konekt
konekt 20.02.2015, 15:59
Tak to jedyna szansa dla klasy wojskowej aby kontynuować naukę na studiach , bo po samym technikum to każdy wam powie , że nie macie szans na zatrudnienie w polskiej armii.

Pozostałe