Indoor Cycling hitem fitnessu!

  • 13.02.2015, 13:55
  • Mariusz Strzępek
Indoor Cycling hitem fitnessu!
Początek roku to idealny moment dla wielu na choćby lekką zmianę trybu życia, poprawienie nawyków żywieniowych i rozpoczęcie treningu. Indoor Cycling to ciekawa i modna propozycja dla każdego.

Siłownie oferują, prócz możliwości korzystania z maszyn i przyrządów wedle własnej potrzeby i uznania również coraz więcej zajęć zorganizowanych i prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów. Lista możliwości jest coraz większa i mocno zróżnicowana, od zajęć rozciągających i tonujących sylwetkę, poprzez różnorakie treningi aerobowe, taneczne do siłowych i wydolnościowych. Z popularnością w tym wypadku jest tak, jak z zapotrzebowaniem- różnie. Jest jednak pewien rodzaj aktywności, który aktualnie święci wielki sukces i szybko stał się bezdyskusyjnym hitem fitnessu.
 

Indoor Cycling, bo o nim mowa to zajęcia grupowe oparte na treningu kolarskim na rowerach stacjonarnych. Dynamiczna muzyka, rytmiczne, szybkie ruchy, atmosfera grupowej motywacji, to mieszanka idealnie pobudzająca produkcję hormonu szczęścia. Tego typu trening pod okiem wykwalifikowanego instruktora powoduje znaczną redukcję tkanki tłuszczowej, poprawia wydolność organizmu, polepsza ukrwienie wszystkich narządów, uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, zwiększa gęstość kości, siłę mięśni, elastyczność ścięgien i więzadeł. Regularne ćwiczenia ponadto wzmacniają układ odpornościowy organizmu. Wydzielane podczas zajęć endorfiny skutecznie odstraszają tak nagminne zimową porą chandry i depresję. Reasumując, indoor cycling jest niczym złoty środek dla ciała i ducha. Frekwencja na odbywających się już 4 razy w tygodniu zajęciach w Fanti Fitness zdecydowanie to potwierdza.

 

Treningi są dobrze zaplanowane a pozytywna atmosfera działa jak zastrzyk energii, sprzyja przełamywaniu własnych barier i słabości. Podczas godzinnych zajęć możliwe jest spalenie nawet do 1000 kalorii przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Ćwiczenia nie obciążają stawów, a ryzyko kontuzji ograniczone jest praktycznie do minimum. Dzięki możliwości optymalnej kontroli wysiłku, indoor cycling jest idealną aktywnością dla każdego, bez względu na wiek i płeć. Według trenujących regularnie zajęcia są idealnym sposobem na zadbanie o sylwetkę, organizm i samopoczucie. Ci dopiero rozpoczynający przygodę szybko odnajdują się w grupie .

 

Ciężko się dziwić takiej popularności, wszak dla większości jazda na rowerze kojarzy się z pięknym i beztroskim czasem dzieciństwa, latem i wycieczkami za miasto. Jeśli dodatkowo treningi mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i wygląd, zdecydowanie warto spróbować.
 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe