Olbrzymi sukces siatkarek

  • 11.05.2018, 17:24
  • Mariusz Strzępek
Olbrzymi sukces siatkarek
Osiem najlepszych zespołów eliminacji wojewódzkich, następnie turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych - wzięło udział w finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski kadetek w siatkówce halowej pań. Wśród kandydatek do złotych medali obejrzeliśmy przedstawicielki klubu Dargfil.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których każda z drużyn rozegrała trzy mecze. W "Grupie B" Tomaszowianki musiały zmierzyć się z zespołami: Pałacu Bydgoszcz, Woli Warszawa, oraz reprezentacją gospodyń z Akademii Piłki Siatkowej Rumia.

 

Zespół Krzysztofa Filipowicza turniej rozpoczął, od zwycięstwa 3:2 nad zespołem Pałacu Bydgoszcz. Takim samym wynikiem zakończył się mecz stołecznego klubu z zespołem Rumii. Górą w nim okazały się Warszawianki.

 

Drugim  rywalem Tomaszowianek podczas czempionatu, był zespół gospodyń. Po dwóch pierwszych setach, dziewczęta  Krzysztofa Filipowicza remisowały 1:1. Po kolejnych dwóch, na tablicy wyników ponownie widniał remis (2:2) O losach rywalizacji zadecydował piąty set.  Zacięta rywalizacja  w tie breaku zakończyła się wynikiem 17:15, a jęk zawodU miejscowych kibiców, dał sygnał, iż to przyjezdne mogły cieszyć się z dwóch punktów za wygraną. Dargfil wygrały mecz 3:2 i  już był pewny awansu do fazy pólfinałowej

 

Czwartego maja, w swoim trzecim meczu pierwszej rundy zawodów - siatkarki Dargfil walczyły z MOS Wola Warszawa. Ten jednostronny pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:0. Szczęścia nie miały siatkarki Rumii, które przegrały z Pałacem Bydgoszcz 2:3.

 

W grupie „A” rywalizowały zespoły: Energetyka Poznań, Legionovii Legionowo, MKS Dąbrowa Górnicza, oraz Impelu Wrocław.

 

Pierwszego dnia rywalizacji Legionovia pewnie pokonała 3:0 siatkarki Energetyka. W drugim meczu Dąbrowa okazała się lepsza od klubu z Wrocławia (3:0).

 

W drugiej kolejce Legionovia wywalczyła kolejne zwycięstwo. Wygrana 3:1 nad Impelem zapewniła drużynie awans do półfinałów. O swoją turniejową przyszłość walczyły siatkarki z Poznania. Wygrana 3:2 nad drużyną z Dobrowy Górniczej podtrzymała nadzieję „hanysek” na strefę medalową.  

 

W ostatniej serii gier lider z Legionowa zmierzył się z MKS i pewnie wygrał pojedynek 3:0. Dla zespołu z Dąbrowy Górniczej porażka oznaczała nerwy, gdyż trzy punkty z dwóch poprzednich gier mogły okazać się niewystarczające na półfinały. Impel Wrocław okazał się jednak lepszy od Poznanianek i zwycięstwo 3:2 klubu z Dolnego Śląska pozwoliło Dąbrowiankom na sukces w postaci półfinałów.

 

PÓŁFINAŁY I MIEJSCE KLASYFIKOWANE:

W meczu o siódme miejsce Rumia, która  walczyła dzielnie, ale też pechowo,  przegrywając wszystkie mecze fazy grupowej 2:3, tym razem  pokonała Impel Wrocław 3:1 (25:12; 21:25; 25:21; 26:24)

 

W rywalizacji o piąte miejsce Energetyk Poznań - mimo porażki w pierwszym secie – pewnie  pokonał siatkarki MOS Wola Warszawa 3:1 (21:25; 25:17; 26:24; 25:16).

 

Piątego maja o godzinie 16 w pierwszym meczu półfinałów Legionovia zmierzyła się z Pałacem Bydgoszcz. Drużyna z województwa mazowieckiego zakończyła mecz w trzech krótkich setach - 25:18; 25:16; 25:16.

 

O godzinie 18.30 zespół z Tomaszowa rozegrał mecz o finał z Dąbrową Górniczą. Pierwszego seta nasze siatkarki przegrały 22:25. Kolejny padł łupem drużyny Krzysztofa Filipowicza. Dargfil wygrał 25:23 i tym samym doprowadził do remisu w setach 1:1.

 

 Trzecia i czwarta odsłona nie dostarczyła nam już zbyt wielu emocji. Wygrana 25:21; oraz 25:12  zapewniła nam awans do meczu o złote medale.

 

WALKA O MEDALE:

 

W meczu o 3 miejsce i brązowe medali Mistrzostw Polski Pałac Bydgoszcz, bez problemów pokonał Dąbrowę Górniczą 3:0 (25:16; 25:12; 25:12).

 

Pojedynek o złoto lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionova. Po wyrównanym secie wygrany 27:25 rywalki naszej drużyny prowadziły 1:0.

 

Kolejna partie, także zakończyła się grą na przewagi. Tym razem ręce ku górze po ostatnim gwizdku w partii,  wzniosły  siatkarki z Tomaszowa, które ostatecznie w secie drugim zdobyły 28 punktów, natomiast przeciwnik o dwa „oczka” mniej (28:26).

 

Partia numer trzy nie rozpoczęła się dla nas najlepiej, ale dziewczęta Krzysztofa Filipowicza stanęły na wysokości zadania i wygrały odsłonę 25:20.

 

Czwarty set, był jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem, z taką różnicą, iż to rywalki prezentowały dobrą siatkówkę. Po wygranej 25:17 klub z Legionowa doprowadził do wyrównania w setach 2:2.

 

„Złoty set” rozpoczął się od wyrównanej gry. Z biegiem czasu, to jednak rywalki wytrzymały lepiej tą wojnę nerwów i Legionovia zdołała odskoczyć na trzy punkty różnicy, których Tomaszowianki nie zdołały już odrobić. Wygrana 15:12 w tie-breaku zakończyła ten mecz porażką Dargfil-u, ale i olbrzymim sukcesem w postaci tytułu wicemistrzyń Polski.

 

Skład: Paulina Krześlak, Ada Filipowiecz, Natalia Ślażyńska, Martyna Łazowska, Wiktoria Kubryn, Nina Chojnacka, Julia Piasecka, Oliwia Kubryn, Dominika Skoneczna, Kinga Marasek, Angelika Danielik, Linda Świątczak.

 

Trenerzy: Krzysztof i Barbara Filipowicz.

 

Klasyfikacja końcowa:

1. LTS Leginovia Leginowo

2. Dargfil Tomaszów Mazowiecki

3. KS Pałac Bydgoszcz

4. MKS Dąbrowa Górnicza

5. KS Energetyk Poznań

6. UMKS MOS Wola Warszawa

7. APS Rumia

8. Impel Wrocław

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rodzic:
Rodzic: 14.05.2018, 21:45
Zgadzam się z komentarzem nr 3. Historia siatkówki dziewcząt już zatacza koło, czyli zbliża się do końca. Z tego co wiem już od nowego roku szkolnego jest zakaz otwierania klas sportowych dla dziewcząt z piłki siatkowej.
J.P.
J.P. 12.05.2018, 18:51
Tomaszowska siatkówka jest na prostej drodze do nawiązania sukcesów z lat osiemdziesiątych, z tym że dotyczyło to tylko siatkówki męskiej. Siatkówka żeńska zawsze miała trudności w przetrwaniu. W ostatnich bodajże kilku latach za sprawą państwa Filipowiczów w klubie Dargfil wykonywana jest bardzo dobra praca trenerska, owocująca sukcesami na arenie krajowej. Klub wychował kilka zawodniczek grających w najwyższych klasach rozgrywkowych, prowadzi drużynę w II lidze ale także zajmuje się grupami młodzieżowymi, które każdego roku osiągają sukcesy. Opisywany wyżej turniej finałowy mistrzostw Polski miałem możliwość oglądania. Jestem pod wielkim wrażeniem gry i talentów tych dziewczyn. Pod wrażeniem byli także wszyscy, bo drużyna wyglądała bardzo skromnie na tle pozostałych. Jeden trener zamiast sztabów szkoleniowych, malutki budżet. Czas wreszcie na pomoc ze strony władz miasta, inaczej będzie stracone dla Tomaszowa następne pokolenie siatkarek. No i drużyna II ligowa musząca grać w Rawie Maz., obciach dla miasta.
xyz
xyz 12.05.2018, 11:21
BRAWO DZIEWCZYNY BRAWO
Mati
Mati 12.05.2018, 10:00
BRAWO!!

Pozostałe