Koncert chóru miejskiego "Artis Gaudium"

  • 11.05.2018, 09:15
  • Joanna Sztymelska
Koncert chóru miejskiego "Artis Gaudium"
W czwartek, 10 maja 2018 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia "Tkacz" w Tomaszowie Mazowieckim wystąpił chór miejski "Artis Gaudium", prowadzony przez Katarzynę Borowską.

Chór istnieje od dwóch lat. Występował już w różnym repertuarze, Czwartkowy koncert miał tytuł "Najpiękniejsze pieśni ludowe". Były znane melodie, w tym piosenki starsze z XVII wieku, ale były też utwory powstałe stosunkowo niedawno. Muzyczne inspiracje zaczerpnięte zostały  z korzeni polskiego folkloru. Aranżacje instrumentalne utworów wykonał Piotr  Goliat.


 

Publiczność co do jednego miejsca wypełniła salę widowiskową Miejskiego Centrum Kultury, filii "Tkacz". Każdy utwór nagradzała gromkimi brawami. Szczególnie spodobała się ostatnia piosenka pt. "Janicek" zespołu "Siklawa", który to utwór chór  wykonywał dwa razy. Następnie publiczność jeszcze raz domagała się bisu.

 

- Tomaszowska publiczność jest najlepsza ze wszystkich. Przede wszystkim bardzo wierna i wspaniale reagująca na wszystkie kompozycje  - pochwaliły uczestników występu Katarzyna Borowska i Agnieszka Dąbrowska - solistka chóru.

 

W skład chóru wchodzi 30 osób w różnym przekroju wiekowym. Ćwiczą dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki od godziny 18.00. Od września rozpocznie się nowy sezon, powstanie nowy repertuar. Katarzyna Borowska zaprasza wszystkie chętne, uzdolnione wokalnie osoby.


Joanna Sztymelska

Zdjęcia (24)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe