Centrum Onkologii przyjmuje pacjentów

  • 11.01.2015, 22:13
Centrum Onkologii przyjmuje pacjentów
W listopadzie ubiegłego roku miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Mimo, że spółka nie podpisała kontaktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, rozpoczęła już przyjmowanie pierwszych pacjentów. Tworzy się też lista osób oczekujących na terapię.

Inwestycja w Tomaszowie powstała od podstaw kosztem 65 milionów złotych. Wykonana została w prawdziwie ekspresowym tempie, ponieważ całość zrealizowano w 12 miesięcy.

 

W założeniu Centrum podejmować będzie kompleksowe leczenie osób z chorobami nowotworowymi, w tym oczywiście chemio i radioterapii.

 

Na nowoczesnym oddziale szpitalnym będzie równocześnie hospitalizowanych ponad 40 osób.  Tomaszowskie CDTO wyposażone zostało w nowoczesny sprzęt: tomograf, akceleratory liniowe

 

Choroby onkologiczne to prawdziwa plaga naszych czasów. Niestety województwo łódzkie przoduje w zachorowalności. Odnotowujemy tu również niski okres życia osób, u których zdiagnozowano chorobę. Niższe są także wydatki na terapie, niż te, z jakimi mamy do czynienia w innych regionach Polski. Nic dziwnego, skoro do tej pory cały obszar obsługiwany był przez tylko jeden szpital im. Kopernika w Łodzi.

 

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej ma docelowo przyjmować około 1500 pacjentów rocznie. Zgodnie z rządowym programem onkologicznym leczenie pacjenta powinno się tu rozpoczynać w ciągu 6 tygodni od daty zdiagnozowania choroby.  Tak szybki czas reakcji daje pacjentowi większe szanse przeżycia. 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 13.01.2015, 20:24
no....a w TCZ-cie są tylko 2 leciwe bloki operacyjne i permanentny niedobór anestezjologów.....no i piękna urologia bez pacjentów oczywiście
z przymruzeniem oka
z przymruzeniem oka 12.01.2015, 17:05
Pewnie to tez zasluga dobrodzieja Owsiaka, bo bez niego sluzba zdrowia nie istanialaby wcale ;)
darek
darek 12.01.2015, 14:28
ale masz Piotrek kolegów?
.....
..... 12.01.2015, 14:47
Jaki pan taki kram,widać to było po oddanych głosach.
Zainteresowana
Zainteresowana 12.01.2015, 13:55
Panie Piotrze jak dobrze rozumiem jutro mogę tatę z Kopernika jest w trakcie radioterapii przenieść do Tomaszowa ?
Piotr Kagankiewicz
Piotr Kagankiewicz 12.01.2015, 12:54
Pakiet onkologiczny to dobra rzecz dla pacjentów. Ale też dobra dla TCZ . Daje nieograniczoną możliwość wzrostu kontraktu z NFZ na oddziały zabiegowe. Leczenie onkologiczne od 1.01.2015. jest nielimitowane. Tomaszów jako drugie miasto w województwie może leczyć nowotwory kompleksowo, czyli diagnostyka podstawowa i pogłębiona, zabiegi chirurgiczne, chemio i radioterapia w jednym miejscu. Mimo wszystko dbajmy o zdrowie i rzucajmy palenie, czego sobie i wszystkim życzę.
Kolega.
Kolega. 12.01.2015, 13:46
Piotruś z całej twojej pracy tylko ten szpital ci wyszedł no lepszy wróbel......Jak stoisz w Lubochni na poczcie wysyłając hmmm nikt tego nie wie to pamiętaj o zasadach kolejki bo następnym razem może ktoś cię kopnąć w kostkę.PS ładnie odrestaurowałeś dom i swoją ulicę .POzdrawiam.

Pozostałe