Sportowe podsumowanie roku 2014: część 3

  • 26.12.2014, 20:41
  • bartek28tm
Sportowe podsumowanie roku 2014: część 3
Trzeci kwartał roku 2014 stanął pod znakiem piłki nożnej, której w naszym mieście nie zabrakło

LIPIEC:

Patryk Grejber broni barw ziemi łódzkiej podczas turnieju  piłki nożnej, który był rozgrywany w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna spisuje się słabo i odpada z rozgrywek po fazie grupowej.

 

Siatkarska reprezentacja województwa łódzkiego zajmuje 5 miejsce w turnieju siatkówki pań, który rozegrano w ramach XX OOM. Trenerem zespołu jest Krzysztof Filipowicz. W drużynie występują cztery nasze siatkarki.

 

W kadrze piłkarskiej Lechii dochodzi do rewolucji. 10 nowych graczy wzmocniło klub w przerwie letniej.

 

Ewa Staruch podczas XX OOM zdobyła brązowy medal w konkursie pchnięcia kula.

 

W lipcu odbył się V turniej piłkarski sympatyków Widzew. Wygrywa go zespół z Krzyżowej.

 

Piłkarze Lechii już w rundzie przedwstępnej kończą swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Nasz zespół przegrywa po rzutach karnych (6:7) z Pelikanem Łowicz.

 

DOK Dalmet zwyciężył w wakacyjnym turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez TKKF.

 

Tomaszowianie Mistrzem Polski w mini - siatkówce. Po 3 dniach wyczerpującego turnieju duży sukces w kategorii „dwójek” chłopców odnieśli najmłodsi tomaszowianie – przygotowywani do turnieju przez Rafała Hendzelewskiego . Marcel Hendzelewski i Jakub Strawiński ( SP 10 Lechia ) okazali się niepokonaną drużyną mistrzostw pozostawiając w pokonanym polu 47 innych par. W półfinale nasi zawodnicy pokonali 2:1 Wifamę Łódź natomiast w finale ograli 2:0 drużynę PSP 11 Kędzierzyn Koźle. W nagrodę za I miejsce chłopcy wezmą udział w cyklu treningów pod kierunkiem Sebastiana Świderskiego oraz będą uczestniczyć na inauguracji wrześniowych Mistrzostw Świata na Stadionie Narodowym. Dodatkowo Marcel Hendzelewski otrzymał wyróżnienie MVP turnieju. Oprócz tego nasi siatkarze otrzymali nagrody rzeczowe w postaci strojów sportowych i bardzo wielki puchar ( który nie chciał się zmieścić do bagażnika).

 

SIERPIEŃ:

Lechia od wyjazdowego remisu z Sokołem Aleksandrów rozpoczyna sezon 2014/2015.

 

Piłkarze Kawalerii rozpoczęli sezon 2014/2015 w piłkarskiej Klasie „A”. Wojskowi rozpoczęli rozgrywki od zwycięstwa 12:2 nad Skalnikiem Sulejów.

 

Oba kluby rozpoczęły także rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Kawaleria pokonała klub Włókniarz Moszczenica 3:1. Lechia rozgromiła KS Poświętne 11:0.

 

WRZESIEŃ:

Firma LAS Vegas Power Energy Drink ma przyjemność być nowym oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 

Siatkarze KS Lechia rozegrali towarzyski mecz z reprezentacją juniorów Bahrajnu. Rozegrano cztery sety. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.

 

We wrześniu odbył się 33 edycja biegu im. Bronisława Malinowskiego. Impreza po raz kolejny przyciągnęła tłumy amatorów biegania i zakończyła się ogromnym sukcesem organizatorów tj. TKKF.

 

W sobotę 6 września na zalewie Zadębie w Skierniewicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo strefy E. W finałowym turnieju do rywalizacji stanęły zespoły z województwa: łódzkiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego. W rywalizacji tej świetni spisała się drużyna młodzików z tomaszowskiego MUKS „Wiking” przy MDK, która wywalczyła brąz.

 

Kajakarze z MUKS Wiking przy MDK, nie zwalniają tempa. 20 września młodzi podopieczni klubu startowali w Tychach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym strefy E (woj. Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, Łódzkie). W licznie obsadzonych biegach (ilość zawodników w niektórych wyścigach dorównywała ilości MP). bardzo dobrze spisali sie tomaszowianie w jednej z najbardziej widowiskowej konkurencji kajaków, czyli w "czwórce" na 2000. Nasi młodzicy zdobyli brązowy medal. Osada startowała w składzie Marek Rybarczyk (szlakowy- prowadzący osadę), Jakub Andryszczak, Szymon Dzierka, Bartosz Falendasz.

 

Mariusz Skoneczny został Mistrzem Polski w odmianie „ruskiej piramidy”.

 

 

Sportowe Podsumowanie Roku 2014: Część 1

 

Sportowe Podsumowanie Roku 2014: Cześć 2

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe