Szczęśliwa "dziesiątka"

  • 20.12.2014, 20:47
  • bartek28tm
Szczęśliwa "dziesiątka"
Z dwoma medalami wrócą do domu z Mistrzostw Polski bilardziści Dachy Lipinski. Szczęśliwa dla naszych graczy okazała się odmiana 10-bil

ELIMINACJE (PANOWIE):

 

Pierwsza runda  dla naszych trzech reprezentantów zakończyła się bardzo korzystnie. Cała trójka trafiła na „wolny los”.

 

 

W rundzie numer dwa Michał Czarnecki pokonał Jakuba Kościelniaka 7:5. Niestety swój pojedynek z Konradem Juszczyszynem przegrał Mariusz Skoneczny (3:7). Zawodnik już w trzeci raz podczas tegorocznego cyklu w Kielcach, musiał szukać szansy po „lewej stronie” drabinki.

 

  Niezwykle wyrównaną potyczkę  z Sebastianem Batkowskim, stoczył Piotr Ostrowski. Pojedynek zakończył się wygraną Tomaszowianina 7:6. Ostrowski kontynuował swoją dobrą grę w 1/16. Zwycięstwo 7: 3 nad Wiktorem Zieliński pozwoliło Piotrkowi na awans do TOP 16.

 

Niestety w ślady kolegi nie poszedł Czarnecki. Bilardzista z Tomaszowa przegrał swój pojedynek (4: 7) z niezwykle utytułowanym Tomaszem Kapłanem. Piotrek swojej szansy podobnie jak Skoneczny musiał szukać w repasażach.

 

BARAŻE:

Skoneczny rundę barażową rozpoczął od drugiej rundy i wygranej w niej z Tomaszem Malinowskim (7:6). Kolejnym rywalem „Mario” był Patryk Statkiewicz. Najlepszy bilardzista roku 2013 nie dał szans przeciwnikowi odnosząc pewne zwycięstwo 7:2.  Ostatnią przeszkodą Skonecznego na drodze do walki o czołowe lokaty był wspomniany wyżej Wiktor Zieliński. Mariusz stoczył kolejny zacięty i szczęśliwie zakończony dla siebie pojedynek (7:6).

 

Michał Czarnecki, aby awansować do 1/8 musiał stoczyć barażową potyczkę z Adrianem Borowcem. Nasz bilardzista spisał się rewelacyjnie. Zwycięstwo 7:5 pozwoliło Michałowi na awans do najlepszej szesnastki.

 

TOP 16:

W 1/8 Czarnecki musiał uznać wyższość Piotra Kudlika. Przegrana 0: 7 oznaczała koniec turnieju dla bilardzisty.

 

Piotr Ostrowski stoczył niezwykle dramatyczną potyczkę Krystianem Piekarskim. Górą okazał się jednak Tomaszowianin, który wygrał swój pojedynek 7:6.

 

Mariusz Skoneczny swoje kije skrzyżował z niezwykle mocnym Tomaszem Kaplanem. Nasz zawodnik nie miał jednak problemów z odesłaniem rywala na trybuny. Zwycięstwo 7: 2 zapewniło naszemu bilardziście awans do Top-8.

 

Ćwierćfinały były dla nas wymarzone. Skoneczny pokonał Wojciecha Trajdosa 7: 5, natomiast Piotr Ostrowski pomścił Czarneckiego wygrywając 7: 6 z Piotrem Kudlikiem. Powyższe wyniki oznaczały, iż do Tomaszowa przyjadą przynajmniej dwa brązowe medale. My jednak liczyliśmy na coś więcej.

 

Ostrowskiego czekało bardzo trudne zadanie w postaci rywalizacji z Mieszko Fortuńskim. Faworytem był rywal, który swoją przewagę w umiejętnościach szybko udokumentował przy stole. Piotr przegrał 4: 7, jednak na pewno zbliżające się święta będą dla niego niezwykle miłe.

 

W  grze pozostał jeszcze Mariusz, dla którego ten turniej nie był przysłowiową „kaszką z mlekiem”. Na Skonecznego w ½ czekał Jerzy Regieli – ten sam, który pozbawił go medalu w odmianie 9-bil.  Rewanż Tomaszowianina wyborny. Wygrana 7: 5 dała Skonecznemu przepustkę do finału.

 

Pojedynek o złoto Skonecznego z Mieszko Fortuńskim rozpoczął się dla nas wybornie. Zawodnik Dachy Lipiński po trzech partiach prowadził 3:0 i był bliski wygrania czwartej. Fortuński zdołał jednak wyrównać stan rywalizacji i wyjść na prowadzenie. Rozstrzygając potyczką zakończyła się przegraną Tomaszowianina 5:7.

 

Zawodnikom i trenerom gratulujemy.

 

10 BIL - PANIE:

W konkurencji pań wystąpiła Kinga Pietrzak. W pierwszej rundzie nasza młodziutka bilardzistka pokonała Agnieszkę Bronikowską 5:2. W drugiej rundzie Tomaszowianka stoczyła niespodziewanie wyrównany pojedynek z reprezentantką kraju Izabelą Łącką. Przegrana 4:5 oznaczała jednak walkę zawodniczki UKS 13 Joker w repasażach.

 

Niestety te nie były już dla nas udane. Przegrana 1:5 z Anitą Sochacką w drugiej rundzie baraży oznaczało koniec rywalizacji dla Kingi.

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe