Ambicja nie wystarczyła, zabrakło szczęścia

  • 01.12.2014, 19:44
  • bartek28tm
Ambicja nie wystarczyła, zabrakło szczęścia
Za nami szósta kolejka kręglarskiej Superligi. Zawodnicy Klubu Sportowego Pilica pojechali do Leszna na mecz z mistrzem Polski – Polonią 1912.

Faworytem tego pojedynku byli gospodarze, jednak już pierwsze wiadomości z torów były dla nas bardzo optymistyczne. Pojedynek reprezentanta gospodarzy Michała Szulca z Michałem Dębickim zakończył się co prawda przegraną kręglarza Pilicy 1:3, jednak w strąconych kołkach rywale osiągnęli zaledwie 23 kołków (609:586 dla Szulca).

 

Straty odrobił Konrad Mocarski. Popularny „Mocar” wytrzymał wojnę nerwów i wygrywając drugą , oraz trzecią partię zapewnił sobie remis 2:2. W kołkach Konrad był lepszy od rywala o 32 „oczka” (562: 530) i tym samym punkt za pojedynek przypisano naszej drużynie.

 

Legenda tomaszowskiego kręglarstwa Tadeusz Śliwiński stanął przed trudnym zadaniem pokonania Bartosza Włodarczyka. Fantastyczna gra od pierwszej partii dała zwycięstwo Śliwińskiemu 3:1. W punktach za kręgle przewaga naszego gracza była jednak minimalna. Gracz Pilicy zwyciężył w kołkach 595:593.

 

Po trzech pojedynkach Pilica prowadziła 2: 1 w dużych punktach, oraz miała przewagę w kręglach +11.

 

Niesamowity przebieg miała walka Pawła Osińskiego z Filipem Glapiakiem. Osiński wygrał pierwszą rundę meczu 156:132. Jednak w dwóch kolejnych to przeciwnik pokazał klasę. O wyniku rywalizacji zadecydowała runda czwarta. Osiński miał dobrą sytuację, bowiem wystarczyła mu minimalna wygrana, aby pokonać Glapiaka. Niestety w tej części gry obaj zawodnicy zanotowali po 152 „oczka” i potyczka zakończyła się przegraną Piliczanina 1,5:2,5.

 

Maciej Witek zremisował z Huberetem Klupciem 2:2. Nasz zawodnik mimo przegranej w pierwszej i drugiej partii, nie dał szans rywalowi w trzeciej i czwartej odsłonie. Dobra końcówkapojedynku pozwoliła Witkowi na wygraną w kołkach  537:511.

 

Fatalne wręcz informacje dotarły do nas z toru gdzie walczyli Mikołaj Konopka (KS Polonia) i Piotr Kozłowski. Tomaszowianie nie tylko przegrał pojedynek 0:4, ale zanotował fatalną stratę w kręglach 537:611. Tym samym przy remis 3:3, dwa bonusowe punkty przypadły drużynie Polonii.

 

Pilica przegrała z mistrzem Polski 0:2 i obecnie zajmuje czwarte miejsce w gronie sześciu drużyn. Prowadzi Polonia 1912.

 

 

KS Polonia 1912 – KS Pilica 5:3 (3:3 w pojedynkach; 2:0 w pkt. bonusowych; 3418: 3399 w kołkach)

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe