PIŁKA NOŻNA: ROCZNIK 2002 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

  • 30.11.2014, 17:41
PIŁKA NOŻNA: ROCZNIK 2002 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
Chłopcy z rocznika 2002, którzy na co dzień reprezentują barwy AP UKS Mazovii Tomaszów Mazowiecki zwyciężyli w Halowym Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

W minioną sobotę, 29.11.2014 r. w Zgierzu, 8 najlepszych drużyn swoich okręgów (OZPN Piotrków, OZPN Skierniewice, OZPN Sieradz oraz drużyn należących do ŁZPN) rywalizowało o miano najlepszej w województwie. Rozgrywki podzielono na dwie grupy. Mazovia trafiła do grupy B wraz z drużynami: Widzew Łódź, Pogoń Zduńska Wola, Pelikan Łowicz.


W pierwszym pojedynku z Pelikanem, nasi chłopcy nie dali żadnych szans Łowiczowi, pewnie wygrywając 4:0, bramki strzelali: Filip Stępski x2, Erwin Kołodziejczyk, Marcel Sosnowicz. W drugiej kolejce tomaszowianie zmierzyli się z Pogonią Zduńska Wola, z którą przegrali jedyny mecz w całym turnieju 3:1 (Piotr Grochowski), porażka, która podziałała bardzo pozytywnie na późniejsze nastawienie naszych reprezentantów. O czym jako pierwsi przekonali się widzewiacy, którzy przegrali 2:0 (Piotr Grochowski, Erwin Kołodziejczyk). Dwa zwycięstwa wystarczyły, aby wyjść do półfinału z drugiego miejsca. W pierwszej grupie awans zapewniły sobie odpowiedno Stowarzyszenie ŁKS i Włókniarz Moszczenica.


W pierwszym półfinale Mazovia pewnie pokonała Stowarzyszenie ŁKS 5:2 (Erwin Kołodziejczyk, Szymon Stoliński x2, Piotr Grochowski, Filip Stępski), natomiast w drugim, po rzutach karnych Włókniarz pokonał Pogoń Zduńska Wola 3:2 (w regulaminowym czasie gry było 0:0)


W finale spotkały się zatem dwie drużyny z okręgu piotrkowskiego. Jednak tak, jak w eliminacjach, tomaszowianie pewnie pokonali Włókniarz 4:1 (Filip Stępski, Szymon Stoliński, Erwin Kołodziejczyk) po bardzo efektownej grze.
Zawodnikiem turnieju ogłoszono fenomenalnie spisującego się w całym turnieju, błyskotliwego Filipa Stępskiego, królem strzelców został natomiast snajper Erwin Kołodziejczyk z 5 trafieniami na swoim koncie. Wyłoniono również najlepszego zawodnika drużyn zasiadających na podium i w naszej ekipie był to efektownie grający Szymon Stolinski.

Klasyfikacja końcowa:
1.AP UKS Mazovia Tomaszów mazowiecki
2.Włókniarz Moszczenica
3.Stowarzyszenie ŁKS, Pogoń Zduńska Wola

Zwycięstwo Mazovii 2002 jest bezsprzecznie historycznym osiągnięciem, ponieważ nie często drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego sięga po mistrzostwo województwa mając takich przeciwników jak Widzew, ŁKS, GKS Bełchatów czy tez SMS Łódź.

Kadra Mazovii:
Arkadiusz Drozdel, Michał Bekasiewicz, Szymon Lasota, Szymon Stoliński, Michał Świerczyński, Wiktor Sulma, Miłosz Sosnowicz, Marcel Sosnowicz, Kacper Ulaszewski, Szymon Mąkola, Artur Dunajski, Filip Stepski, Alan Grochowalski, Bartosz Sobański, Piotr Grochowski, Erwin Kołodziejczyk, Dawid Przygodzki, Antoni Kaczmarczyk, Adam Chachuła, Kacper Mazurek, Patryk Czech
Trener: Tomasz Barański
Kierownik: Cezary Sosnowicz

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe