PSL wygrało wybory w powiecie tomaszowskim.

  • 18.11.2014, 23:59
PSL wygrało wybory w powiecie tomaszowskim.
Oficjalne wyniki głosowania na radnych Rady Powiatu Tomaszowskiego. Podajemy na podstawie protokołów Państwoej Komisji WyborczejWybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 10 mandatów. Drugie miejsce PSL - 6 mandatów. Trzecie - Wszyscy Razem" - 4 mandaty oraz Platforma Obywatelska - 3 mandaty

Okręg numer 1

Bogna Hes (PO)

Mirosław Kukliński (PiS)'

Marta Niemczyk (PiS)

 

Okręg numer 2

Biskup Krzysztof (PiS) 

Pardej Krzysztof (PiS)

Banasiak Mirosław (PIS)

 

Okręg numer 3

Paweł Łuczak (PO)

Mariusz Węgrzynowski (PiS)

Marek Parada (wszyscy Razem)

 

Okręg 4

Mariusz Strzępek (PO)

Leszek Ogórek (PiS)

Sławomir Żegota (Wszyscy Razem) 

 

Okręg numer 5

Majchorwski Piotr (PSL)

Kaczmarek Stanisław (PSL)

Kowalczyk Dariusz (PSL)

Sitek Wojciech (PiS)

 

Okręg numer 6

Piwowarski Paweł (PSL)

Misztal Dariusz (PiS)

Olkiewicz Marek (Wszyscy Razem)

 

Okręg numer 7

Iskierka Krzysztof (PSL)

Karwat Leon (Wszyscy Razem) 

Król Edmund (PSL)

Szewczyk Sławomir (PiS)

 

Wybory w powiecie tomaszowskim wygrało PSL, na które głosowały 12162 osoby. Drugi jest PiS 12027. Trzecie miejsce komitet Wszysycy Razem - 7509 głosów. Czwarta Platforma Obywatelska 5984. Najmniej glosów otrzymał SLD - 4933. 

 

   

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

212
212 23.11.2014, 13:19
Dziwny wynik nikt takiego się nie spodziewał od ponad pół roku nie dawał wam takiego wyniku mieściliście się na granicy progu. GRATULACJE ...duża sprawa.
TOMASZOWIANIN
TOMASZOWIANIN 23.11.2014, 00:09
Pomyłka V okręgu z VII, a później V z VI. Niby profesjonaliści a takie pomyłki :-(
`````
````` 21.11.2014, 19:33
Wyborco tyś głupi czy naiwny, piszesz Pan czy Pani, że w końcu Kaczyński i PiSem dokończy lustracje czerwonej nomenklatury, zakładając koalicje właśnie z Milerem, żeby skrócić kadencje tych partii co teraz wygrają. I to twój guru JARO robi z byłym komunistą, wstyd mi za takiego wyborcę jak ty, rozumiem teraz dlaczego tak wypadło głosowanie jak tacy wyborcy jak ty dorwali się ko książeczki niby do malowanki i walili krzyżyki. Chłop niby ze wsi a umiał krzyżyk postawić tylko przy swoich, wy nie. Do kogo pretensje, wasi mężowie zaufania byli widzieli, fotografowali i co machloje wyszły, krzyżyki ktoś dostawiał ? Żal mi was.
21.11.2014, 13:21
Jakość tych ostatnich wyborów ilustruje dosadnie poniższe zdjęcie autentycznej urny z Chorzowa. Naprawdę nie ma się z czego śmiać...

http://wgospodarce.pl/opinie/1...cie-symbol
!!!
!!! 21.11.2014, 13:18
Bardzo dziwny wynik , nikt wcześniej nie dawał tak dużej wygranej PSL Wszystkie sondaże od pół roku wahały próg wyborczy 5 procent wogle wejścia a tu nagle tyle procent. Widać komuś zależało żeby ludzi wprowadzić w błąd z tymi książeczkami nie widzę innego wyjaśnienia. Chyba jest coś na rzeczy !!!
Rychu
Rychu 21.11.2014, 12:50
To jest jeden wielki przekręt Wstyd mi że w latach 80 brałem udział w strajkach ale wierzyłem jak i miliony innych obywateli że będzie lepiej ale czas pokazał że sprzedali nas kołmuchom i żydom
Wyborca
Wyborca 21.11.2014, 10:28
PSL wygrało nawet wybory do Bundestagu, więc dlaczego nie miało wygrać w powiecie tomaszowskim. No co wy nie umiecie liczyć?? Przecież 6 to zawsze było więcej niż 10, a 6+3 to już może wszystko!
wyborca
wyborca 21.11.2014, 09:38
Zagłosuje na PiS i WITKO, - nie z miłości tylko z konieczności - tylko Kaczyński ma jaja, żeby przeciwstawić się różowo-czerwono-zielonej mafi spod znaku Tuska, tylko PiS ma realną szansę rozgonić koalicję zdrady narodowej oraz szansę wprowadzić normalność i sprawiedliwość. Liczę na dokończenie lustracji czerwonej nomenklatury razem z tą, reprezentującą sprzedajną kiedyś opozycję. Spodziewam się wyjaśnienia afer i ukarania winnych zdrady i zaprzaństwa. Mam nadzieję ma uzdrowienie wszystkich dziedzin polskiego życia, żeby polska młodzież mogła rowzwijać moją kochaną Ojczyznę, a nie pracować dla Niemiec czy Wielkiej Brytanii. I wszystkie TVN--y i GW z Miecugowami, Lisami, Michnikami czy Wróblami nie są mi w stanie wybić z głowy głosowanie na PiS przeciwko obecnemu nierządowi.
Benek
Benek 21.11.2014, 09:24
a czym sie tak przysłużyło PSL? że ma taki wysoki wynik w wyborach, czy tym że ich minister nazwał rolników frajerami?
moherek77
moherek77 21.11.2014, 06:14
To kto wygrał te wybory PiS czy PSL? Z tytułu i treści wynika co innego.
`````
````` 20.11.2014, 22:59
maniek, z kim ty dyskutujesz. AK-47, ty gamoniu bo tak cię muszę nazwać, nie dlatego, że cię nie lubię ale za twój nierozgarnięty umysł. Widzę, że masz coś z głową i ty i ci, którzy nie wiedzieli jak głosować i na każdej kartce w książce głosowali. Czy gamoniu sprawdziłeś, dlaczego były książki, bo Stowarzyszenie Niewidomych i Niedowidzących wystąpiło z prośbą , z apelem o możliwość głosowania prawie 175 tysięcy takich ludzi, a to mogło być zrealizowane tylko na arkuszach formatu A4. Jeżeli ty dalej uważasz inaczej to twój problem. Jakiś filozof dziś w tv też ubolewał, że to wina członków obwodowych komisji, bo powinni brać karty i pokazywać ludziom jak głosować, wtedy miałbyś oi czym pisać AK, nie? To byłby raj do twojego guru, JARO piałby dzisiaj, że sfałszowane wybory. I jeszcze jedno, widzicie SLD-wcy w Tomaszowie. wiecie dlaczego macie taki wynik, bo widzicie jakiego macie przewodniczącego w Warszawie. PiS mu w oczy pluje a on na to, że deszcz pada. dOBRANOC
Iwona
Iwona 20.11.2014, 21:58
Czyli z PO jednak Pani Hes wygrała, a zlamala cisze wyborcza pod komisja przy budowlance, w szkole 10 na Niebrowie tez jakies cuda sie dzialy. Oj dziwne to cos wszystko jest...
`````
````` 20.11.2014, 17:18
do maniek:
Boże jak to ładnie ująłeś, że aż warto powtórzyć, niech pisiory jeszcze raz przeczytają, i ten albinos Gowin w Warszawie,
"w czasie wyborów do parlamentu europejskiego też były książeczki do głosowania i pis-owi to nie przeszkadzało, że ktoś w ksiażeczce mógł się zagubić. wygrali i sie cieszyli. teraz też wygrali i tez były książeczki ale trzeba się trzepać bo przepadli w sejmikach, a to tam się dzieli pieniążki do samorządów i można mieć swojego prezydenta i 20 radnych i se mozna ..... np. postawić pomnik I O TO JEST TA CAŁA ZADYMA bo nieważne czy głosy są zliczane przez system czy ręcznie to sa przecież te same głosy ONI PO PROSTU WYGRALI ALE PRZEGRALI.
20.11.2014, 17:52
Skończmy tę denną dyskusję. Pamiętajcie - Cygan tylko raz przechodzi przez wieś, więcej "książeczek" nie będzie :)
Jojo
Jojo 20.11.2014, 12:46
Ale jaja - Kagankiewicza chcą wcisnąć na prezesa TCZ - szpitala!!! niesamowite...prawda?
kiki
kiki 20.11.2014, 17:58
no i co tam będzie robił ? ...chrupki sprzedawał ?...
Ewa
Ewa 20.11.2014, 09:16
wielki przekręt i tyle z tymi kartami do głosowania
Waran
Waran 19.11.2014, 16:01
idt piszesz" na wsi, wielu z wyborców zagłosowało na PSL tylko dlatego, że bali się reakcji "wiodących" w swoich gminach" , co to znaczy bali się, co w Żelechlinku Kaczmarek, w Czerniewicach Kowalczyk a Lubochni Majchrowski, pod ścianą by postawili ludzi na rozstrzelanie, jak by na nich nie zagłosowali.
Głupoty piszesz, tomaszowski grajdołek zagłosował na ludzi PiSu, jak ktoś wcześniej napisał na jakąś Panią bo ładnie wyglądała, na byłego notabla, co skłócił cały tomaszów jak był na stołku itd. Więc głupot nie pisz, na PSL zagłosowali w gminach, bo oni przynajmniej o swoich dbają, a o kogo mają dbać?
Lesiu
Lesiu 19.11.2014, 15:13
coraz więcej ludzi sądzi że to sfalszowane wybory
http://naszeblogi.pl/50826-sfa...a-na-ulice
oburzona
oburzona 19.11.2014, 12:19
"Książeczkę" dostawało się w przypadku wyboru na radnych do powiatu. To skandal. Oczywiście najlepiej dla PSL bo miał pierwszą stronę. Ale komisje instruowały jak głosować. Podająć, ze krzyżyk należy postawić na każdej kartce. A to przecież wprowadzanie w błąd. Wiele ludzi zatem stawiało na każdej żołtej kartce krzyżyk. wybory powinny zostać powtórzone. Ponieważ jest strasznie dużo głosów niewaźnych przez zrobienie tej książeczki. Dlaczego tylko 1 karta była na wójtów???, a tyle kart na radnych do powiatu. Jestem oburzona tym faktem.
maniek
maniek 20.11.2014, 12:14
w czasie wyborów do parlamentu europejskiego też były książeczki do głosowania i pis-owi to nie przeszkadzało, że ktoś w ksiażeczce mógł się zagubić. wygrali i sie cieszyli. teraz też wygrali i tez były książeczki ale trzeba się trzepać bo przepadli w sejmikach, a to tam się dzieli pieniążki do samorządów i można mieć swojego prezydenta i 20 radnych i se mozna ..... np. postawić pomnik I O TO JEST TA CAŁA ZADYMA bo nieważne czy głosy są zliczane przez system czy ręcznie to sa przecież te same głosy ONI PO PROSTU WYGRALI ALE PRZEGRALI.
20.11.2014, 13:31
Po co w ogóle były te pieprzone książeczki. Jak książeczka to z okładkami ale tu NIE na przedzie musiał być PSL i jeszcze PKW z...ło spot wyborczy i ludzie się mylili. 40% nieważnych głosów w niektórych powiatach pomorskich (a tam przecież najwięcej wyborców PO) robi wrażenie tragedii z komedią.

Wystarczyła jedna duża karta - kilkadziesiąt nazwisk by się zmieściło.
maniek
maniek 20.11.2014, 14:48
no przecież napisałem wcześniej, że do PE też były książeczki i nikt nie protestował, a jak zmieścić taką ilość kandydatów? jak nie w książeczce to musiałby to być papirus chyba. Jaka duża ta karta??metr/metr, już przestańcie nie róbcie z ludzi idiotów bo nikt z was na ty forum nie napisał, że sie pomylił tylko, ze ludzie sie pomylili. No tak sie pomylili i wybrali PIS??
AK-47
AK-47 20.11.2014, 18:02
Ale wcześniej były duże karty i komu to przeszkadzało?
Potrafisz zrozumieć, że sposób głosowania powinien był łatwy, przejrzysty, przystosowany do osób które mogą mieć pewne trudności w.....hmm pełnym i dokładnym zrozumieniu jego zasad? Wyborcom powinno się ułatwiać głosowanie a nie utrudniać.
I nie tylko o te "książeczki" tu chodzi. Dużo bardziej za powtórką przemawiają takie incydenty jak niezabezpieczanie w czasie transportu kart do głosowania (przewóz kart prywatnymi samochodami), brak nadzoru nad nimi po przewiezieniu do komisji miejskich etc., etc., etc.....W każdym przypadku powyżej mogło dojść do dopisywania "krzyżyków".
Nie twierdzę, że tak było ale.......stawiam pytanie: Dlaczego do takich incydentów dopuszczono? Czyżby w komisjach zasiadali niedouczeni ludzie?
maniek
maniek 20.11.2014, 20:58
Nie dociera do ciebie, że zanim głosy były przewożone państwowymi czy prywatnymi rowerami to były zliczone przez komisję w których byli przedstawiciele wszystkich komitetów oraz w każdej komisji byli mężowie zaufania z PiS, to gdzie jakie krzyżyki dostawiał.obrażasz członków komisji i mężów zaufania z pis
AK-47
AK-47 20.11.2014, 21:38
Powiedz mi jakie będą wyniki przy ewentualnym powtórnym liczeniu głosów w komisjach?
AK-47
AK-47 20.11.2014, 21:36
Nie w każdej byli i nie tylko z PiS-u. Poszukaj sobie artykułu o skandalu w jednej z komisji z Elbląga: "Byliśmy zbyt zmęczeni, aby dokładnie liczyć".
A karty do głosowania podlegają ochronie tak przed jak i po wyborach i nie wolno ich przewozić tak prywatnymi jak i państwowymi rowerami.
maniek
maniek 20.11.2014, 21:49
Aaa, to ty byłeś w Elblągu.?? O matko to to zmienia postać rzeczy, a jeśli chodzi kolejne czy następne wybory to oczywiście PiS wygra ale przegra, bo nawet jak wygra to je zawetuje, bo żeby rządzić to trzeba podejmować decyzję i odpowiadać za innych, a Jarosław nie potrafi rządzić , on może być tylko w opozycji- łatwiej wykazywać komuś błędy, a już trudniej samemu coś zrobić
AK-47
AK-47 20.11.2014, 22:00
A potrafisz odpowiedzieć na pytanie z postu nr 83?
maniek
maniek 20.11.2014, 22:28
Głosy liczyli również przedstawiciele PiS, jeżeli to kwestionujesz to kwestionujesz fakt, że do rady miasta weszło 20 przedstawicieli pis. Się ogarnij wreszcie i się zdecyduj, czy w radzie jest 20 przedstawicieli pis czy ich tam nie ma. Ja szanuję wybór głosujących chociaż nie jestem za pis i tym się róźnimy bo ty jesteś za pis i kwestionujesz, że ich wybrano.PARANOJA
20.11.2014, 22:41
Poczytaj sobie mądralo jak PSL "zdobył" 50% poparcie w świętokrzyskim, a później możemy dopiero w ogóle rozmawiać jeśli twierdzisz że wszystko z wyborami jest w porządku. W naszym powiecie może i jest ale w wielu miejscach Polski jest makabra...MAKABRA a nie paranoja. Paranoikiem jest ten kto wmawia że wszystko było/jest OK.
19.11.2014, 23:28
Nie dość książeczki to jeszcze może i u nas ktoś za komisję wojewódzką wysłał wyniki do PKW (jak było w Kielcach)??
Jaśko
Jaśko 19.11.2014, 14:47
nie gderać pany z miasta chłopy górą i basta
Kargul
Kargul 19.11.2014, 22:03
Jaśko a podejdż ty do płota to i ja podejde... i zobaczymy kto ważniejszy
Rychu
Rychu 19.11.2014, 09:55
dziwne te nasze wybory niczym kabaret
http://www.youtube.com/watch?v...CBoD5jM6Bc
kiki
kiki 19.11.2014, 08:46
Tak sobie myślę, że jeżeli w powiecie wybory wygrało chłopskie PSL, to i rządy przez nich sprawowane będą po chłopsku.
Wg. filozofii chłopskiej każdy pasożyt czyli nierób to szkodnik, którego, bezwzględnie należy wyeliminować, bo to darmozjad.
Pół biedy jeśli taki da się biczyskiem przepędzić, albo złapać.
O wiele gorzej bywa gdy takiemu tę filozofię, trzeba cepem w ciemię wbijać.
Rządy zapowiadają się więc ciekawie i oby nie było tylko, nadmiaru rozrywki.
Bo wiadomo, że wieś tańczy i śpiewa, ale też i zapłakać potrafi.
Przed nami więc okres zmian w tym wydaniu PSL-u...pożytecznych i zaskakujących.
No i co o tym powiecie, co się będzie działo w naszym powiecie.

Pozostałe