Pędził ile się dało

  • 02.05.2018, 14:31
  • Mariusz Strzępek
Pędził ile  się dało
20-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli, zmuszając policjantów do pościgu, teraz może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

1 maja 2018 roku o godzinie 11:15 w trakcie pełnienia służby w miejscowości Twarda policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, zauważyli bmw jadące 130 km/h . Podali sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował i z impetem odjechał.


 
Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali mu znaki do zatrzymania się. Ten jednak za nic miał nakazy i gnał przed siebie, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego. Kierujący bmw wjechał w dukty leśne i łąki, podmokły teren zmusił uciekiniera do zatrzymania. Za kierującym przez cały czas jechali policjanci z ruchu drogowego, 20 latek opuszczając bmw nie stawiał oporu. Został zbadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy.

 

Nieodpowiedzialny młody człowiek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił czyn, który do czerwca 2017r był kwalifikowany jako wykroczenie. Nowe przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe