Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 07:06
Reklama
Reklama

Jubileusz szkoły w Lubochni

W tym roku szkolnym 2014/2015 Publiczne Gimnazjum w Lubochni obchodzi 15-ą rocznicę powstania. Obchody jubileuszowe połączono z uroczystością nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru.

Uroczystość miała miejsce 31 października  i rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubochni, w której uczestniczyła młodzież szkolna, pracownicy, nauczyciele i zaproszeni goście.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie szkoły, gdzie Przewodniczący RG  Piotr Majchrowski odczytał Uchwałę Rady Gminy Lubochnia z dnia 20 października  2014r, na mocy której nadano Publicznemu Gimnazjum w Lubochni   imię Adama Mickiewicza.

 

Następnie ks. kanonik Tomasz Bojanowski poświęcił sztandar, a Przewodniczący Rady Gminy wraz z Wójtem w imieniu fundatorów wręczyli go dyrektorowi szkoły Urszuli Schab, a w dalszej kolejności sztandar otrzymał poczet sztandarowy uczniów.

 

Po części oficjalnej wystąpiła młodzież gimnazjalna , która swoim świetnym występem przybliżyła życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz zachwyciła pięknie zatańczonym polonezem.

           

Piętnastoletnia historia szkoły i jej osiągnięcia stały się powodem do  ubiegania się o nadanie imienia i prawo posiadania sztandaru. Zachowując procedurę nadania imienia i wyrażając wolę  Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego dokonano  w dniu 15 maja tego roku wyboru patrona. Wybrano  Adama Mickiewicza - człowieka o niespotykanej wrażliwości i temperamencie, o niezwykłej sile woli i charakterze.

 

,, Mówić o Mickiewiczu- to mówić o pięknie, prawości i prawdzie, to mówić o sprawiedliwości, której był żołnierzem, o obowiązku, którego był bohaterem, o wolności, której był apostołem, o wyzwoleniu, którego był prorokiem.” 

 

Wybierając Adama Mickiewicza Patronem ,  gimnazjum zyskało  bardzo trwały, sprawdzony przez pokolenia wzorzec, który okaże się  pomocny w dalszej pracy wychowawczej szkoły. To ważny element wychowania obywatelskiego i sposobność rozwijania postaw patriotycznych i obywatelskich, kształtowanie więzi z ojczystym krajem i regionem.

 

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”. Te słowa wieszcza  umieszczone na korytarzu szkolnym towarzyszą uczniom każdego dnia i  motywują ich do pracy nad sobą .

 

Piętnaście lat w historii ludzkości to krótka chwila, w dziejach szkoły to już znaczący czas. Zatem przypomnijmy to jeszcze raz.

 

Publiczne Gimnazjum w Lubochni przy ul. Łódzkiej 19 rozpoczęło swą działalność 1 września 1999 r. na mocy uchwały Rady Gminy  Lubochnia z dnia 15 marca1999r. Pod okiem pierwszego dyrektora i 16 nauczycieli naukę rozpoczęło 87 uczniów w 4 oddziałach. W pełni zorganizowana szkoła w roku szkolnym 2001/2002 liczyła 243 uczniów uczących się w 10 oddziałach i 21 nauczycieli.

 

W ciągu istnienia gimnazjum funkcję dyrektora pełniły następujące osoby:

  • Marek Michalak od 1999 r. do 2003 r.
  • Eugeniusz Lipner w 2003r.
  • Urszula Schab od 2004r. do 2008r.
  • Wojciech Sitek od 2008 r. do 2013 r
  • i od 2013 r. ponownie Urszula Schab.

 

Kadra pedagogiczna zmieniała się, niektórzy nauczyciele pracowali tylko jeden rok, stąd lista osób uczących w gimnazjum jest dość długa. W chwili obecnej bazę szkoły stanowi 10 sal lekcyjnych, pracownia informatyczna, świetlica szkolna, hala sportowa, sala do gimnastyki korekcyjnej  oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.

 

Dumą naszej szkoły jest 1067 absolwentów i 220 obecnych uczniów. Zatrudnionych jest  23 nauczycieli, wśród których  15  posiada stopień awansu nauczyciela dyplomowanego. 

 

Prestiż szkoły wzmocniły uzyskane przez nią certyfikaty.

 

W roku szk. 2002/2003 szkoła przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiej Akcji ogłoszonej przez Gazetę Wyborczą i Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i uzyskała tytuł „Szkoły z klasą”. 

 

W roku szk. 2003/2004 stała się członkiem „Klubu Szkół Uczących się”, czyli SUS w ramach programu organizowanego przez CEO.

 

W roku 2004 szkoła podjęła ścisłą współpracę z Nadleśnictwem Spała  w ramach edukacji leśnej wśród młodzieży szkolnej, której efektem było wybudowanie ogródka dendrologicznego przed szkołą i wieloletni udział uczniów  w konkursach wiedzy o lesie „ Przyroda Ojczysta”. Współpraca ta trwa do dziś.

[reklama2]

Od 2004r organizuje Gminną akcję „Dzieci Dzieciom”. Wspólnie z GOPSem , GKRPA, Parafią i pozostałymi szkołami corocznie przygotowuje się paczki świąteczne dla dzieci z najbiedniejszych rodzin naszej gminy.

 

W 2005roku poprzez Pallotyński Sekretariat Misyjny podjęto decyzję o „Adopcji Serca „ w ramach której uczniowie i nauczyciele pomagają finansowo dzieciom z Rwandy   Ericowi  i Gracji.

 

W roku 2006 przy Gimnazjum  powstało Stowarzyszenie na rzecz dzieci
i młodzieży  „Mieć szansę” w Lubochni
, którego celem jest niesienie pomocy dzieciom potrzebującym i będących w trudnych sytuacjach życiowych , a także pomoc dzieciom w rozwijaniu ich talentów i umiejętności.

 

Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego i można odpisać na jej rzecz  1% podatku dochodowego. Pomoc dzieciom daje nadzieję na ich dobre i lepsze życie w przyszłości.

 

W 2008r przystąpiono do programu  „Szkoła bez przemocy”. W ramach tego programu nawiązano współpracę ze schroniskiem dla zwierząt , Domem Pomocy Społecznej w Tomaszowie Maz. oraz zorganizowano dokarmianie zwierząt przy pomocy Nadleśnictwa Spała . W szkole w ramach programu prowadzi się Tydzień Wolontariatu i Kibicuję fair play.

W roku szk. 2008/2009  zaczęto realizować program „Ślady przeszłości- uczniowie adoptują zabytki” organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Fundacją Bankową im. L. Kronenberga. Najważniejszym momentem w pracy nad projektem była symboliczna adopcja mogiły Michała Karaszewskiego, człowieka, który, jak głosi napis na kamieniu nagrobnym „szerzył oświatę i pomagał bliźnim”.             

 

Od 2009r w  gimnazjum  organizowany jest Rajd „Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku” i każdego roku mury naszej szkoły odwiedza grupa ok. 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tomaszowskiego, dla których liczy się aktywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie okolicy, prezentowanie kultur i tradycji wybranych krajów. Jest to także doskonała okazja do tego by rozwijać własne umiejętności językowe, poznawać nowych kolegów i koleżanki.

 

W latach 2008-2013  prowadzono  wymianę międzynarodową z młodzieżą z Gebruder-Lachner-Mittelschule z Rain w Niemczech. Młodzież z Niemiec trzykrotnie przebywała w Lubochni i podziwiała najciekawsze zakątki naszego regionu i kraju. Gimnazjaliści z kolei dwukrotnie gościli w niemieckich domach, gdzie poznawali Bawarię, jej zwyczaje, uczyli się języka. Do dnia dzisiejszego pamiątką tych wydarzeń jest drzewko rosnące przed szkołą, które posadzono jak symbol przyjaźni.

 

W r. 2008 przystąpiono również do programu edukacyjnego „Bernardo Bellotto – ambasador kultury, czyli magiczna skrzyneczka pana Bellotta” realizowanego we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie.  Gimnazjaliści systematycznie uczestniczą w warsztatach historycznych, plastycznych, muzycznych i teatralnych.

 

Placówka czynnie włącza się w życie środowiska lokalnego, zwłaszcza na płaszczyźnie kulturalnej. Szczególne znaczenie miał powstały w 2003 r. Teatr Młodych im. W. Bogusławskiego, który początkowo do momentu powstania GOK-u działał przy gimnazjum i uświetniał swymi występami wiele uroczystości. Promował również szkołę i środowisko poza obszarem naszej gminy biorąc udział
w konkursach, przeglądach i teatraliach.

 

W listopadzie 2012 r. grupa  wychowanków uczestniczyła w lekcji muzealnej Dzieło Konstytucji 3 Maja jako wzór dla nowoczesnego patriotyzmu, którą współprowadził prezydent RP Bronisław Komorowski. Uczniowie odegrali role posłów przybyłych na Sejm Wielki w 1788 r.

 

W styczniu 2013 r. uczniowie gościliśmy w Pałacu Prezydenckim, u Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, której przedstawili swoją  działalność.

 

W latach 2011-2013 Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie realizował w  szkole projekt pod nazwą „Badanie uczenia się i nauczania języków obcych”  Dzięki badaniu można było  określić mocne i słabe strony nauczania języka angielskiego w szkole. Uczniowie w 2014r  brali również udział w biciu rekordu Guinnessa recytując alfabet angielski w Europejskim Dniu Języków Obcych.

Gimnazjaliści biorą udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, odnosząc sukcesy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich osiągnięć szkoły. Naoczną egzemplifikacją sukcesów są puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia zgromadzone na korytarzach szkolnych.

 

Należy wspomnieć o niektórych z nich, gdzie  gimnazjaliści z Lubochni  przez wiele edycji byli najlepsi i zdobywali laury. Są to: Przeglądy Teatrów Małych Form – Tomaszowskie Teatralia, Festiwal „Wieś Polska w poezji i prozie” w Rzeczycy.

 

Do największych osiągnięć uczniów należy także  I miejsce dziewcząt i II chłopców w międzygminnym współzawodnictwie szkól gimnazjalnych powiatu tomaszowskiego  GIMNAZJADA  w roku szkolnym 2013/2014.

 

W ciągu tych 15 lat placówka stale wzbogacała swą bazę dydaktyczną, zmieniała swój wygląd.

 

W r. szk. 2003/2004 pozyskano środki od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na realizację projektu „Nie tylko palcem po mapie…”, który przyczynił się do wyposażenia pracowni językowej i powstania Szkolnego przewodnika Turystycznego po okolicznych rezerwatach w j. polskim, niemieckim i angielskim.

 

W roku 2005 ta sama fundacja w ramach programu Równać Szanse  - szkoła aktywna  sfinansowała  kolejny projekt  „Pokazane w kadrze”. Jego efektem były warsztaty filmowe dla uczniów ,wyjazd na zimowisko do Poronina oraz montaż filmu nakręconego podczas tego wyjazdu.

 

W latach 2005 – 2011 Rada Rodziców przy PG w Lubochni organizowała dla dorosłych bale karnawałowe, z których dochód przeznaczyła na zakup cennych pomocy dydaktycznych dla szkoły.

 

 W 2013r szkoła przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi „Moja wymarzona ekopracownia” , a wkrótce oddano do użytku zmodernizowaną pracownię biologiczną wyposażoną w nowoczesne środki  dydaktyczne pozwalające w sposób ciekawy przekazywać wiedzę uczniom.

 

Przez 15 lat swej działalności gimnazjum przekazuje wiedzę swoim uczniom , jak również wychowuje ich w duchu szacunku dla drugiego człowieka  oraz poszanowaniu najwyższych wartości , jakimi są mała i duża ojczyzna.

 

Z okazji jubileuszu 15-lecia gimnazjum dyr. Urszula Schab wręczyła podziękowania za długoletnią współpracę na rzecz szkoły dla: Wójta Gminy Lubochnia Tadeusza Józwika, Przewodniczącego RG Lubochnia Piotra Majchrowskiego, Starosty Tomaszowskiego Piotra Kagankiewicza, Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatura Piotrków Tryb. Andrzeja Juszczaka, Dyrektorom Szkół Halinie Lechowskiej i Edycie  Żmudzie,  Dyrektorowi GOK w Lubochni Justynie Łomża oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Spała Przemysławowi Grabowskiemu.

 

W przygotowanie uroczystości jubileuszowych zaangażowali się pracownicy, nauczyciele,  uczniowie i ich rodzice. Z wielką starannością i gorliwością  realizowali przydzielone im zadania, czego efektem była końcowa uroczystość. Zaproszeni goście z zachwytem obserwowali występy uczniów i gratulowali pięknej i doniosłej uroczystości.

 

Mimo wielkiego wkładu pracy całego środowiska szkolnego trudno byłoby sfinalizować to dzieło gdyby nie fundatorzy , którym z całego serca dziękujemy.

Są nimi:

  • Wójt Gminy Lubochnia Tadeusz Józwik
  • Rada Gminy Lubochnia
  • Rada Rodziców
  • Rada Pedagogiczna
  • Koło Łowieckie „Dubelt”
  • Euro Sak Zakład Mięsny A. Woźniak K. Woźniak
  • PBS w Tomaszowie Maz. Mieczysław Grad
  • Zakład remontowo-budowlany Władysław Grad
  • Agnieszka i Sławomir Sałagaccy
  • Aneta i Jerzy Tworscy
  • Danuta i Ryszard Wąsowiczowie
  • Aleksandra i Henryk Wałęsiakowie
  • Tomasz Grad
  • Ks. kanonik Tomasz Bojanowski
  • Jadwiga Kilian
  • Piotr Majchrowski
  • Elżbieta i Piotr Sowikowie
  • Agnieszka i Marcin Przybyłkowie
  • Monika Kuta
  • Maria Jolanta Ochota
  • Marcin Skoneczny
  • Fundatorzy anonimowi

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Którego Kowalczyka, 07.11.2014 15:25
tego radnego miejskiego pracującego w Starostwie? ,czy jakiegoś jeszcze innego?

1Putin 07.11.2014 10:07
Czy Pan Majchrowski jest zięciem Pana J. Kowalczyka?

Reklama
Polecane
Koncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuKoncert Pasyjny Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego TM Orchestra pod dyrekcją Kamila Wrony z towarzyszeniem solistów oraz chórów: chóru miejskiego „Artis Gaudium”, chóru z parafii św. Antoniego, chóru z parafii św. Rodziny, chóru „Via Musica” z parafii NMP Królowej Polski, chóru z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubochni, chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 27 marca w Kościele pw. NMP Królowej Polski. Tak jak i w poprzednich latach wydarzenie zgromadziło wielu słuchaczy, których koncert wprowadził w refleksyjny, podniosły i wzruszający nastrój nawiązujący do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Data dodania artykułu: Wczoraj, 12:16 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 2
Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaDrogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaChyba nie ma nic, co byłoby równie często krytykowane jak drogi na terenie powiatu tomaszowskiego. Największa krytyka oczywiście dotyczy ulic na terenie miasta. Sposób ich remontowania, dobór kolejności budzą liczne pytania. Niejedna z osób puka się w czoło. Drogi powiatowe, mosty na terenie miasta niemal wszystkie wymagają pilnych remontów. W najgorszym stanie jest ulica Dąbrowska, ale niewiele lepsze są ulice Legionów, Elizy Orzeszkowej, ale też Piłsudskiego w wielu miejscach wymaga pilnych napraw. Absurd goni absurd, a Mariusz Węgrzynowski przez ostatnie ponad 5 lat naprawiał nie to, co najbardziej naprawy wymagało, tylko co było bliżej jego domu a więc okręgu wyborczego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poniżej kilka słów o tym, jak się u nas drogi robi.Data dodania artykułu: 27.03.2024 13:11 Ilość komentarzy: 6 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 6
Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąStarosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąMarcowa sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego zwołana została, jak można się było spodziewać w trybie nadzwyczajnym. Poza kilkoma małymi zmianami w budżecie, które można było wprowadzić już w ubiegłym miesiącu, albo wstrzymać się z nimi do kwietnia. Chodziło raczej o to, by radni mogli zgarnąć kasę. Przy okazji okazało się, że nawet w takim trybie Mariusz Węgrzynowski nie potrafi przygotować sesji. Ma ona ściśle określoną formułę. Zmiana porządku obrad jest możliwa, ale musi za nią zagłosować polowa ustawowego składu rady. Ten trick zastosował Starosta, kiedy radni chcieli uchylić Powiatową Kartę Rodziny, rozszerzając porządek obrad sesji. W piątek ten sam manewr zastosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Wszyscy razem i odrzucili wniosek o wpisanie punktu dotyczącego dofinansowania w kwocie 500 tysięcy złotych zakupu wyposażenia na potrzeby stacjonarnego hospicjum.Data dodania artykułu: 27.03.2024 12:36 Ilość komentarzy: 5 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 3
„Kobieta z…” Kina KoneseraŚmiertelny bój murarzy. Zabójstwo i samobójstwoKoncert Pasyjny w świątecznym nastrojuDotacja dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych – wnioski można składać od 15 kwietniaWIELKANOCNA JAZDA - WSTĘP WOLNY - PONAD 200 ATRAKCYJNYCH NAGRÓD DO ZDOBYCIA !Pędził przez miasto. Poniesie konsekwencjeCeramika Paradyż zagrała rekordowo dla WOŚPKomunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych 2024Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myśleniaStarosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąZapraszamy na promocję monografii 4 Pułku Artylerii CiężkiejKlasyki powitały wiosnę
Reklama
Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino Elektryzująca love story w kwietniowym Ale Kino „Piosenki o miłości”, reżyserski debiut Tomasza Habowskiego, to kolejna propozycja kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w cyklu Ale Kino. Projekcja filmu odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18 w MCK Tkacz.„Piosenki o miłości” były największym przebojem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku. To słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, o kobiecej walce o niezależność, buncie młodości przeciwko autorytetom, talencie i ambicjach oraz skomplikowanej miłości.Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?W rolach głównych występują: Justyna Święs, wokalistka zespołu The Dumplings, oraz Tomasz Włosok, jeden z najciekawszych aktorów młodego pokolenia („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem”). Na ekranie zobaczyć będzie można również m.in. Andrzeja Grabowskiego, Patrycję Volny czy Krzysztofa Zalewskiego. Bilety do nabycia w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Piosenki-o-milosci/Tomaszow-Mazowiecki. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Drogowe absurdy powiatowe. Czas na zmianę myślenia Chyba nie ma nic, co byłoby równie często krytykowane jak drogi na terenie powiatu tomaszowskiego. Największa krytyka oczywiście dotyczy ulic na terenie miasta. Sposób ich remontowania, dobór kolejności budzą liczne pytania. Niejedna z osób puka się w czoło. Drogi powiatowe, mosty na terenie miasta niemal wszystkie wymagają pilnych remontów. W najgorszym stanie jest ulica Dąbrowska, ale niewiele lepsze są ulice Legionów, Elizy Orzeszkowej, ale też Piłsudskiego w wielu miejscach wymaga pilnych napraw. Absurd goni absurd, a Mariusz Węgrzynowski przez ostatnie ponad 5 lat naprawiał nie to, co najbardziej naprawy wymagało, tylko co było bliżej jego domu a więc okręgu wyborczego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poniżej kilka słów o tym, jak się u nas drogi robi.Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Barwy kampanii: czy w Tomaszowie mamy jeszcze Straż Miejską i Policję Dzisiejszy docinek "barw kampanii" poświęcimy krótko "przyczepkom wyborczym". Pisaliśmy już o tym, że często zajmują one tak bardzo potrzebne mieszkańcom miejsca parkingowe w newralgicznych miejscach w Tomaszowie. Zdarza się jednak, że stwarzają realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie na głównych ulicach miasta pojawiła się taka właśnie z olbrzymim banerem kandydata na radnego Rady Miejskiej Koalicji Obywatelskiej, Roberta Balickiego. Ustawiana jest na chodnikach i pasach drogowych poza wyznaczonymi miejscami strefy płatnego parkowania. Konstrukcja stanowi duże zagrożenie dla osób, które próbują wyjechać z legalnych miejsc parkingowych, ponieważ całkowicie ogranicza widoczność. Policja i Straż Miejska nie reagują, uważając zapewne, że troska o bezpieczeństwo tomaszowian nie jest ich problemem. Najwyraźniej nie jest ona też obiektem szczególnej troski pretendenta na radnego. Znowu Polak będzie mądry po szkodzie?
Barwy kampanii: bez kultury i bez zasad Barwy kampanii: bez kultury i bez zasad Kiedy wczoraj zobaczyłam w Internecie na profilu Sztabu Wyborczego Piotra Kucharskiego film dokumentujący zaklejanie plakatów na tablicy w okolicach ZUS, pomyślałam że jest on weekendowym, wyborczym żartem. Tak przynajmniej sugerowała podłożona pod film "radosna" muzyczka. Sporych rozmiarów tablica została w całości zaklejona materiałami wyborczymi wspomnianego wyżej Kucharskiego. Niestety to, co wyglądało na fejk, okazało się prawdą. Nie byłoby to może zbyt wielkim problemem (poza manifestacją swego rodzaju narcyzmu politycznego), gdyby nie fakt, że wcześniej w tym miejscu były wyklejone plakaty innych kandydatów. A to już jest poważnym wykroczeniem, za które grozi kara grzywny.Starosta Węgrzynowski załatwił się własną bronią Starosta Węgrzynowski załatwił się własną bronią Marcowa sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego zwołana została, jak można się było spodziewać w trybie nadzwyczajnym. Poza kilkoma małymi zmianami w budżecie, które można było wprowadzić już w ubiegłym miesiącu, albo wstrzymać się z nimi do kwietnia. Chodziło raczej o to, by radni mogli zgarnąć kasę. Przy okazji okazało się, że nawet w takim trybie Mariusz Węgrzynowski nie potrafi przygotować sesji. Ma ona ściśle określoną formułę. Zmiana porządku obrad jest możliwa, ale musi za nią zagłosować polowa ustawowego składu rady. Ten trick zastosował Starosta, kiedy radni chcieli uchylić Powiatową Kartę Rodziny, rozszerzając porządek obrad sesji. W piątek ten sam manewr zastosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Wszyscy razem i odrzucili wniosek o wpisanie punktu dotyczącego dofinansowania w kwocie 500 tysięcy złotych zakupu wyposażenia na potrzeby stacjonarnego hospicjum.
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Człowieku bez mózgu. Co ty pier...!!! To jest informacja o stacji na terenie Tomaszowa, a nie dla całej Polski, a może i Europy. Czy do ciebie-barani łbie nie dotarło, że to jest stacja tylko dla naszego grajdołu, a może i dla naszego powiatu?! Gdzie w takim terenie znajdziesz ten twój, obsrany milion samochodów elektrycznych - barani łbie.Źródło komentarza: Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już dostępna dla mieszkańcówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Piszesz o procedurze, jaklą teraz stosuje ten z pochodzenia Ukrainiec Bodnar, czyli: dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie (patrz: Dżugaszwili, czyli Wisarionowicz Stalin), lub paragraf się wymyśli. Przykłady: bandyckie zajęcie tvp, bandyckie napady na ziobrowców. Dopiero teraz chłopcy od bandery (sorry: od Bodnara) zaczynają kombinować, jak, kur.a, te przepisy nagiąć do tego, co wyprawiają.Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną broniąAutor komentarza: Andrzej KiermasTreść komentarza: Ja rozumie wezwania o oszczędność> Toi może by tak radni dali przykład i zrezygnowali z bardzo obfitych diet i udziału w Radach NadzorczychŹródło komentarza: Słowo na niedzielę: Starostwo Powiatowe niczym biuro podróży...Autor komentarza: A.KiermasTreść komentarza: Na to bardzo liczę, WYCHOWANKOWIE SZKÓŁKI BĘDĄ TRAFIAĆ CZĘŚCIEJ DO DRUŻYNY.Źródło komentarza: Wychowanek Akademii Piłkarskiej w drużynie seniorskiej LechiiAutor komentarza: EllaTreść komentarza: Bardzo ciekawy artykul a i wpisy internautow daja duzo do myslenia i poszerzaja perspektywe. Brawo.Źródło komentarza: Oświata niejedno ma imię. Co dalej z tomaszowskimi szkołami?Autor komentarza: EllaTreść komentarza: Humorystycznie rzecz ujmujac- jak beda przyznane pieniadze, to cel, skala i rodzaje potrzeb sie sprecyzuje. Proste i smieszne. A z drugiej strony to wciaz ten koniunkturalizm, to sie mi oplaca, tamto moze zaszkodzic, z tym bede trzymal, tamtego sie wypre.Źródło komentarza: Starosta Węgrzynowski załatwił się własną bronią
Reklama
Skarpety zdrowotne, z przędzy bambusowej Skarpety zdrowotne, z przędzy bambusowej Skarpetki bambusowe, antybakteryjne.Naturalne skarpety z bambusa, antyzapachowe.Skład:wiskoza bambusowa 72%, poliamid 25%, elastan 3%, apretura Sanitized®Wielkości:35-38, 39-42, 43-46, 47-50 (tylko w kolorze czarnym)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki DEOMED® Bamboo to naturalne i komfortowe skarpetki antybakteryjne, antygrzybicze oraz skarpetki antyzapachowe, które posiadają również szereg prozdrowotnych właściwości.Do produkcji tych skarpetek została zastosowana delikatna, ale bardzo wytrzymała przędza z naturalnej wiskozy bambusowej. Wspomaga ona skuteczną wentylację stóp, pozwalając na pochłanianie nadmiaru wilgoci i dzięki temu są one tak komfortowe w używaniu przez cały dzień.Materiał ten został wzbogacony o apreturę Sanitized® o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Ze względu na zastosowanie tego dodatku to także wyjątkowo komfortowe skarpety antyzapachowe – zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, bardzo dobrze sprawdzają się jako skarpety antybakteryjne i antygrzybicze, a także wspomagają leczenie infekcji stóp.Dodatek poliamidu i elastanu powoduje, że te skarpetki są elastyczne i dobrze dopasowują się do stóp, a także nie uciskają ich.Skarpety z bambusa DEOMED® Bamboo posiadają specjalną konstrukcję, która zapewnia bardzo dobre dopasowanie do kształtu stopy i nogi, a przy tym są to skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dzięki temu skarpetki bambusowe Bamboo nie zaburzają naturalnego przepływu krwi w tętnicach i żyłach kończyn dolnych i polecane są dla osób z cukrzycą, obrzękami, niewydolnością żylną nóg.Skarpetki DEOMED® Bamboo dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach do wyboru.Skarpetki bambusowe Bamboo marki DEOMED® to sprawdzony wybór dla wielu osób, którym zależy na zdrowiu i maksymalnym komforcie przez cały dzień.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama