Pracowity weekend kręglarzy

  • 13.10.2014, 14:01
  • bartek28tm
Pracowity weekend kręglarzy
W miniony weekend odbyły się dwa spotkania ligowe kręglarzy Pilicy w Superlidze mężczyzn. W sobotę nasza drużyna zmierzyła się we Wronkach z pierwszym zespołem Dziewiątki Amica. W niedzielę czekał nas mecz z rezerwami tego klubu.

Po dwóch pierwszych porażkach w sezonie z faworytami rozgrywek liczyliśmy na poprawę gry w dwóch kolejnych potyczkach.

 

Swój pierwszy mecz we Wronkach rozegrany awansem (5 kolejka) rozpoczęliśmy od wyrównanej partii Konrada Mocarskiego i Macieja Kląskały. Oba zawodnicy zaliczyli w rundzie aż po 164 strącone kołki, co oznaczało, iż musieli podzielić się punktem. W drugiej odsłonie tej rywalizacji lepszy okazał się nasz reprezentant. Mocarski zaliczył 147 kołki, przy 137 rywala i objął prowadzenie. W partii trzeciej zawodnik gospodarzy odrobił punkt za pojedynek, jednak nie odrobił straty punktowej za strącone kręgle. Po trzech rundach mieliśmy remis po 1, 5 pkt. i o losach tej rywalizacji zadecydowała ostatnia gra. Gracz Pilicy stanął na wysokości zadania i pokonał rywala 157:130.

 

Niestety złe wiadomości dotarły do nas z pojedynku Włodzimierza Dutkiewicza z naszym Mateuszem Goździkiem. Pierwszą partię Tomaszowianin przegrał aż 126:180. Po 60 próbie młodziutkiego Goździka zastąpił Piotr Kozłowski. Drugi z naszych reprezentantów także nie dał rady powalczyć i z trzech pozostałych partii do rozegrania wygrał tylko jedną. Pojedynek Włodzimierz Dutkiewicz v.s Goździk/ Kozłowski zakończył się wynikiem 3:1 w partiach, oraz 606:540 w kreglach na korzyść gospodarzy.

 

Po dwóch pojedynkach mieliśmy remis 1:1. Punktacja za kołki wypadała jednak już na naszą niekorzyść (-33).

 

Przeciętnie wyglądał kolejnego naszego reprezentanta Pawła Osińskiego z Tomaszem Pajorem. Obaj zawodni wykazali się mizerną skutecznością. Na szczęście górą okazał się Piliczanin, który zremisował pojedynek 2: 2, jednak wyprzedził rywala o 18 strąconych kołków i „oczko” za rywalizację wpadło do naszej kabury. Pilica prowadziła 2: 1 w pojedynkach i zmniejszyła stratę w kręglach z (-33) do (-15).

 

W ślady młodszego kolegi poszedł Tadeusz Śliwiński. Nasza gwiazda kręglarstwa nie dała szans duetowi Mateusz Borowski/Jarosław Maćkowiak. Tomaszowianin wygrał wszystkie partie i nie tylko zdobył punkt za pojedynek, ale także uzyskał dość bezpieczną przewagę (+34) w małych punktach za kręgle.

 

Ostatni akord rywalizacji to walka Michała Dębickiego z Filipem Brzóską. Pierwsza partia rozstrzygnęła losy całej sobotniej rywalizacji. Gracz Pilicy zdemolował rywala 114:132. W kolejnych trzech odsłonach wystarczyło naszemu zawodnikowi kontrolować przebieg meczu, bowiem 62 „oczka” z kręgle były już praktycznie nie do odrobienia dla Brzóski i nawet w przypadku trzech przegranych partii musiał się zdarzyć cud, aby Pilica przegrała ten mecz. Niespodzianki nie było potyczka obu graczy zakończyła się wynikiem 2: 2, oraz punktami za kręgle 535: 531 dla Dębickiego.

 

Pilica wygrała spotkanie w pojedynkach 2: 4, oraz w kręglach 3310: 3344 tym samy zdobywając dwa bonusowe punkty za tą drugą statystykę.

 

KK Dziewiątka I Amica Wronki – Pilica Tomaszów 2: 6 (2: 4, 0: 2; 3310:3344)

 

 

W niedzielę naszych sportowców czekała rywalizacja z rezerwami Dziewiątki. Zmęczeni gracze Pilicy nie byli już tacy skuteczni. Zaczęło się od niespodzianki. Konrad Mocarski zremisował pojedynek z Tymoteuszem Ratajczakiem 2: 2, jednak strącił mniej kołków i punkt za pojedynek powędrował na konto gospodarzy. Wynik 2: 2 (520: 513 dla Ratajczaka).

 

Walka Piotra Kozłowskiego z Krzysztofem Sawalą zakończyła się dla nas pozytywnym akcentem. Nasz reprezentant, co prawda zremisował 2: 2, ale szala punktowa za kręgle przechyliła się na naszą korzyść. Kozłowski w czterech partiach zgromadził 541 pkt. Sawala tylko 518. Pilica wyrównała stan rywalizacji na 1: 1 i osiągnęła przewagę w strąconych kręglach +16).

 

Niestety po kolejnym grze zwycięstwo ponownie się oddaliło. Tadeusz Śliwiński uległ Tomaszowi Cyranowi 1:3 (552:573).

 

Mecz naszego Pawła Osińskiego z Tomaszem Piosikiem to kolejna niezwykle wyrównana walka. Spotkanie zakończyło się kolejnym remisem 2: 2 w partiach. Osiński jednak w pierwszych dwóch zapewnił sobie przewagę 32 kręgli i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, a tym samy punktu za pojedynek dla drużyny z Tomaszowa. O wyniku zadecydowały kręgle i rezultat w nich - 542: 526 dla Osińskiego.

 

Cztery pojedynki i mecz wciąż rozstrzygnięty. W dotychczasowych grach oba zespoły zanotowały po dwa zwycięstwa. W strąconych kołkach minimalnie lepsza Pilica (+11).

 

Do pełnego zwycięstwa przybliżył nas Maciej Witek. Tomaszowianin nie dał szans Mateuszowi Kląskała. Maciek wygrał swoją rywalizację 3: 1, oraz zapewnił dobrą zaliczkę w kręglach +32 (542: 510 dla Witka) co łącznie dawało nam przewagę + 43

 

Dębicki musiał tylko utrzymać korzystny wynik z kręgle. U prawdziwych fighterów kalkulacje jednak nie wchodzą w grę.  Piliczanin odniósł pewne zwycięstwo 1:3 (541:572).

 

Pilica po czterech rozegranych grach zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Prowadzi pierwszy zespół Dziewiątki.

 

KK Dziewiątka II Amica Wronki – KS Pilica 2:6 (2:4; 0:2; 3188:3262)

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe