KW Platformy Obywatelskiej: Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim

  • 11.11.2014, 04:35
  • Mariusz Strzępek
KW Platformy Obywatelskiej: Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim
Także tomaszowska Platforma Obywatelska zarejestrowała wczoraj swoich kandydatów do Rady Miejskiej. Poniżej prezentujemy ich sylwetki wraz z zasięgiem terytorialnym obwodowych komisji wyborczych, który powinien ułatwić udział w głosowaniu.

Okręg numer 1

 

Dojazd, Dzieci Polskich od nr 27 do końca i od 32 do końca, Gęsia, Krańcowa, Literacka, Milenijna, Niebrowska od nr 51 do końca i od nr 50 do końca, Nowa, Strefowa, Teresy Gabrysiewicz, Tomasza Ostrowskiego, Ujezdzka, Warszawska od nr 91 do nr 101, Włókiennicza, Zawadzka od nr 1 do 101 i od nr 2 do 106, Żurawia

 

Komisja: Zespół Szkół Nr 4 ul. Tomasza Ostrowskiego 14

 

Monika Szulczyk

 

Jestem bezpartyjną kandydatką do Rady Miejskiej, mężatką, matką dwójki dzieci. Ukończyłam Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi.

 

Od najmłodszych lat pomagałam i wspierałam moich rodziców w prowadzeniu sklepu zoologiczno wędkarskiego, co dało mi poczucie własnej wartości oraz umiejętność odnalezienia się w trudnych sytuacjach.


Od roku prowadzę własną działalność. Jest to „Piwnica Kreatywności”, w której daję dzieciom możliwość ich rozwoju osobistego oraz staram się uczyć wykorzystywać kreatywne myślenie.

 

Moje postulaty:

Nie chcę obiecywać cudów bo jestem realistką. W trosce o młode pokolenie, chciałabym zagwarantować lepszy start naszym dzieciom poprzez rozwój ich kreatywności. Od zawsze wspieram patriotyzm regionalny i dlatego jestem za promowaniem naszego miasta. Jestem za podjęciem skutecznych działań w kierunku poprawy dróg rowerowych na terenie miasta i okolic, aby były spójne i bezpieczne. W moich działaniach będę odważna i konsekwentna

 

Okręg numer 2

 

Bolesława Chrobrego, Cekanowska, Chopina, Czarna, Czysta, Dębowa, Duracza, Dworcowa od nr 1 do 15 i od nr 2 do 20, Garbarska, Gdyńska, Główna, Grzybowa, Helska, Jagiellońska, Jasna, Jelenia, Juliana Tuwima, Kilińskiego, Leśna, Lubocheńska, Łączna, Marii Konopnickiej, Mickiewicza, Narewskiego, Okrzei, Piaskowa, Piastowska, Plac Kopernika, Północna, Romanówek, Sierakowskiego, Skłodowskiej-Curie, Smolna, Staszica, Tamka, Traugutta, Twarda, Ugaj, Warszawska od nr 103 do końca i od nr 110 do końca, Władysława Łokietka, Wolna, Wspólna, Wysoka, Zajęcza

 

Komisja: Fundacja Rozwoju Gminy Zelów ul. Warszawska 119

 

Zbigniew Kamil Krawiec

 

33 lata

mgr inż. Leśnictwa.

Zainteresowania: łowiectwo, wędkarstwo, sport, literatura.

 

1. Miasto rozwoju i inwestycji gwarancją nowych miejsc pracy, zachęty dla inwestorów, elastyczna polityka podatkowa, nowe tereny pod inwestycje, promocja miasta – realizacja projektów z dofinansowaniem unijnym.
2. Miasto przyjazne dla dzieci i młodzieży, nowe miejsca w przedszkolach, oświata miejska edukująca i wychowująca zgodnie ze standardami europejskimi.
3. Wspieranie wszelkich inicjatyw społecznych.
4. Wydzielenie specjalnych stref parkingowych wyłącznie dla mieszkańców poszczególnych ulic i osiedli.
5. Upowszechnienie Internetu.
6. Stała pomoc prawna mieszkańcom.
7. Stypendia edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
8. Stworzenie warunków do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.
9. Decyzje w sprawie Tomaszowa zapadają z udziałem mieszkańców.

 

Okręg numer 3

 

Dzieci Polskich od nr 1 do 25 i od nr 2 do 28, Kombatantów, Kwiatowa od nr 21 do końca, Warszawska od nr 83 do 89

 

Komisja: Przedszkole Nr 12 ul. Kombatantów 1/3

 

Cezary Krawczyk

 

Wykształcenie wyższe ekonomiczne, studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, podyplomowe studia w zakresie zarządzania gospodarką na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

 

DOŚWIADCZENIE
 

32 lata pracy zawodowej w tym 20 lat w Samorządzie, Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (1990-1994), Wójt Gminy Inowłódz (1997 2010), Radny Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego (2010-2014).

 

SKUTECZNOŚĆ
 

Realizacja kilkudziesięciu samorządowych projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem zewnętrznych źródeł finansowania.

 

UCZCIWOŚĆ
 

Nigdy nie miałem żadnej kolizji z prawem.

 

WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNA
 

Doświadczenie w kontaktach z mieszkańcami, znajomość problemów społecznych i sposobów ich rozwiązywania.

 

KANDYDAT, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ

 

 

Okręg numer 4

 

Brukowa, Cegielniana, Ciasna, Cmentarna, Długa, Gen. Grota-Roweckiego, Gliniana, Handlowa, Hugo Kołłątaja, J. U. Niemcewicza, Konstytucji 3 Maja, Krucza, Nowowiejska od nr 29 do końca i od nr 28 do końca, Poprzeczna, Radosna, Sienna, Smutna, Świeża, Warszawska od nr 2 do 108, Zaułek, Zbocze

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 13 ul. J.U. Niemcewicza 50/56

 

Radosław Jabrzyk

 

Mam 34 lata. Posiadam wykształcenie średnie. Od urodzenia jestem związany z Tomaszowem Mazowieckim. Miasto, gdzie się urodziłem, wychowałem, pracuję i mieszkam wraz z rodziną. Jestem szczęśliwym ojcem syna Kacpra i córki Blanki.

 

Od roku prowadzę własną działalność gospodarczą jaką jest wulkanizacja.

 

Podjąłem niełatwą decyzję o kandydowaniu do Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, mając przekonanie, że sporo rzeczy w naszym mieście idzie w złym kierunku. Samorząd wymaga dopływu nowych, młodych, aktywnych osób, chcących pracować dla dobra naszego miasta. Jestem osobą młodą, dynamiczną i kreatywną, co pozwoli mi na realizację wielu zadań jakie stawiam przed sobą i jakie Państwo będą stawiali przede mną.

 

Cechuje mnie łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Powierzone zadania wykonuję dokładnie i rzetelnie. W życiu cenię sobie szacunek, tolerancję i kulturę, których w naszym świecie niestety zazwyczaj brakuje. Staram się ciągle pracować nad sobą, bo wiem, ze nikt nie jest idealny. W życiu ważne jest dla mnie to, aby postępować
zgodnie z samym sobą, a nie kierować się tym co narzucają inni.

 

Działania, które będą dla mnie priorytetem to przede wszystkim:
• starania na rzecz poprawy infrastruktury drogowej w naszym mieście,

• zwiększenie ilości ścieżek rowerowych,

• zniesienie stref płatnego parkowania,

• działania mające na celu zachęcenie i zmotywowanie ludzi do działania na rzecz otwierania i rozwoju własnych inicjatyw gospodarczych,

• odnowa stadionu i trybuny RKS LECHIA

 

Okręg numer 5

 

Boczna, Dobra, Drewniana, Dworcowa od nr 17 do końca i od nr 22 do końca, Henrykowska, Kamienna, Kazimierza Pułaskiego, Klonowa, Koszykowa, Kręta, Ks. J. Popiełuszki, Lipowa, Luboszewska, Nadrzeczna, Podgórna, Rawska, Równa, Sosnowa, Spalska, Spokojna, Sucha, Szczęśliwa od nr 1 do 127 i od nr 2 do 112, Wapienna, Wrzosowa, Zacisze od nr 29 do końca i od nr 62 do końca, Zakątna, Zgodna, Żelazna, Żeromskiego

 

Komisja: III Liceum Ogólnokształcące ul. Nadrzeczna 17/25

 

Paula Susik

 

lat 27. Absolwentka II LO. Magister pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką uzależnień. Socjoterapeuta.

 

Już w trakcie studiów rozpoczęłam czynny udział w życiu zawodowym. Obecnie pracuję w Żłobku, a także prowadzę zajęcia socjoterapeutyczne w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Krasnoludek” TPD.

 

Największą przyjemność sprawia mi pomaganie innym, dlatego też angażuję się w pracę woluntarystyczną: na świetlicy środowiskowej oraz jako Lider Rejonu Szlachetnej Paczki. 

 

Moim priorytetem jest uczynienie Tomaszowa miastem przyjaznym dla młodzieży, nie zapominając o osobach starszych, którym należy się szacunek, choćby za wkład włożony w wychowanie kolejnych pokoleń.

 

Swoją szczególną uwagę chciałabym skoncentrować przede wszystkim na sprawach społecznych i rodzinie.

 

Okręg numer 6

 

Ks. J. Skorupki, Kwiatowa od nr 1 do 19 i od nr 2 do końca, Niebrowska od nr 1 do 49 i od nr 2 do 48, O.  M. Kolbe, Stanisława Dubois, Szarych Szeregów, Warszawska od nr 49 do 81, Walerego Wróblewskiego, Widok

 

Komisja: Przedszkole Nr 3 ul. Kombatantów 5

 

Michał Walczak

 

43 lata

 

Działalność gospodarcza - właściciel restauracji  Alchemik w Tomaszowie Maz. 

 

Miejsce w którym mieszkam - osiedle Niebrów jest mi szczególnie bliskie. Wychowałem się tutaj, uczęszczałem do szkoły, zawierałem pierwsze przyjaźnie. 25 lat temu moi rodzice otworzyli na Niebrowie bar „Jędruś”, który rozbudowałem i przekształciłem w restaurację „Alchemik”. Od tego czasu dokładam wszelkich starań, żeby to miejsce cieszyło sie uznaniem i popularnością wśród młodzieży i osób dorosłych.

 

Prowadząc przez tyle lat działalność dobrze poznałem problemy lokalnej społeczności. Ponieważ na przestrzeni ostatnich lat na naszym osiedlu niewiele się zmieniło, dlatego postanowiłem kandydować do Rady Miejskiej z tego okręgu. Deklaruję wolę współpracy z każdym, komu zależy na poprawie jakości życia w Tomaszowie, a zwłaszcza na osiedlu Niebrów.

 

 

Okręg numer 7

 

Chłodna, Ciesielska, Elizy Orzeszkowej, Fabryczna, Farbiarska, Gen. J. Hallera, Górna od nr 1 do 23 i od nr 2 do 16, Grunwaldzka od nr 1 do 5 i od nr 2 do 8, Krótka, Krzyżowa od nr 1 do 7 i od nr 2 do 10, Legionów od nr 1 do 19 i od nr 2 do 14, Letnia, Mostowa, Murarska, Obwodowa, Plac Narutowicza, Przeskok, Ruda, Rybaki, Rzeźnicza, Siedmiodomki, Spacerowa, Środkowa, Tkacka, Zawadzka od nr 103 do końca i od nr 108 do końca, Zdrojowa, Zgorzelicka  od nr 1 do 23 i od nr 2 do 22, Żytnia

 

Komisja: Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego ul. Farbiarska 20

 

Małgorzata Polakowska

 

Mam 34 lata, ukończyłam wyższe studia o kierunku Ekonomia specjalizacja Zatrudnienie i Rynek Pracy.

 

Na co dzień prowadzę jako współwłaściciel prywatne biuro rachunkowe. Mam codzienny, stały kontakt z ludźmi dzięki temu znam potrzeby i oczekiwania mieszkańców naszego miasta.

 

Kandyduję do Rady Miasta, żeby zająć się sferą finansów miejskich. Tomaszów ostatnio zadłużył się ponad wszelki rozsądek i logikę. Całe pokolenia będziemy spłacać blisko 90 milionów złotych zadłużenia powstałego w większości w obecnej kadencji.

 

W Radzie powinni znajdować się radni, którzy rozumieją tą sytuację i potrafią patrzeć na naszą rzeczywistość okiem ekonomisty. Chcę szukać opcji optymalizacji wydatków miejskich i żebyśmy przestali zadłużać się bez opamiętania.

 

Ponadto chcę się skupić na:

• obniżeniu cen miejskich mediów. Miejskie spółki mają olbrzymie koszty i wysokie ceny. Musimy starać się je obniżyć jak np. za wodę czy ścieki

• zniesieniu płatnego parkowania w centrum naszego miasta

• obniżeniu opłat za przedszkola oraz komunalny żłobek • obniżaniu lokalnych podatków w celu wspierania rozwoju lokalnych firm i tworzenia dzięki temu nowych miejsc pracy w Tomaszowie
• racjonalnej opiece nad zwierzętami. Mam dość ciągłych skandali związanych ze schroniskiem dla zwierząt. Czas poprowadzić schronisko profesjonalnie i porządnie.

 

Okręg numer 11

 

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 1 do 41 i od nr 2 do 40, Grunwaldzka od nr 7 do końca i od nr 10 do końca, Jerozolimska, Joselewicza, Krzyżowa od nr 9 do końca i od nr 12 do końca, Legionów od nr 37 do 55 i od nr 34 do 56, Mała, Piekarska, Plac Kościuszki, Prawa, Słowackiego od nr 1 do 49 i od nr 2 do 42, Wschodnia, Zgorzelicka od nr 25 do końca i od nr 24 do końca

 

Komisja: Centrum Dialogu Społecznego i Wolontariatu ul. Plac Kościuszki 18

 

Beata Forczmanowicz 

 

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Ukończyłam Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny ze specjalnością: Przedsiębiorczość w biznesie.

 

Prowadzę własną firmę EKO-SERWIS Technika Grzewcza oraz Tomaszowskie Centrum Nurkowe. Jestem mężatką i szczęśliwą matką trójki dzieci.

 

Moją największą pasją jest nurkowanie. Chętnie propaguję sport i wspieram przedsięwzięcia kulturalne. Jestem za aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Interesuje mnie polityka prorodzinna, wspieranie inicjatyw społecznych i lokalnej przedsiębiorczości.

 

Chciałabym, aby każdy z Nas mimo codziennych zajęć znajdował czas dla siebie i rodziny. Uważam, że nasze miasto powinno być przyjazne ludziom chcącym się tu rozwijać. 

 

Niepokoi mnie:

• bieda i niemoc tomaszowian

• marnotrawienie możliwości, które nie są w pełni wykorzystywane.

Budujmy Nasze Miasto świadomie. Niech każdy ma tu swój głos. Niech każdy ma tu swój mały wkład. Tomaszów jest tylko jeden, od nas zależy jaki będzie.

 

Okręg numer 12

 

P.O.W., Polna od nr 1 do 29 i od nr 2 do 34, Prezydenta I. Mościckiego od nr 1 do 19 i od nr 2 do 24, Prof. T. Seweryna, Św. Antoniego od nr 1 do 35 i od nr 2 do 38, Tadeusza Kawki

 

Komisja: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 ul. Św. Antoniego 29

 

 

Robert Balicki

 

- 37 lat, żonaty, mam 12-letnią córkę , rozwijam firmę rodzinną w zakresie nowe media, www, reklama, z wykształcenia technik handlowiec.

 

Zainteresowania: sport, fotografia, grafika, projektowanie.

 

Wspólnie możemy naprawiać Tomaszów, chcę uczciwie reprezentować Tomaszów i swoich wyborców ponieważ:
• Tomaszów zasługuje na więcej
• Tomaszów szansą dla wszystkich
• Tomaszów nasze miejsce na ziemi

 

Łączy nas Tomaszów, naprawiajmy go wspólnie.
Dziękuje za Twój głos

 

 

Okręg numer 13

 

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 43 do końca i od nr 42 do końca, Bezdomna, Bluszczowa, Botaniczna, Bracka, Brzozowa, Dąbrowska od nr 1 do  57 i od nr 2 do 54, Dywanowa, Generała Bema od nr 1 do 93 i od nr 2 do końca, Generała Sowińskiego, Górna od nr 25 do końca i od nr 18 do końca, Hetmańska, Husarska, Jagodowa, Jana Karola Chodkiewicza, Jana Sobieskiego, Jeżynowa, Kanonierów, Kmicica, Konwaliowa, Lawendowa, Legionów od nr 21 do 35 i od nr 16 do 32, Malinowa, Ogrodowa od nr 55 do końca i od nr 58 do końca, Pomorska, Poziomkowa, Przejazd Dąbrowski, Przemysłowa, Przędzalniana, Przyrodnicza od nr 1 do 5 i od nr 2 do 6, Rycerska, Skrzetuskiego,
Słowackiego od nr 51 do końca i od nr 44 do końca, Smugowa od nr 59 do końca i od nr 52 do końca, Stanisława Żółkiewskiego, Stefana Batorego, Stefana Czarnieckiego, Szarotki, Śląska, Ułańska, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zielona od nr 49 do końca i od nr 50 do końca

 

Komisja: Przedszkole Nr 2 ul. Stefana Czarnieckiego 12/14

 

Arkadiusz Pierzchała

 

– 42 lata, rodowity tomaszowianin. Wykształcenie średnie techniczne. Zatrudniony w A P.T Personal System w Tomaszowie Maz na stanowisku koordynator grup. Należę do Platformy Obywatelskiej w Tomaszowie od 2011 roku.

 

Żona Ewa i syn Adam - 13 lat – uczy się Gimnazjum nr 3 przy ul. Piłsudskiego.

 

Pracując wiele lat z bezrobotnymi i poszukującymi pracy wyjątkowo dobrze znam i czuję ich problemy. Na działaniach w tym kierunku chcę się skupić jako radny jeśli obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem w wyborach 16 listopada.

 

Moje priorytety:
• dokończenie budowy ulic na naszym osiedlu w najbliższej kadencji • zbudowanie chodnika przy ul. Legionów oraz kanalizacji przy ul. Legionów.

• walka z bezrobociem wśród młodzieży i osób po 50 roku życia,

• likwidacja barier dla osób niepełnosprawnych

• zagospodarowanie wolnych terenów na place zabaw dla dzieci i młodzieży

• dbanie o porządek i czystość w mieście oraz naprawa działalności schroniska dla zwierząt..

 

16 listopada proszę o Twój głos. Wybieraj inaczej inni wybiorą za Ciebie…

 

Okręg numer 14

 

Bohaterów Getta Warszawskiego, Ciepła, Jana Pawła II od nr 1 do 29 i od nr 2 do 6, Legionów od nr 57 do 87 i od nr 58 do 88, Lewa, Polna nr 31 i od nr 36 do 46, Rolna, Słoneczna, Smugowa od nr 2 do 50, Stolarska, Szkolna od nr 3 do końca i od nr 14 do końca, Żwirki i Wigury

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 8 ul. Stolarska 21/27

 

 

Ewa Nagrodzka

 

Szanowni Państwo, jestem rodowitą Tomaszowianką, mam 43 lata, a moje motto brzmi: „Móc to chcieć!”

 

Zawodowo od 1996 roku związana jestem z Instytucjami Finansowymi i Giełdą Papierów Wartościowych (Bank, Biuro Maklerskie). Posiadam szereg certyfikatów, kursów oraz szkoleń. Moja branża daje mi możliwość rozeznania w rynku finansowym, nastrojach inwestorów, sytuacji geopolitycznej zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Moje wieloletnie doświadczenie i praca pod presją pozwala na szybką ocenę sytuacji, trafność decyzji itd.

 

Prywatnie od 23 lat jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwóch córek. Maksimum mojego czasu staram się poświęcać Rodzinie. Lubię gotować, a w wolnej chwili czytam literaturę piękną jak i fachową.

 

Biorąc pod uwagę profil mojej pracy, a co za tym idzie kontakt z mieszkańcami Tomaszowa, słuchając Ich sugestii, chciałabym zaangażować się w projekty dotyczące uatrakcyjnienia baz turystycznych w Tomaszowie. Między innymi przywrócenia dawnej świetności przystani nad Pilicą, tak aby każdy mógł w wolnej chwili bez konieczności wyjeżdżania z miasta, spędzić urlop w warunkach jakie zapewniają miejscowości turystyczne. Takie działanie ściśle wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia i napływu turystów. Siłownie na świeżym powietrzu dostępne dla każdego, stoliki szachowe w plenerze dla Seniorów, bezpieczne place zabaw... Jest tak wiele do zrobienia, aby nam mieszkańcom Tomaszowa żyło się wygodniej. Swoją energię i pomysły chciałabym wykorzystać w działaniach na rzecz wielopłaszczyznowego rozwoju naszego miasta

 

Okręg numer 15

 

Armii Krajowej, Bohaterów 14 Brygady, Czołgistów, Głowackiego od nr 18 do końca, Niecała, Olgi i Andrzeja Małkowskich, Partyzantów, Św. Antoniego od nr 37 do 75 i od nr 40 do 66, Zapiecek, Szkolna nr 1 i od nr 2 do 12

 

Komisja: Gimnazjum Nr 7 ul. Św. Antoniego 43/45

 

 

Michał Jodłowski

 

31 lat, żona Honorata oraz dwuletnia córka Iga.

 

Jestem absolwentem Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, ze specjalizacją Zarządzanie zasobami pracy i kapitału. Od 2005 roku pracuję w Łódzkim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na stanowisku Starszego Specjalisty.

 

Zajmuję się funduszami Europejskimi, ich wdrażaniem i pracą na rzecz beneficjentów programów finansowanych z budżetu Unii. Swoją wiedzę i doświadczenie chcę wykorzystać do modernizacji i rozwoju Naszego Miasta a tym samym do poprawy jakości życia jego mieszkańców.

 

Jeśli dzięki Państwa poparciu zostanę radnym, dołożę wszelkich starań by:
• poprawić sytuację na rynku pracy m.in. poprzez pozyskiwanie inwestorów i nowych terenów pod inwestycje oraz aktywne wsparcie dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy,
• zwiększyć pozyskiwanie funduszy na inwestycje ze źródeł zewnętrznych,
• dokonać zmian w zakresie strefy płatnego parkowania zmniejszając wysokość rocznej zryczałtowanej opłaty parkingowej i umożliwić korzystanie z tego przywileju wszystkim mieszkańcom miasta,
• wprowadzić bezpłatne przejazdy MZK dla osób niepełnosprawnych,
• wspierać aktywnie politykę społeczną miasta,
• oraz rzetelnie i uczciwe reprezentować swoich Wyborców.

 

Okręg numer 16

 

Chemików, dra Michała Biernackiego, Głowackiego od nr 9 do końca, Hoża, Strzelecka od nr 1 do 19, Techniczna, Wiejska

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 12 ul. Wiejska 29/31

 

Piotr Kucharski

 

- żonaty mam syna. Od 36 lat jestem związany z Tomaszowem.

 

Zawodowo rozwijam firmę rodzinną. Prywatnie interesuje się sprawami naszego regionu.

 

Jako radny chce skupić się na dwóch obszarach działania. Polepszaniu jakości życia mieszkańców poprzez wprowadzenie taniej komunikacji miejskiej, powiększeniu miejsc parkingowych przy osiedlach mieszkalnych, remontach chodników w najbardziej zaniedbanych częściach miasta. Zajmę się dostępem do edukacji dla dzieci i młodzieży.

 

Druga dziedziną jaką będę zajmować się to poprawa wizerunku miasta jako miejsca gdzie warto inwestować. Jako radny poprę każdą inicjatywę, która ułatwi przedsiębiorcą
rozwój a nawet przeniesienie swoich inwestycji do Tomaszowa. Miasto ma szanse na rozwój ale tylko gdy stworzymy odpowiednie warunki. Moje doświadczenie w zarządzaniu w prywatnych firmach i brak naleciałości urzędniczych jest gwarancją rzetelnego wykonywania mandatu radnego

 

 

Okręg numer 17

 

Akacjowa, Bociania, Bukowa, Grabowa, Inżynierska, Jałowcowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Mazowiecka od nr 7 do końca i od nr 4 do końca, Morelowa, Nadpiliczna, Nowy Port, P.C.K., Parkowa, Piękna, Świerkowa, Topolowa, Willowa, Zagajnikowa

 

Komisja: Gimnazjum Nr 6 ul. Jałowcowa 8

 

 

Agnieszka Drzewoska-Łuczak

 

Jestem niezależną kandydatką do Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w okręgu nr 17. Miejsce, z którego kandyduję jest mi najbliższe to taka moja mała ojczyzna. II Liceum, lekcje religii w kościele, lata młodości, dom rodzinny, tor łyżwiarski to miejsca z którymi jestem związana odkąd pamiętam.

 

Kandyduję z tego ważnego dla mnie terenu ponieważ zależy mi, aby w mojej okolicy żyło się bezpiecznie z poszanowaniem osób starszych, niepełnosprawnych i chorych. Chciałabym również, aby młodzież w wieku mojej córki odnalazła tu miejsce swojego przyszłego życia. Od wielu lat aktywnie działam społecznie często bez wynagrodzenia.

 

Prowadzę nieodpłatnie szkolenia dla osób starszych i młodzieży oraz wspieram fajne kreatywne inicjatywy ludzi młodych. Począwszy od naszych małych ojczyzn powinniśmy
wspólnie działać bo „Łączy nas Tomaszów”.

 

Moi najbliżsi, rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi są dla mnie wartością nadrzędną. Nigdy się na mnie nie zawiedli. Dziękuję im za to, że już obdarzyli mnie zaufaniem.  

 

Rzecznik konsumentów tomaszowianka, lat 43, zamężna.
• mediator, a od 2007 roku rzecznik konsumentów.
• wykształcenie wyższe, podyplomowo Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II Katedra Negocjacji i Mediacji Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Katedra Teorii Zarządzania Kolegium Zarządzania i Finansów SGH w Warszawie.
• społecznie, czyli bez wynagrodzenia - wiceprzewodnicząca związków zawodowych, kierownik filii Polskiego Centrum Mediacji w Tomaszowie Maz., członkini Stowarzyszenia
Rzeczników Konsumentów i Stowarzyszenia Polskich Mediów, krwiodawca.

 

Z zamiłowania florystka, ciesząca się bezwzględną psią miłością.

 

Okręg numer 18

 

11-go Listopada, Doktora Jana Serafina Rodego, dr. Karola Benniego, dr. Seweryna Sterlinga, Legionów od nr 89 do 113 i od nr 90 do 126, Ogrodowa od nr 1 do 53 i od nr 2 do 56, Synów Pułku, Smugowa od nr 1 do 57

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 14 ul. Słowackiego 32/34

 

Mirosław Wojciechowski

 

Mam 64 lata. Posiadam wykształcenie średnie techniczne.


Od 1997r. z powodzeniem prowadzę własną firmę.


Jeśli zostanę radnym to chciałbym zająć się :
• rozwojem naszego miasta,
• infrastrukturą i estetyką ulic oraz budynków na terenach miasta i osiedli.

 

Postulaty i problemy moich wyborców to także moje. Jestem człowiekiem konsekwentnym dlatego nie odpuszczę. Chciałbym, abyśmy byli dumni z naszego miasta.

 

Okręg numer 19

 

Graniczna, Jana Pawła II od nr 31 do 37 i od nr 8 do 30, Leona Witolda May'a, Ludwika Zamenhofa, Pogodna, Polna od nr 33 do końca i od nr 48 do końca 

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Leona Witolda Maya 11/13

 

Piotr Hrabski

 

Z zawodu jestem menedżerem. W 2010 roku ukończyłem kierunek zarządzanie i marketing na łódzkiej SWSPiZ, uzyskując tytuł magistra ze specjalnością zarządzanie zasobami ludzkimi. Swoją pracę dyplomową poświęciłem swojej pasji, analizując system zarządzania grupą i projektem na przykładzie działania niezależnej grupy filmowej, którą w tamtym czasie współtworzyłem wraz z grupą przyjaciół.

 

Towarzyszące mi od dzieciństwa miłość do filmu, kina i wszelkich „ruchomych obrazów” zdefiniowały i zdominowały moje plany zawodowe.

 

Współpracując w ramach wolontariatu z lokalnym portalem internetowym, a następnie odbywając staż w lokalnej telewizji zdobywałem niezbędną wiedzę z zakresu kontaktów z mediami, autoprezentacji oraz sposobów pozyskiwania informacji.

 

W 2012 roku założyłem własną agencję filmowo – reklamową Blank Studio, dzięki której w ramach pracy zawodowej rozwijam również swoją pasję.
 

Moje cele w Radzie Miasta:
 

1. Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości
2. Dążenie do aktywnej współpracy pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami.
3. Wspieranie działań z zakresu kultury i promocji miasta
4. Utworzenie „świetlicy” dla osób starszych lub samotnych
5. Utworzenie kilku siłowni pod chmurką na terenie miasta
6. Wymiana latarni miejskich na LED’owe.
7. Budowa skateparku.

 

Okręg numer 20

 

gen. Władysława Sikorskiego, Oskara Lange, Św. Antoniego od nr 77 do 87 i od nr 68 do 104

 

Komisja: Przedszkole Nr 20 ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6A

 

Jaromir Radke

 

45 lat, Tomaszowianin od pokoleń, polski olimpijczyk, wykształcenie średnie, żonaty, dwoje dzieci, Pracuje w OSiR Tomaszów Maz., Trener łyżwiarstwa szybkiego

 

Moje prirytety

1. Wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz tworzenie nowych miejsc pracy.
2. Pozyskiwanie środków na rewitalizację obiektów sportowych:
• tor łyżwiarski,
• budynki przy ulicy Nowowiejskiej,
• budynek hotelowy
• otoczenie trybun.
3. Promowanie sportu wśród młodzieży.
4. Budowa skate-parku.

 

Okręg numer 22

 

Adama, Aliny, Andrzeja, Anny, Barbary, Bartłomieja, Bogumiła, Celiny, Cezarego, Damazego, Danuty, Edwarda, Elżbiety, Flory, Grażyny, Grzegorza, Haliny, Henryka, Ignacego, Ireny, Jadwigi, Jana, Jerzego, Joanny, Jolanty, Kamila, Katarzyny, Kopalna, Kwarcowa, Lecha, Lucyny, Ludwikowska, Łucji, Łukasza, Macieja, Magdaleny, Modrzewskiego,  Na Skarpie, Natalii, Nikodema, Odkrywkowa, Olgi, Pauliny, Pawła, Renaty, Robotnicza, Romana, Sabiny, Smardzewicka, Stefana, Sypka, Szklarska, Szymanówek, Teresy, Tomasza, Utrata, Wacława, Ziemowita, Źródlana, Żwirowa

 

Komisja: Szkoła Podstawowa Nr 7 ul. Ludwikowska 113/115

 

Stanik Janusz

 

Jestem kandydatem bezpartyjnym. Mam 48 lat córki Kamilę i Ewelinę oraz syna Tomasza. Posiadam wykształcene średnie techniczne. Od 1995 roku pracowałem w Mazowieckiej Spółce Gazowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, a obecnie jestem przedsiębiorcą.

 

Mieszkańcem Ludwikowa jestem już 20 lat i doskonale orientuję się jakie problemy i potrzeby mają moi sądziedzi, mieszkańcy osiedla. Niestety ten obszar Tomaszowa, mimo wielu obietnic jest stale zaniedbywany, dlatego przede wszystkim chciałbym się skupić na:
1. Poprawie stanu dróg na Ludwikowie oraz jego okolicy;
2. Remontach i doposażeniu lokalnej Szkoły Podstawowej nr 7;
3. Walce o niższe podatki od nieruchomości, aby m.in. poprawić koniunkturę lokalną i ułatwić tworzenie nowych miejsc pracy;
4. Dążeniu do zniesienia płatnego parkowania w centrum miasta;
5. Poprawie funkcjonowania miejskiego schroniska dla zwierząt.

 

Hasło: Nowa, pozytywna energia.

 

Okręg numer 23

 

Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Dąbrowska od nr 59 do końca, Diamentowa, Działkowa, Gajowa, Generała Bema od nr 95 do końca, Irysowa, Jana Pawła II od nr 39 do końca i od nr 32 do końca, Jaśminowa, Józefowska, Kaktusowa, Kalinowa, Koralowa, Kotlinowa, Krokusowa, Legionów od nr 115 do końca i od nr 128 do końca,
Liliowa, Ludowa, Nagórzycka, Nefrytowa, Opalowa, Perłowa, Pod Grotami, Podleśna, Przyrodnicza od nr 7 do końca i od nr od 8 do końca, Pusta, Różana, Rubinowa, Rumiankowa, Sasankowa, Starowiejska, Stokrotki, Szafirowa, Szmaragdowa, Tulipanowa, Turkusowa, Wierzbowa, Wola Wiaderna, Zielona od nr 1 do 47 i od nr 2 do 48, Zwierzyniecka

 

Komisja: Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych ul. Jana Pawła II 64/66

 

Piotr Burchard

 

Piotr Burchard – 51 lat, wykształcenie wyższe techniczne, posiadam uprawnienia do projektowania i kierowania budowami w nieograniczonym zakresie, żonaty – jedno dziecko.

 

Rodowity tomaszowianin. Zarządzanie miastem jest kierowaniem dużą firmą z wieloma oddziałami, do tego potrzebny jest fachowy zarząd. Dlatego chciałbym w Radzie Miasta stworzyć grupę fachowców – praktyków, którzy w sposób fachowy będą potrafili rozwiązywać problemy miasta bez niepotrzebnych kłótni i sporów.

 

Chciałbym uprościć w naszym mieście procedury inwestycyjne aby przyciągnąć do miasta inwestorów aby stworzyć nowe miejsca pracy.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr Forester 10
dr Forester 10 30.10.2014, 08:32
Mocna Strona Miasta!
gość
gość 24.10.2014, 22:36
Z Panią Agnieszkę Drzewoską-Łuczak miałem przyjemność rozmawiać dwa razy w życiu,dlaczego przyjemność ?. Miałem pewne zawirowania z nierzetelną firmą w mieście. Wiedziałem z grubsza jak rozwiązać problem ,mimo to udałem się do ,rzecznika niech potwierdzi mój tok myślenia w kłopotach.Co otrzymałem -pełny profesjonalizm ,ścieżka załatwienia sprawy okazała się czytelna i prosta ,wystarczyły dwa pisma i firma musiała ulec w swoich bezprawnych zapędach. Dlaczego to piszę : po pierwsze jestem mężczyzną i stawiam na pierwszym miejscu profesjonalizm i uczciwość ,po wtóre chociażby krótki jednorazowy kontakt z człowiekiem daje obraz jego możliwości pomocy ludziom .Dlatego będę głosował na tą panią pozdrawiam wszystkich.
ps. nie jestem wynajeciakiem .
mKIKI
mKIKI 15.10.2014, 10:30
Jak to jest z tymi komisjami i okręgami wyborczymi?
Ulica na której mieszkam (konkretnie Lipowa)
raz jest umieszczona liście na ul.Niemcewicza 50/56
https://www.nasztomaszow.pl/po…
a w innym miejscu na ul. Nadrzecznej https://www.nasztomaszow.pl/po…
A może każde ugrupowanie partyjne ma osobne miejsca głosowania?
Czuję, że znów będzie tak jak z wyborami do Parlamentu.
Listy z adresami lokalai wyborczych wieszane w pośpiechu w ostatniej chwili.
ślepy
ślepy 15.10.2014, 08:54
ulica szeroka do jakiego okręgu należy
Małgorzata Kowalska
Małgorzata Kowalska 10.10.2014, 09:34
Mirosław Wojciechowski to osoba, której władzom naszego miasta brakuje. Nie jest kolejnym kandydatem, który chce "ciepłej posadki", ponieważ jako świetny przedsiębiorca osiągnął w swoim życiu już wiele. Jest przede wszystkim lokalnym patriotą uczestniczącym we wszystkich wydarzeniach naszego miasta i chce, żeby inni zaczęli postrzegać Tomaszów tak, jak on to widzi - piękne miasto, pełne niewykorzystanych możliwości. Z zamiłowaniem obserwuje toczące się w mieście prace modernizacyjne, nie boi się zadawać wykonawcom niewygodnych pytań, nie lubi fuszerki. Obecnie, mimo że nie należy do władz miasta, ale jako zwykły obywatel "nadzoruje" prace budowy, by nasze pieniądze wydawane na poprawę wyglądu ulic i placów Tomaszowa nie szły na marne. Dodatkowo, o czym nie wspomniał, jest fanem piłki nożnej i naszego lokalnego klubu. Jest obecny na wszystkich meczach i zamiłowaniem obserwuje poczynania Lechii. Piszę o tym, ponieważ nie wiele o sobie napisał i nie dał się poznać swoim Wyborcom, a znam go prywatnie i gorąco mu kibicuję. Ale może to dlatego, że lubi konkrety i napisał tylko to, czym w rzeczywistości chce się zajmować. Naprawdę fajny z niego gość i wszystkim z okręgu 18 z czystym sumieniem polecam oddanie na niego swojego głosu.
Głos wolnego świata
Głos wolnego świata 09.10.2014, 18:40
Moze jednak podyskutujmy trochę o tych kandydatach i ich programach, skoro jest taka opcja ?
Moze jakies pytania ? Ja mam kilka.

1) Do Pana Pierzchały. Jest Pan pracownikiem Personala, zatrudnionym jak Pan napisał na stanowisku kierowniczym. Czy zatem ma Pan umowe o pracę czy cywilnoprawną ? Jakie umowy mają Pana tzw. pracownicy gospodarczy i czy osiągają minimalne wynagrodzenie ? Pytam nie bez powodu. Chodzi o kontekst sytuacji młodych i nie tylko ludzi na tomaszowskim rynku pracy. Czy uwaza Pan ze istnienie A.P.T. jest dobrym sposobem przeciwdzialania bezrobociu, czy tylko sposobem na oszczednosci pracodawców. Czy jako radny bedzie Pan lobbowal wraz ze swoim szefem za mozliwoscia zatrudniania przez spółki miejskie pracowników za pośrednictwem Agencji Pracy Tymczasowej ?

2) Do Pani Agnieszki Drzewoskiej Łuczak i Pana Cezarego Krawczyka. Czy nie uwazaja Panstwo, że pelniac wyeksponowane stanowiska w Starostwie Powiatowym, wymagajace bez watpienia wiedzy i zaangazowania w kwestie powiatu, nie powinniscie nagle zwracac sie ku radzie miejskiej ? Czym to jest spowodowane ? Radny Sejmiku, etatowy polityk z terenu miasta i gminy i nagle Rada Miejska ????

3) Pan Michał Walczak. Prowadzi Pan z ojcem wspólny w/w biznes. Jak to sie stalo ze Pan kandyduje z list PO a tato z PiS. Rozumiem, że jest Pan doroslym czlowiekiem i robi co chce, ale czy to nie jest dzialanie na zasadzie - jeden z nas na pewno wejdzie i zawsze bedzie cos na plus?

Macie jeszcze jakieś pytania ? Jest okazja zamawiajmy.
Agnieszka Drzewoska Łuczak
Agnieszka Drzewoska Łuczak 10.10.2014, 08:45
Do głosu wolnego świata. Między innymi dlatego:
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/itv…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/gos…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/na-…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/na-…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/kom…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/na-…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/kom…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/na-…
http://www.nasztomaszow.pl/fel…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/kom…
http://www.nasztomaszow.pl/tur…
http://www.nasztomaszow.pl/kul…
http://www.nasztomaszow.pl/pub…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/fel…
http://www.nasztomaszow.pl/kom…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/lis…
http://www.nasztomaszow.pl/pol…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
http://www.nasztomaszow.pl/akt…
S
S 09.10.2014, 17:42
Bardzo ładna lista. Na 19 kandydatów przypada 11 przedsiębiorców. Czyż by w Tomaszowie działalność na własny rachunek jest bardzo mało dochodowa (bardzo małe dochody), a może będą nowe naciski w tym kierunku (poprzednio sport, nauczyciele).
Ajdejano
Ajdejano 09.10.2014, 16:08
Cieszę się, że na tym forum i w tym temacie wpisy są dobre i sensowne. Każdemu można przypisać pewną niezprzeczalną rację - jednocześnie, nie zgadzając się z częścią przkazanych opinii wpisującego się.

I tak powinno być zawsze.
Ajdejano
Ajdejano 09.10.2014, 15:43
Panie Mariuszu: i po co to wszystko Panu ? Te utarczki - to z lewą stroną, to z prawą stroną ? Przecież Pan nie jest bezmózgowcem. Ma Pan zawsze swoje odpowiednie myślenie.
Ogólnie ujmując: faceta o ksywce AK-47 - generalnie ZAWSZE POPIERAŁEM i będę popierał. Ten gość czuje podobnie - jak ja.
Zresztą: ludzi z dobrą kulturą trzeba na tym forum i na wszystkich innych przekażnikach jak najbardziej popierać. Nawet - jeżeli nie są z naszej bajki.
Własnie, chodzi mi o takich ludzi, jak np. Pan i ten AK-47. Takich ludzi jak Pan i ten AK-47 potrzeba nam jak kani dżdżu !!!
Pozdrawiam: AK-47 i Pana.
09.10.2014, 20:13
Myślę, że cały czas jest to ta sama lewa strona. Z AK-47 prowadzimy lekką polemikę stojąc po tej samej stronie boiska
AK-47
AK-47 09.10.2014, 15:52
Dziękuję za dobre słowo!
Spór! Spór! Proszę Pana! Spór jest solą demokracji! Podstawą naszych wyborów!
Również pozdrawiam!
AK-47
AK-47 09.10.2014, 14:29
Szanowny Panie!
Ocenę zostawmy wyborcom.
Sam fakt, że ktoś zrobił błąd w młodości z całą pewnością nie przekreśla Go ale poddając się ocenie jako polityk musi a na pewno powinien wziąć to pod uwagę, że takie sprawy będą mu wyciągane.
Tu mechanizm jest prosty: Albo wszystko co "nawywijałem" w życiu jest moją prywatną sprawą i nie kandyduję albo przyjmuję "na klatę" to co kiedyś zrobiłem i oddając się pod ocenę staję do wyborów.
Polityka nie zna życia prywatnego.
Oczywiście rodziny nie należy w to mieszać o ile nie dotyczy to bezpośrednio zainteresowanego.
To My, wyborcy jesteśmy "pracodawcami" więc chcemy wiedzieć czy np. ktoś nie ma lepkich rączek. Czy jako pracodawca nie zwrócił by Pan uwagi na taki szczegół z życiorysu kandydata do pracy?
Niech politycy dają przykład. Dobry przykład.Niech zahamują tendencje odwracania się ludzi od polityki.
Proszę Pana. Przecież informacja o tym, że jakiś kandydat zdradzał żonę nie jest intymnym szczegółem. Co innego jakby ktoś napisał dosłownie w jaki sposób to robił.....Pan rozumie.....?
Co do weryfikacji....Przecież powinno być Panu znane coś takiego jak dementi, oświadczenie itp. I nie trzeba od razu biec do Sądu, nie bawmy się w Michnika. Jeśli to ma być walka polityczna to niech będzie ostra.
Zyskamy na tym My, wyborcy.
Na dowód tego, że mam chyba jednak rację jest wpis dotyczący Pańskiej osoby. Można?
PS
Proszę Pana, ta moja wypowiedź nie dotyczy żadnych nazwisk. Chodzi o zasady.
I jeszcze jedno.....
Cyt.: " kto (....) ma weryfikować, że informacje podawane przez anonimowych internautów są prawdziwe? A co jeśli prawdziwe nie będą?"
A co jeśli będą? Choć anonimowe.
Czy moje wiadomości nt. komunistów też Pan weryfikuje w imię odpowiedzialności za słowo?
09.10.2014, 15:14
O tak, moje lektury same weryfuikują Pańskie wpisy dotyczące komunistów. :) Mimo wszystko uważam, że temat, o którym piszemy ma charakter intymny. Nie stygmatyzuje samego polityka ale wlaśnie i przede wszystkim jego rodzinę. Znowu mógłbym przywołac przyklad mi bliski ale dyskusja stanie się zbyt chyba osobista. Info idzie w eter a później dementi odbywa się na zasadzie "ukradł rower? a może jemu ukradli? był zamieszany w kradzież roweru". Mogę panu naprawde opowiadać godzinami różne historie. Robię to czasem jak spotykam się ze znajomymi. Wszyscy się śmieją, ja też, ale jak się głebiej zastanowić nie są one (te opowieści) wcale śmieszne.

Dam panu taki przykład. Uczestniczyłem kiedyś jako świadek w pewnej znanej w Polsce sprawie. Podkreślam, że byłem jedynie świadkiem (i to świadkiem oskarżenia). Składalem wielokrotnie zeznania. Część aktu oskarżenia oparta była na nich. Ale w sprawie zeznawały też inne osoby. Również pospolici wariaci. Ponieważ sprawa wyniknęła z publikacji gazety wyborczej, pewien stuknięty jegomość pojechał do prokuratury i naopowiadał bredni. Wśród nich taką, że autorem artykułu w GW jestem ja, ponieważ moją intencją bylo przygotowanie zamachu stanu. - wiem, wiem, moi znajomi też boki zrywają, chociaż przyznam, że sam sobie jestem winien, bo wariatów należy traktować w sposób bardzo poważny i nie należy z nich żartować - Co robi prokuratura? Otóż wysyła do mnie trzech smutnych panów, by ci zabezpieczyli mojego laptopa. No i wchodzą te mroczne postaci do mojego biura i mowią: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Wydział do Walki z Korupcją. Mamy nakaz przeszukania i zabezpieczenia komputerów. Akcja zupełnie jak u Latkowskiego we Wprost. Tyle tylko, że akurat w biurze siedzieli moi klienci, którzy wizytą tajniaków poczuli się nie tylko speszeni ale wręcz przestraszeni. Już do mnie nie wrócili (w przeciwieństwie do komputera, który zwrócono mi po tygodniu). Może pan sobie wyobrazić co ci ludzie sobie o mnie pomyśleli i co oni z kolei powtórzyli swoim znajomym. Oczywiście okazało się, że to ja miałem rację i że moje zeznania były zgodne z zapisami na moim komputerze. Jednak podobnego stresu nikomu nie życzę, szczególnie kiedy sobie uświadomimy, że ktoś miał dostęp do naszj prywatnej korespondencji, rozmów na komunikatorach itd.

Ta świadomość chyba była najbardziej bolesna, nawet jesli nie zrobiło się niczego niezgodnego z prawem, to myśl o tym, że ktoś czyta nasze listy jest nie do zniesienia. Poza tym, wie pan, co ludzie zaprzyjaźnieni do siebie czasem wypisują w luźnych internetowych pogaduchach?

W każdym razie osobiste doświadczenia nauczyły mnie ostrożności.

Odnosząc się jeszcze do koncówki Pańskiej wypowiedzi: jeśli będa prawdziwe? Otóż moim zdaniem jeden niesłusznie wydany wyrok kompromituje cały wymiar sprawiedliwości. - To oczywiście przenośnia. Chodzi mi o to, że cel nie uświęca środków a w pogoni za badytami nie może krzywdzić ludzi niewinnych lub przypadkowych.

Tomaszów, z przykrością to stwierdzam, jest miastem, karmiącym się plotkami, świadomie dystrybuowanymi przez niektorych ludzi.
AK-47
AK-47 09.10.2014, 15:44
Domyślając się o jakiej sprawie Pan pisze zadam Panu pytanie: Czy cała ta sytuacja w której brał Pan udział nie wynika czasem właśnie z naszych wyborów? Czy zachowanie tych Panów również nie jest ich pochodną?
Co do stygmatyzacji. Tu właśnie należy zapytać o odpowiedzialność polityków za swoje zachowanie.
W życiu należy zachowywać się przyzwoicie. Tak na wszelki wypadek, bo nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie ta przyzwoitość będzie nam potrzebna.
Mówiąc patetycznie: Chcąc zacząć naprawę Rzeczypospolitej musimy zacząć od tzw. "klasy politycznej". Musimy zacząć od nich wymagać. Dużo wymagać.
Jednemu z byłych prezydentów USA wypominano skręta z czasów studiów.
Co do dementi. Po części ma Pan rację. Jest pewna grupa ludzi którym żadne sprostowanie nie pomoże. Ale to margines. A margines jak Pan wie nie stanowi o całości. Polacy to mądry Naród w zdecydowanej większości.
09.10.2014, 20:11
Oczywiście, że wynika z naszych wyborów. JKM ma sporo racji mówiąc o demokracji, jako najniedoskonalszym z ustrojów. Zgadzam się też, że w życiu należy zachowywać się przyzwoicie. Oczywistym jest również, że od klasy politycznej w Polsce powinniśmy wymagać więcej.

Ja próbuję jednak nieco sytuację odwrócić (co nie znaczy, że kogokolwiek usprawiedliwiać), sięgnąć percepcją nieco dalej. Myślę, że w sumie wszyscy jesteśmy dosyć podobni. Tak samo kochamy, wzruszamy się, odczuwamy przykrości, radości i ból. Staramy się ochraniać bliskich. Potrafimy współczuć, okazywac empatię, płakać i śmiać się do łez. Z drugiej strony komu obce jest uczucie zlości, zazdrości, czy nawet nienawiści. "Kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem".

Że ktoś kandyduje a ktoś inny nie? Różnica w położeniu na mapie życia. Nic więcej. To prawda, że wiele osób się do sprawowanych funkcji nie nadaje, ale... czyż nie są oni zwierciadłem otaczjącego nas świata i nas samych? To tak trochę refleksyjnie ale takie jest moje zdanie, za które za chwilę zostanę zminusowany, co przyjmę z pokorą.
gość
gość 09.10.2014, 15:02
witam widzę ze pan- pani lubi do czegoś sie czepiać.Jak każdy z nas nie jest ideałem i popełnia błedy także wnikanie aż tak w życiorys kandydatów w życie prywatne że zdradzają,czy zdradzili czy kogoś uderzył że pije czy ćpa a może jest gejem to teraz w tych czasach staje sie normalne a może do takich posunięć zmusiło go życie. Nie ma ideałów i ty też nim nie jesteś i długo długo nie będzie w naszym mieście. Jak kogoś nie lubisz to trudno życie jest okrutne głosuj i szukaj tych którzy wydaja ci się idealni ale tylko jak cos od ciebie potrzebują- miłego dnia.
AK-47
AK-47 09.10.2014, 15:49
Proszę Pana!
Jeśli ma Pan ochotę to może Pan oddać głos na ćpuna czy pijaka. Nic mi do tego. Ale pozwoli Pan, że ja swój głos będę szanował.....
Pisałem już wcześniej, że demokracja to najgorszy z systemów gdzie głos dwóch idiotów ma większe znaczenie od głosu profesora.( Nie pamiętam kto to powiedział).
Marian
Marian 27.10.2014, 11:32
JKM to powiedział ;)
ola
ola 09.10.2014, 14:53
Nie masz racji,tu w pełni zgadzam się z p.Mariuszem,wg mnie ludzie odwracają się od polityki dlatego,że boją się,że zostaną opluci,że nawet jak powalczą o swoje dobre imię i je odzyskają to i tak niesmak zostanie.A podłość konkurentów politycznych nie ma czasami granic
09.10.2014, 13:17
AK-47 - Załóżmy, że masz rację. W takim razie, kto twoim zdaniem ma weryfikować, że informacje podawane przez anonimowych internautów są prawdziwe? A co jeśli prawdziwe nie będą? Po czyjej stronie spocznie odpowiedzialność. Co z tego, że po 2 latach Sąd taką osobę skaże? To my mamy oceniać czyjeś życie osobiste? Że ktoś zdradza żonę? To możliwe. Tyle, że może to ta żona nie życzyłaby sobie ujawniania takich faktów i intymnych szczegółów.

Kiedyś zdarzyło mi się, jako bardzo młodemu człowiekowi wypić piwo. Jechalem autem i zatrzymała mnie policja. Wynik 0,23 przy dopuszcalnym 0,20. Pół roku jeżdżenia miałem z głowy. A panowie policjanci nie chcieli slyszeć o tym, że przecież to taka nieznaczna różnica. Uważasz, że ten fakt mnie w jakiś sposób powinien eliminowac jako kandydata na radnego do końca mojego życia? Przez lata też opowiadano w calym mieście o tym, jaki to ze mnie ćpun. Tylko, że ja żadnym ćpunem nigdy nie byłem, chociaż rzeczywiście ćpuna udawałem by w komunistycznej armii nie służyć. No ale to było 30 lat temu.

Ludzie zmieniają swoje poglądy oraz zachowania. Najzwyczajniej w świecie dojrzewają. Nie wszyscy ze wsystkiego jesteśmy dumni ale też mamy prawo do błędów. Żeby było jasne: mówimy o przewarościwoywaniu i dojrzewaniu osobowiściowym, emocjonalnym czy też intelektulanym.

Podkreślam, politycy to nie ludzie żyjący w oderwaniu od reszty świata. mają swoje rodziny, dzieci, przyjaciół, rodziców. Tak. jak nie grzebiemy w oświadczeniach majątkowych radnych, tak nie szperamy w ich sprawach osobistych.

Masz na górze 19 osób. Co możesz o nich napisać, co świadczyłoby o tym, że sa one osobami niepożadanymi. Ja osobiście część z nich znam lub miałem okazję poznać.

Na co dzień pracuję z Pitrkiem Hrabskim i Robetem Balickim. Obaj zajmują się twórczymi projektami i obaj mają w sobie dużo pasji.

Znam i polecam osobiście Gosię Polakowską, prowadzi biuro rachunkowe, które obsługiwało dwie z moich firm. Osoba bardzo rzetelna i dobrze zorganizowana.

Pana Stanika poznałem jako solidnego fachowca, którego firma wykonywała dla mnie usługę. Znam też firmę Forczmanowiczów i Beatę. Mają dobra opinię, jako przedsiębiorcy.

Drzewoska - Łuczak często trafia na lamy portalu ze względu na swoją aktywność rzeczniczki konsumentów, często sama telefonuje i prosi, by czytelnikow NT przestrzec przed jakimiś nielegalnymi praktykami. Duża ilość tekstów o takim charakterze jest inspirowana przez nią. Ma ją może wykluczać szwagierka z TIT-u.

Paulę Susik poznałem niedawno, przy okazji awantury wokół RDD. Brutalne ataki na tę osobę w komenatarzach na NT też zostały przez nas zblokowane.

Co można zarzucić Michałowi Jodłowskiemu? Z tego co wiem ma kochająca żonę i rodzinę o którą się troszczy a w dodatku ma dobrze w glowie poukładane.
AK-47
AK-47 09.10.2014, 14:31
Chodzi o wpis nr 25.
AK-47
AK-47 09.10.2014, 14:31
Oooo!...Widzi Pan! O tym właśnie pisałem.
ola
ola 09.10.2014, 14:20
Twój wpis zrobił na mnie wrażenie,trudno nam do czegoś się przyznać publicznie,szkoda,że nie jesteś w moim okręgu bo bym zagłosowała
mamy hit
mamy hit 09.10.2014, 13:16
Monika Szulczyk kontra Misiak - ja chce zobaczyć wyniki :)
09.10.2014, 18:26
okręg nr 3 -> Krawczyk kontra Juda - eks prezydent kontra kierownik drużyny piłkarskiej Lechii Tomaszów :) Będzie się działo!
ciekawy
ciekawy 09.10.2014, 14:04
ja też!
09.10.2014, 12:56
Ja czekam na pełny zestaw kandydatów na stronach PKW albo w innych wiarygodnych źródłach nad 1 czy 2-oma komitetami nie będę się rozpisywał. W jednomandatowych trzeba mieć porównanie - tutaj na razie nie mam jak porównać kandydatów.
no ciekawie
no ciekawie 09.10.2014, 11:02
A gdzie urzędasy i najcfańsi w europie wuefiarze?
09.10.2014, 10:09
Czytam i przecieram oczy ze zdumienia. Z calego towarzystwa postawilbymm na Piotra Kucharskiego, bardzo przedsiebiorczy, inteligentny i uczciwy facet
jacek
jacek 09.10.2014, 09:42
jestem człowiekiem trochę obok polityki i mnie generalnie forma prowadzenia portalu się podoba a nie podoba się to pewnie tym którym portal dawał trochę za duże fory wcześniej i teraz jak są traktowani jak wszyscy to czują się pokrzywdzeni-tak trzymać
Ciekawski George
Ciekawski George 09.10.2014, 09:36
Myślałem, że na listach PO będzie sporo sprzedawczyków, a tu widzę jakieś nowe twarze. Jak na tomaszowską politykę ci 30-40 latkowie to jak młodzież. Mam nadzieję, że sporo z tych osób się dostanie i wniosą świeży powiew. W sumie tylko jeden "prawie" emeryt, czego nie można powiedzieć o innych listach.
Łukasz
Łukasz 09.10.2014, 09:16
I tu powstaje pewien dylemat - niby kandydat z mojego okręgu to spoko gość, dobry fachowiec w swojej branży i złego słowa o nim powiedzieć nie można. Jednak sam fakt że jest dobrym biznesmenem nie zachęci mnie do głosowania na niego - konkrety - co i jak w jakim kierunku dla miasta i naszej dzielnicy. Przymknę oko na tą beznajdzieją partię - która powinna odjeść.
obserwator
obserwator 09.10.2014, 09:08
Jak się jest na liście Platformy to teraz nagle portal stał się mało obiektywny i oczywiście albo zero o innych listach albo wręcz szczątkowo. . I to jest rzetelność informacji. .
MS
MS 09.10.2014, 09:28
Publikujemy materiały przesłane przez komitety. To nie nasza wina, że jedni chcą się reklamować na NT a inni nie chcą. Wszystkich traktujemy równo. Chcę zwrócić uwagę, że wydrukowanie listy kandydatów na stronie tomaszowskiego tygodnika w formie calostronnicowej reklamy, to koszt ok. 2400 złotych netto za jedną edycję, by zmieścili się wszyscy potrzeba 4 stron. Od nas oczekuje się, że będziemy to samo robić za darmo. I faktycznie za darmo publikujemy zapowiedzi wydarzeń jak np. ta o konwencji PiS.

Wciąz mamy też aktywny panel dziennikarstwa obywateleksiego, gdzie każdy może sobie publikować wlasne artykuły o ile nie mają one charakteru tylko i wyłacznie reklamowego a są np. wyrażeniem opinii w jakimś temacie. Wręcz do tego zachęcam.

Przy okazji dodam, że oferujemy najniższe stawki reklamowe chyba w calym regionie łódzkim. Cenników na wybory nie zmieniliśmy a wręcz je obniżyliśmy.
jp
jp 09.10.2014, 08:59
A gdzie dzielnica Białobrzegi?Czyżby wróciła do macierzy (gminnej)

Pozostałe