Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 15:51
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Zabezpieczenie zobowiązań – co warto wiedzieć?

Oferując pożyczkę lub kredyt część podmiotów żąda przedstawienia zabezpieczenia zobowiązania. Wśród najpopularniejszych zabezpieczeń wskazać należy na poręczycieli, zastaw, ubezpieczenie lub nieruchomość, na której ustanawiana jest hipoteka.

Na polskim rynku działają banki i tak zwane parabanki. Te pierwsze udzielając zainteresowanym konsumentom pożyczek czy kredytów najczęściej wymagają zabezpieczenia. Wśród najczęściej stosowanych form zabezpieczenia wskazać można na hipotekę, poręczycieli, zastaw i przewłaszczenie, weksel czy ubezpieczenie. Nie oznacza to jednak, że tylko banki chcą się zabezpieczyć na wypadek niesolidnego klienta. Część firm pożyczkowych również wymaga zabezpieczenia. Różnica polega jednak na tym, że te parabanki, które takiego wymagają, najczęściej ograniczają się do poręczycieli. Dzieje się tak dlatego, że pożyczane przez nie kwoty nie są wysokie. Co warto wiedzieć o poszczególnych typach zabezpieczeń?

 

Ryzyko i zabezpieczenie

 

Każda instytucja finansowa, która udziela pożyczek lub kredytów ponosi ryzyko. Przeterminowane i niespłacone zobowiązania mogą być olbrzymim problemem w sytuacji, gdy nawet komornik sądowy nie jest w stanie wyegzekwować należności. W celu oceny ryzyka poszczególne podmioty nie tylko szacują zdolność kredytową zainteresowanych klientów, ale również – w przypadku wyższych kwot – często ustanawiają określone formy zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Trzeba jednak podkreślić, że nie wszystkie podmioty udzielające pożyczek stosują takie zabezpieczenia. Pod adresem http://finansowaparabola.pl/parabanki-lista-firm-oferujacych-pozyczki-pozabankowe.html znaleźć można wykaz parabanków, które nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, choć część z nich dokładnie sprawdza dotychczasową historię kredytową wnioskodawcy.

 

Hipoteka nie tylko przy kredytach

 

Choć zabezpieczenie w postaci hipoteki większość konsumentów kojarzy głównie z kredytami hipotecznymi, warto wiedzieć, że nie tylko w takiej sytuacji się z niego korzysta. Część banków wymaga hipoteki wówczas, gdy konsument składa wniosek o udzielenie pożyczki na wysoką kwotę. W takiej sytuacji warunkiem uzyskania pieniędzy może być konieczność wpisu wierzyciela (czyli kredytodawcy lub pożyczkodawcy) do księgi wieczystej nieruchomości. Wówczas też instytucja finansowa staje się tak zwanym wierzycielem hipotecznym. Jeżeli zobowiązany nie będzie spłacał swoich zobowiązań, to wierzyciel będzie mógł dochodzić zaspokojenia swoich praw z nieruchomości lub przejąć ją na poczet spłaty długu.

 

Przewłaszczenie

 

Takie formy zabezpieczenia najczęściej banki stosują wówczas, gdy wnioskodawca jest zainteresowany pozyskaniem środków, za pomocą których nabędzie choćby samochód. Przy przewłaszczeniu nabyty samochód nie staje się własnością kupującego, gdyż formalnie należy do kredytodawcy. Bank przekazuje zatem pojazd w użytkowanie swojemu klientowi do czasu spłaty ostatniej raty. Wówczas samochód staje się własnością pożyczkobiorcy, który może nim swobodnie zarządzać.

 

Poręczenie najpopularniejsze

 

Wśród zabezpieczeń to właśnie poręczenie jest najpopularniejsze. Tu założenie jest proste – poręczenie zadłużenia gwarantowane jest przez inną osobę, która staje się tak zwanym żyrantem. To właśnie poręczyciel potwierdza, że jest gotowy spłacić zaciągnięte zobowiązanie w sytuacji, gdy pożyczkodawca zaprzestanie dokonywać regularnych spłat. Warto przy tym zauważyć, że taka forma zabezpieczenia najczęściej nie występuje przy chwilówkach. Aktualny ranking firm pozabankowych, które pożyczają bez konieczności przedstawiania poręczycieli znaleźć można na stronie: http://finansowaparabola.pl/chwilowki-ranking-online.html. Poręczyciel może przy tym odpowiadać wyłącznie za kapitał lub kapitał i dodatkowe koszty.

 

Weksel nie tylko in blanco

 

Zabezpieczeniem pożyczki lub kredytu może być też weksel. Aktualnie jest on najczęściej wykorzystywany jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Wśród najpopularniejszych weksli wskazać należy na in blanco, które charakteryzują się tym, że opatrzone są jedynie terminem wystawienia. W przypadku braku spłaty należności podmiot posiadający taki dokument może go wypełnić zgodnie z tak zwaną deklaracją wekslową, czyli aneksem dołączonym do popisanej przez strony umowy kredytowej lub pożyczkowej.

 

Kiedy ubezpieczenie?

 

Dobrym zabezpieczeniem kredytu, zwłaszcza hipotecznego, jest ubezpieczenie. Zdarza się, że banki nakładają na zainteresowane gotówką osoby obowiązek wykupienia ubezpieczenia czasowego lub stałego. Wśród najczęściej wymienianych jego rodzajów wskazać przy tym należy na ubezpieczenie od utraty pracy czy czasowej niezdolności do jej wykonywania. Popularne są też ubezpieczenia na wypadek śmierci kredytobiorcy czy nieszczęśliwych wypadków, w tym przede wszystkim pożaru.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
THOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomocDzień Ochrony Zabytków w CzerniewicachĆwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AnkaTreść komentarza: I ludwikowianie co do jednego oddawali głos na sąsiada!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ciekawe, czy który z księży umie odprawiać w rycie rzymskim mszę, w końcu taki kościół do tego zobowiązuje??Źródło komentarza: Dzień Ochrony Zabytków w CzerniewicachAutor komentarza: BÓLTreść komentarza: HE HE o co chodzi z tym Kubiakiem góra, czy dół? Mariusz absolutnie nie, już dosc wykorzystywania dzieci do kosciolkowych parad. Dzieci maja sie uczyc, a nie dyndać na uroczystosciachŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MopsowiecTreść komentarza: Szymon MichalakŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Marzanna PopławskaTreść komentarza: Dziękuję p.Marzenie?nazwiska brak za te słowa,bo mogę ad vocem odnieść się do zarzutu .Wiszę,że do tego służy ta gazeta,by opluwać ludzi,ale jest też okazją,by pokazywać również prawdę.O ile zostanie ten komentarz udostępniony przez redaktora MS.Pragnę poinformować,że po przerwie spowodowanej moja nagłą chorobą przeniosłam w20 listopada 2023r ŚDS z ul. Szkolnej 14a na ul.Majową 1/13 na miejsce dotychczas istniejącego internatu SOSW zajmując 33% powierzchni tj.581m2 zatem uważam,że w sytuacji braku czasu ,koniec roku ,nie muszę wyjaśniać co się z tym wiąże, gdyż brakło by miejsca w komentarzu.Skończyło się sukcesem.Aktualnie od 20 lutego osoby pracujące od początku istnieją ŚDS są nieobecne ,a są osoby dbające o finanse i kadry .Zatem zostałam sama z problemem prowadzenia ŚDS ,ale oczywiście dzięki Pomocy Bożej przyszlina ratunek dobrzy ludzie.Hestem im niezmiernie wdzięczna, ale są tak skromni,że nie chcą,aby im publicznie podziękować. Chciałam tylko dodać ,że przystąpiłam do OSSIPŚDS ,które skupią wszystkich zdyrektorow ŚDS w Polsce.Podjełam studia,aby zyskać jeszcze większą wiedzę na temat kierowania ŚDS.Poproszę p.Marzene o podanie swoich danych na messenger, abym mogła osobiście jej podziękować. Z wyrazami szacunku dla wszystkich czytelników,,NaszTomaszow". Marzanna PopławskaŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TMTreść komentarza: Kukliński? Ten, który rozprzedał za bezcen Wistom i inne zakłady? Ten, który wynosi się pychą, chociażby w kampanii jako wyniosły i bogaty turysta? Ten, który chciał uzdrowić powiat, bo nic przez ostatnia lata się nie robiło? Tak jak uzdrowił zakłady sprzed laty w TM! Wyborcy pokazali, gdzie jego miejsce! Niech już sobie odpocznie i ujeżdża te łodzie, narty, deski i zajmie się wnuczkami 👶👶👯Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu Tomaszowskiego
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama