Brązowy medal dla kajakarzy Wikinga

  • 24.09.2014, 19:24
  • Mariusz Strzępek
Brązowy medal dla kajakarzy Wikinga
Mimo końcówki tegorocznego lata, kajakarze z MUKS Wiking przy MDK, nie zwalniaja tempa. W sobote 20 września młodzi podopieczni klubu startowali w Tychach na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym strefy E (woj. Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, Łódzkie).

 

W licznie obsadzonych biegach (ilość zawodników w niektórych wyścigach dorównywała ilości MP). bardzo dobrze spisali sie tomaszowianie w jednej z najbardziej widowiskowej konkurencji kajaków, czyli w "czwórce" na 2000. Nasi młodzicy zdobyli brązowy medal. Osada startowała w składzie Marek Rybarczyk (szlakowy- prowadzący osadę), Jakub Andryszczak, Szymon Dzierka, Bartosz Falendasz.

 

Indywidualnie najlepiej spisała się  Natalia Pasińska zajmując 5 miejsce w K-1 2000m. Wśród chłopców 7 przyplynął Bartłomiej Gasyna, 10 Bartłomiej Gielec, 13 Jakub Andryszczak, 28 Ernest Kołodziejczyk.

 

W dwójkach męskich na tym samym dystansie na 6 pozycji przypłynęli B. Gasyna, B. Gielec a na 8 pozycji M. Rybarczyk, Sz. Dzierka.

 

Trenerzy są bardzo zadowoleni z występu swoich zawodników, niezależnie od zajętego miejsca każdy z nich dał z siebie 110% sił i walczył do ostatniego metra o lepszą pozycję.

 

Warto nadmienić, iż zawodnicy kategorii młodzik z naszej strefy zdobyli 8 medali podczas sierpniowych Mistrzostw Polski Młodzików, więc rywale są bardzo mocni. Cieszy nieustanny postęp zawodników, którzy z roku na rok wspinają się coraz wyżej w drabince punktowej.

W przyszłym sezonie kategorie wyżej przechodzi dwóch zawodników, ale człon pozostaje i trenerzy mają nadzieje, że szybko do nich dołączą młodzicy trenujący w klubie, których zabrakło w tych regatach.

 

Na zakończenie sezonu kajakarze z MUKS Wiking przy MDK wyznaczyli sobie start 4 października w Krakowie podczas Sportowo- Turystycznego Maratonu Krakowskiego. Potych zawodach będzie można na chwilę zmniejszyć obciążenia treningowe i odpocząć po długim i wyczerpującym sezonie.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe