Odpowie za przywłaszczenie pozostawionej gotówki

  • 26.04.2018, 16:48
  • Komenda Powiatowa Policji
Odpowie za przywłaszczenie pozostawionej gotówki
Tomaszowscy Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył pieniądze. 57-latek w jednym z autobusów komunikacji miejskiej znalazł torbę, w której było 7000 złotych. W myśl „znalezione nie kradzione” zabrał ją ze sobą, a następnie uznał to za szczęśliwy traf nie zgłaszając tego na policję. Teraz odpowie przed sądem.

 

 

13 kwietnia 2018 roku tomaszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 38- letniego tomaszowianina, iż pozostawił on w jednym z autobusów komunikacji miejskiej torbę. Znajdowały się w niej pieniądze i dokumenty. Nikt z obywateli nie zgłosił się z informacją, że znalazł mienie należące do pasażera. Policjanci  w przeciągu kilku dni ustalili, że 57-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego przywłaszczył sobie torbę z pieniędzmi i dokumentami pokrzywdzonego. Został on zatrzymany 25 kwietnia 2018 roku i usłyszał zarzut. 57-latek nie był w przeszłości notowany. Za przywłaszczenie mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili, że część znaleziska podejrzany przeznaczył na alkohol. Nie umiał jednak racjonalnie wytłumaczyć co stało się z pozostałą częścią.

 


Przypominamy, że znalezione przedmioty  nie są naszą własnością. Należy je zwrócić właścicielowi lub instytucji, która do niego dotrze. Apelujemy, aby poruszając się komunikacją miejską zwracać uwagę na to, czy wysiadając mamy wszystkie swoje rzeczy i nic przez nieuwagę w niej nie pozostawiliśmy
 

Komenda Powiatowa Policji
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam Tomaszek
Adam Tomaszek 27.04.2018, 11:18
To było tylko roztargnienie. Zostawcie chopa
...)
...) 27.04.2018, 09:36
przecież on wziął tę torbę niechcący TYLKO przez roztargnienie jak ten pan sędzia co wziął 5 dych
Adam
Adam 27.04.2018, 09:17
Oglądałem kiedyś w tv jak amerykańska policja podrzuca porfel na ławce i nagrywa tych co dadzą się złapać. No i aresztuje. Chyba z 80% przechodniów się skusiło.
fctm
fctm 27.04.2018, 07:31
Pewnie zaraz wyleje się fala krytyki na gościa który wziął kasę, ale uprzedzając fakt zastanówcie się najpierw jak wy byście się zachowali w takiej sytuacji.
Gość jakby był mądry zaniósł by torbę z dokumentami na milicje i powiedział że w środku było tylko to ;-)
W żaden sposób nikt by mu nie udowodnił że były tam pieniądze bp równie dobrze ten co zgubił mógł powiedzieć żę było tam milion dolców ;-)
gdyby był mądry
gdyby był mądry 27.04.2018, 08:56
trafione w 10 :)

Pozostałe