Wywalczyli brąz w kajakarskim Polo

  • 09.09.2014, 11:12
  • Mariusz Strzępek
Wywalczyli brąz w kajakarskim Polo
W sobotę 6 września na zalewie Zadębie w Skierniewicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo strefy E. W finałowym turnieju do rywalizacji stanęły zespoły z województwa: łódzkiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego. W rywalizacji tej świetni spisała się drużyna młodzików z tomaszowskiego MUKS „Wiking” przy MDK.

 

Tomaszowianie, grający w składzie: Bartłomiej Gasyna, Szymon Dzierka, Bartlomiej Gielec, Marek Rybarczyk, Bartosz Falendasz, Jakub Andryszczak, Ernest Kołodziejczyk wywalczyli 3 miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

 

Kajakarze z Tomaszowa Mazowieckiego  w losowaniu trafili do najmocniejszej grupy eliminacyjnej, jednak w tej fazie rozgrywek przegrali tylko z późniejszymi złotymi medalistami UKS „Tanew” z Księżpola.

 

W następnej rundzie, w półfinałach, brakło szczęścia naszym zawodnikom. Przegrali z gospodarzami WOPR Skierniewice, złotą bramką.

 

Mecz w normalnym czasie 2x 10 min. skończył się wynikiem remisowym 4 do 4. W dogrywce rywale zmienili taktykę gry i zwycięska bramkę rzucił zawodnik, który podczas turnieju najmniej strzelał goli.

 

W meczu o brązowy medal nasza drużyna zmierzyła się z zespołem LKK z Drzewicy. "Wikingowie" wyszli na mecz bardzo skoncentrowani i zmotywowani. Od pierwszego gwizdka kontrolowali grę, dzięki czemu wygrali ten pojedynek 6:2, zdobywając tym samym brązowy medal. Warto zaznaczyć, że poprzedni medal w tych rozgrywkach dla  klubu z Tomaszowa zdobyty został w 2010r.

 

Gratulujemy zawodnikom osiągniętego wyniku. Jednak to nie koniec kajakowych emocji w tym sezonie. Młodych adeptów kajakarstwa czekają jeszcze starty w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym, Międzywojewódzkich mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie klasycznym, Międzynarodowe Regaty Kajakowe o Puchar Polski Południowej. Natomiastweeteran Czesław Pietrzyk weźmie udział w Mistrzostwa Świata w Austrii.

 

Wszystkich sympatyków sportu kajakowego tych małych i tych dużych zapraszamy do śledzenia  wydarzeń sportowych i kibicowania. Wszelkie informacje można uzyskać u trenerów na przystani kajakowej MDK przy ul. PCK 10. (budynek nad rzeką) codziennie na tygodniu w godzinach 16 – 19. Zapraszamy do kontaktów.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dumny Tatuś!!
Dumny Tatuś!! 09.09.2014, 20:22
To mój kochany synek na foto,ale jestem cholera dumny!!!!

Pozostałe