Niepowtarzalne wnętrza dzięki zastosowaniu cegły dekoracyjnej

  • 01.09.2014, 20:10
  • Mariusz Strzępek
Chcąc uzyskać wyjątkowy wystrój wnętrza musimy się sporo napocić. Różnorodność produktów dostępnych na rynku, pozwala na wiele konfiguracji wizualnych. Trudno jednak ustrzec się powtarzalności i stworzyć coś autorskiego. Mimo sporego wyboru aranżacje się dublują i nikogo nie zdziwi podobieństwo własnego wnętrza i bliskiego sąsiada. Jak tego uniknąć? Skorzystać z cegły dekoracyjnej, która dzięki unikatowemu wykończeniu i pokryciu wprowadzi niepowtarzalny styl i nada wyjątkowy charakter wnętrzu.

Płytki dekoracyjne, oferowane przez działającą na rynku od 1857 roku firmę Feldhaus Klinkier, tworzone są z klinkieru. Ten, uzyskiwany z gliny wypalanej w temperaturze około 1100°C oferuje mnóstwo cech, podnoszących użyteczność wytworu. Finalny produkt znajdzie zastosowanie przy wyłożeniu elewacji, zagospodarowaniu przestrzeni przed domem, ale również we wnętrzach, gdzie wniesie nowy styl i charakter.

 

Klinkier na ścianach zdobi i wyróżnia

 

Projektanci wnętrz z chęcią korzystają z cegły dekoracyjnej. Różnorodność wzorów i barw czyni produkty niezwykle uniwersalnymi. Ich zastosowanie może nadać wnętrzu surowego, ascetycznego stylu jak i stworzyć ciepły klimat.

 

Szeroki wybór oferowanych przez firmę Feldhaus produktów, pozwala uzyskać przeróżne efekty. Wykładając ściany „starą” cegłą pomagamy wnętrzu cofnąć się o kilkanaście lat, stosując modernistyczne wzory nadajemy pomieszczeniu nowoczesnego sznytu. Nierówne krawędzie, wypukłości, gładkie i lśniące powierzchnie pomogą podkreślić charakter pomieszczenia lub delikatnie zmienić jego konwencję.

 

Możliwości są ogromne, jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja, szczególnie, że firma Feldhaus oferuje produkty „na zamówienie”. Inspiracje znajdziemy na http://www.feldhaus.pl/cegla-dekoracyjna/ .

 

Cegłą dekoracyjną możemy przyozdobić nie tylko ściany. Doskonale sprawdzi się „otulając” kominek, przy wyłożeniu półek i regałów łazienkowych, pokryciu przestrzeni za kuchenką czy filarów. Produkty klinkierowe pasują zarówno do salonu, ale również kuchni, łazienki czy przedpokoju. Przydatne będą tam właściwości jakie oferuje klinkier – wysoka trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne takie jak grzyby, mchy czy działanie agresywnych substancji typu kwasy, zasady, detergenty.

 

Styl i charakter dzięki cegłom klinkierowym

 

Różnorodne wzornictwo cegieł klinkierowych pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednego klienta. Rozmaite faktury i barwy czynią z nich oryginalny materiał wykończeniowy, który nada wnętrzu niepowtarzalnego stylu.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe