Co to jest klimatyzacja?

  • 22.07.2014, 21:59
  • artykuł sponsorowany
Wiele osób błędnie twierdzi, iż pojęcie klimatyzacji równa się pojęciu chłodzenia. Nie są to sprzeczne kwestie, lecz nie są także równoważne. Stosowanie klimatyzacji ma bowiem na celu utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności, która będzie sprzyjać naszemu organizmowi i pozwoli na pełną aktywność bez poczucia zmęczenia.

Jak działa klimatyzator?

 

W związku z tym klimatyzacją jest utrzymanie temperatury powietrza na właściwym dla człowieka poziomie. Temperatura oraz wilgotność nie mogą być ani za wysokie, ani za niskie. Istotny jest także sam skład powietrza, czyli odpowiednie proporcje tlenu i dwutlenku węgla oraz natężenie zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe dla układu oddechowego. Klimatyzacja skupia się na obróbce powietrza dając warunki komfortu.

 

Jaki klimatyzator wybrać?

 

Ludzie są więc coraz częściej zainteresowani klimatyzacją we własnym domu. Nie chcą być uzależnieni od warunków pogodowych, które mogą być zmienne i – niekoniecznie zawsze sprzyjające. Z tego powodu warto rozejrzeć się za dobrym klimatyzatorem, którym można nie tylko ogrzewać bądź chłodzić powietrze, ale również osuszać je, bądź nawilżać. Działania te nazywane są procesami klimatyzacyjnymi. Systemy klimatyzacji pełnej nie należą do najtańszych rozwiązań, ale bez wątpienia warto je zamontować. Jeżeli klient zainteresowany jest mniejszymi kosztami, powinien zastosować system klimatyzacji częściowej. Jest to nie tylko tańsza, ale i dużo prostsza opcja, jednak nie pozwala na nawilżanie lub osuszanie powietrza, a jedynie jego chłodzenie lub ogrzewanie. Stosuje się tutaj tzw. klimatyzatory monoblokowe. Z kolei pierwsze rozwiązanie wymaga zamontowania klimatyzatorów o split lub multi-split.

 

Warto zadbać o swoje samopoczucie i czuć się komfortowo we własnych czterech kątach - ale uwaga - nie można też zapomnieć, że od czasu do czasu konieczna jest konserwacja klimatyzacji, która pozwoli zachować stosowane urządzenia w odpowiednim stanie. 

 

www.protek.pl 

 

artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Blanka Gacek
Blanka Gacek 23.07.2014, 17:43
mam do sprzedania przenosny klimatyzator whirlpool 6 sense ..chetnych zapraszam [email protected]

Pozostałe